Η πώληση των ΟΑ και η Pantheon

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Μου αρέσει που χρησιμοποιείς δεύτερο πληθυντικό...
Είσαι τραγικός. Δηλαδή δεν επιτρέπεται να έχουν μερικοί άνθρωποι διαφορετική γνώμη από σένα έτσι; Όποιος διαφέρει δηλαδή της νοοτροπίας και σκέψης σου συμμετέχει στον συννωμοτικό τρόπο αρπαγής της τσέπης σου. Θα 'θελα να 'ξερα που πάμε με τέτοια μυαλά...
Αυτά που γράφω για το προσωπικό είναι δεδομένα και όχι εικασίες και βλέπεις οτι συμφωνούν και άλλοι. Και έλεος πια με αυτή την καραμέλα της τσέπης και των φορολογούμενων. Δηλαδή έχει καταντήσει γελοίο πια ρε παιδιά. Η γραφικότητά σας δεν έχει όρια. Αφήστε και κανέναν άλλο να πει καμια γνώμη...
 
tarig_gr":1p1zcf38 said:
Μου αρέσει που χρησιμοποιείς δεύτερο πληθυντικό...
Είσαι τραγικός. Δηλαδή δεν επιτρέπεται να έχουν μερικοί άνθρωποι διαφορετική γνώμη από σένα έτσι; Όποιος διαφέρει δηλαδή της νοοτροπίας και σκέψης σου συμμετέχει στον συννωμοτικό τρόπο αρπαγής της τσέπης σου. Θα 'θελα να 'ξερα που πάμε με τέτοια μυαλά...
Αυτά που σου γράφω τα ασπάζεται το 99% όσων ασχοληθούν έστω και 5 λεπτά με το θέμα ΟΑ.
Τραγικό είναι το θράσος και οι νοοτροπία της συντριπτικής πλειοψηφίας των "εργαζομένων" της ΟΑ...
Άποψη και γνώμη μπορείς να έχεις οποία θες (το ότι
δεν επιτρέπεται να έχουν μερικοί άνθρωποι διαφορετική γνώμη
που το "ανακάλυψες" ο Θεός και η ψυχή σου) αρκεί να μην μου κοστίζει έστω και μια δεκάρα.

Για το ρεζουμέ έχεις να πεις κάτι η αλλά λόγια να αγαπιόμαστε? :rolleyes:
 
Δεν ξέρω πάντως αλλά τον Γενάρη που πάω Λονδίνο (LHR) δεν βρίσκω τίποτα με Ολυμπιακή (γεμάτες και οι λίστες αναμονής), αλλά βρίσκω άνετα με ΒΑ. Περίεργο για μια εταιρία που χρεοκοπεί και κλείνει δεν νομίζετε;
 
Το θέμα έχει ξεφύγει προ πολλού. Ας σταματήσουν κάπου εδώ οι ανούσιες συζητήσεις. Αν και κάτι πρέπει να προσφέρω κι εγώ:
tarig_gr":3hxau27w said:
Δεν ξέρω πάντως αλλά τον Γενάρη που πάω Λονδίνο (LHR) δεν βρίσκω τίποτα με Ολυμπιακή (γεμάτες και οι λίστες αναμονής), αλλά βρίσκω άνετα με ΒΑ. Περίεργο για μια εταιρία που χρεοκοπεί και κλείνει δεν νομίζετε;
Παράξενο, μιας και εγώ βρίσκω μέσα από το olympicairlines.com σε κάθε πτήση των ΟΑ για LHR κενές θέσεις και μάλιστα συχνά και στις οικονομικές κατηγορίες. Η παραπληροφόρηση στο μεγαλείο της! :wall:
 
Αλήθεια; Δηλαδή χτές που έψαχνα θέση για τις 2 Γενάρη και έβρισκα μόνο με την ΒΑ έβλεπα ενα κακό όνειρο... Έλεος δηλαδή. Εγω πρέπει να βαράω το κεφάλι μου με αυτά που γράφετε όχι εσείς.

Και για να τοποθετηθώ επι του θέματος, γνώμη μου είναι να πουληθεί η Ολυμπιακή σε ιδιώτες κατα το 49% και το υπόλοιπο μερίδιο να μείνει κρατικό... Αυτή πιστεύω είναι η καλύτερη λύση!
 
Ναι βρε TARIG_GR μου αλλά δε μας διευκρινίζεις σε τι τιμή τις βρίσκεις.... διότι κοίτα τι βρίσκω εγώ


FRI 02JAN09 ATHENS /LONDON AREA 02/0000 02/2359 G*GAL
1 ATH LGW 0700 0855 OA 271 C4 J2 D4 Y3 M2 L0 N0 SC K0 QC#734C E
2 ATH STN 0740 0930 A3 600 CR DR ZC AC IR JC YR BR MR KR#321B E
3 ATH LHR 0855 1100 BA 631 J7 C6 D5 RC I5 Y1 BL HL KL ML#767C*E
4 ATH LGW 1240 1425 U28746 Y 319 E
5 ATH STN 1300 1500 A3 602 CR DR ZC AC IR JC YR BR MR KR#320B E
6 ATH LHR 1330 1530 OA 269 C4 J2 D4 Y5 M0 L0 N0 SC K0 QC#340C E
7 ATH LHR 1455 1655 BA 641 J9 C3 D2 RC I1 Y8 BL HL KL ML#320C*E
8 ATH STN 1710 1910 A3 604 CA DC ZC AC IR JC YA BA MR KR#321B E

FRI 02JAN09 ATHENS /LONDON AREA 02/0000 02/2359 G*GAL
1 ATH LHR 1915 2115 OA 265 C3 J2 D2 Y6 M0 L0 N0 SC K0 QC#734C E
2 ATH LHR 1925 2125 BA 633 J9 C7 D7 RC I5 Y5 B4 HL KL ML#767C*E
3 ATH LTN 2000 2155 U22002 Y 73G E
4 ATH LGW 2120 2310 U28748 Y 319 E

Έβρισκες Β και Υ class σε ΒΑ, δηλαδή 500€ O/W και νομίζεις ότι είναι άδεια η πτήση; Είναι εντελώς άστοχο το παράδειγμά σου Tarig_gr διότι είναι ημερομηνία με peak traffic και δεν μπορείς να συγκρίνεις τις εταιρείες που διαθέτουν τις τελευταίες θέσεις τους. Αυτή τη στιγμή η ΟΑ δίνει περισσότερες θέσεις στην πρώτη πρωινή (έχει 2 Μ class) που είναι πολύ πιο προσιτές από τις αντίστοιχες Υ και Β της ΒΑ. Και αυτά δεν τα κατεβάζω από το κεφάλι μου... online με τα συστήματα των αεροπορικών τα βλέπω.

Άκη, συγγνώμη για την παρέμβαση ////ΤΕΛΟΣ με το δικό μου οφφ-τόπικ///// ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!
 
flou 1908":3nduomt6 said:
tarig_gr":3nduomt6 said:
Μου αρέσει που χρησιμοποιείς δεύτερο πληθυντικό...
Είσαι τραγικός. Δηλαδή δεν επιτρέπεται να έχουν μερικοί άνθρωποι διαφορετική γνώμη από σένα έτσι; Όποιος διαφέρει δηλαδή της νοοτροπίας και σκέψης σου συμμετέχει στον συννωμοτικό τρόπο αρπαγής της τσέπης σου. Θα 'θελα να 'ξερα που πάμε με τέτοια μυαλά...
Αυτά που σου γράφω τα ασπάζεται το 99% όσων ασχοληθούν έστω και 5 λεπτά με το θέμα ΟΑ.
Τραγικό είναι το θράσος και οι νοοτροπία της συντριπτικής πλειοψηφίας των "εργαζομένων" της ΟΑ...
Άποψη και γνώμη μπορείς να έχεις οποία θες (το ότι
δεν επιτρέπεται να έχουν μερικοί άνθρωποι διαφορετική γνώμη
που το "ανακάλυψες" ο Θεός και η ψυχή σου) αρκεί να μην μου κοστίζει έστω και μια δεκάρα.

Για το ρεζουμέ έχεις να πεις κάτι η αλλά λόγια να αγαπιόμαστε? :rolleyes:
]\


Το οτι δεν αφηνετε καποια αλλη γνωμη να ακουστει ορισμενοι ισχυει και αν δεις τα προηγουμενα ποστς θα καταλαβεις τι εννοει η tarig_gr.Το θεμα ειναι,επειδη γραφτηκε οτι δε μιλησα ποτε με κομματικα κριτηρια(δεν ειμαι ενταγμενος σε καμια κομματικη οργανωση-νεολαια κλπ)και γενικα δε νομιζω οτι ειπα ποτε οτι το ΚΚΕ η ο ΣΥΝ/ΣΥΡΙΖΑ ειναι αυτοι που θα εσωζαν την ΟΑ.Αλλα τα μυαλα δεν αλλαζουν και εγω το μονο που εχω να πω σε ορισμενους ειναι να πανε να δουλεψουν για 2 μηνες αεροδρομιο η κρατησεις και θα δουμε αν θα αλλαξουν γνωμη.Τωρα για το πως η ΟΑ βγαινει ζημιωγοννα βαλτε καποιοι το μυαλουδακι σας και σκεφτειτε ποσο κοστιζουν τα νοικιασμενα αεροπλανα για 2 μηνες και ποσα κερδη(δεν)βγαζει μια πτηση κατω απο 90% πληρωτητα ανα ωρα πτησης των νοικιασμενων βραχυπροθεσμα επειδη (δηλωση κ Χατζηδακη) "Δε πρεπει να επιβαρυνθει ο ιδιωτης με ενοικιασεις αεροσκαφων που δε θα θελει μετα το κλεισιμο(τελη 2007)".Το ποσο κοστιζουν συνολικα τα νοικιασμενα αεροπλανα και ποσα ακομη αεροπλανα θα ειχαν αγοραστει δε το φανταζεστε παρα τα ριχνετε ολα στους εργαζομενους.

Εσεις λοιπον ψηφισατε καποιους ανικανους και τωρα φταινε οι εργαζομενοι???Οταν νοικιαζουν με τα λεφτα των φορολογουμενων(οπως λετε)τα σαπια HOLA(700.000 ευρω/μηνα για βραχυπροθεσμη αντι 200.000 ευρω/μηνα για μακροπροθεσμη εννοικιαση)δε σας πειραζει,η φταινε οι εργαζομενοι και η δεξια τσεπη μου/σου/του/ολων??????? :wall:\

Δηλαδη γι'αυτο γιατι δε λες τιποτα??Αχ ναι!Ξεχασα!Φταινε οι εργαζομενοι και η κυρια νιτσα στο counter της κασου για το αεροπλανο της ΗΟLA! :great:
 
Χρόνια Πολλά κι από μένα.

Σαν ανεξάρτητος παρατηρητής (δεν τρέφομαι ούτε από ΟΑ ούτε από Α3, αλλά τρέφω και τις δύο, έμμεσα τη μία κι άμεσα την άλλη---ΟΥΠΣ ΠΡΟΔΩΘΗΚΑ Ο ΜΠΑΓΑΣΑΣ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ), βλέπω πως άλλο ένα topic πάει για κλείσιμο, μιας κι από αλλού ξεκίνησε κι αλλού πηγαίνει, όπως ήταν αναμενώμενο.

Όλον αυτόν τον καιρό που είμαι μέλος αυτού του forum, ξεκινάω να διαβάζω ευχάριστα κάθε νέο Θέμα για την ΟΑ, αλλά στην πορεία έρχεται η αηδία και η βαρεμάρα μιας και οι γνωστοί-άγνωστοι (εκατέρωθεν), αν και τώρα μπήκαν και νέα πρόσωπα στο προσκήνιο, μετά από διαγραφές παλιών φασαρτζήδων, βρίσκουν αυτόν τον χώρο που τους προσφέρεται δωρεάν για να βγάλουν τα εσώψυχά τους.

Ερήνη υμίν αδέλφια μέρες που είναι... Καλώς ή κακώς η ΟΑ έφτασε σ' αυτήν την κατάντια από συγκεκριμένα πρόσωπα, χειρισμούς και καταστάσεις. Καλώς ή κακώς η ΕΕ έδωσε τη λύση (άσχετα άν η Ελλάδα όπως πάντα κάνει του κεφαλιού της). Καλώς ή κακώς δόθηκαν ΑΥΤΑ ΤΑ ΥΠΕΡΟΓΚΑ ΠΟΣΑ στους "παλιούς" της ΟΑ για να μη χαθούν οι ψήφοι (αν κι εδώ που φτάσανε ΟΣΑ κι αν δώσουν, δεν αλλάζει τίποτα πια). Καλώς ή κακώς η ΟΑ ΠΡΕΠΕΙ να κλείσει και να ξαναγεννηθεί για να μπορεί να σταθεί ανάμεσα στα θηρία (δεν είναι τυχαίο που δεν ανήκει σε καμία "συμμαχία" εκτός κι αν οι διοικούντες θεωρούν τους άλλους μικρούς για να συνεργαστούν μαζί τους).

Κύριοι (της ΟΑ), μιας και τόσα χρόνια τρώτε τα λεφτά μου, ΗΡΕΜΕΙΣΤΕ. Το καλό κράτος φρόντισε για σας.
Κύριοι ( οι υπόλοιποι) μιας και τόσα χρόνια τρώνε τα λεφτά σας, ΗΡΕΜΕΙΣΤΕ. Από του χρόνου θα μαλώνετε για τη ΝΕΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ.

Κύριοι admin & mods. Μέρες που είναι, κλείστε το το ρημάδι το topic για να κάνουν όλοι Χριστούγεννα και αν μου επιτρέπετε μια μικρή, μικρούλα συμβουλή, ΚΑΘΕ ΝΕΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΑ (πλην των πληροφοριών πτήσεων, θέσεων κλπ) ΚΛΕΙΝΕΤΕ ΤΟ ΕΝ ΤΗ ΓΕΝΝΕΣΗ ΤΟΥ, γιατί τόσους μήνες ΒΑ-ΡΕ-ΘΗ-ΚΑ-ΜΕ.

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ :laola: :laola: :laola: :laola: :laola: :laola: :laola: :laola: :laola: :laola: :laola: :laola: :laola: :laola:
 
Και απο εμενα ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ και Ακη παρακαλω :deadthread: .CLOSED
 
Και του χρόνου η συνέχεια τότε ;)
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top