Jokez

Ατάκα Ιταλού αξιωματικού (μη ιπτάμενος):
Pilots are like flies: If they don't fly, they bother...
 
Μήπως τον είχαν κόψει από την αεροπορία και το'χει απωθημένο ο άνθρωπος;
 
Ταξιδεύουν ο Παπανδρέου, o Βενιζέλος και ο Μόσιαλος με το Πρωθυπουργικό αεροπλάνο για τις Βρυξέλλες.
Κάπου πάνω από την Αττική, κοιτά ο Μόσιαλος στο δάπεδο του αεροπλάνου και βλέπει ένα χαρτονόμισμα των 200 ευρώ. Το μαζεύει και με ύφος γυρίζει στον Βενιζέλο και του λέει:
"Να μπορούσα να άνοιγα τώρα το παράθυρο, να το πετούσα κάτω και να έκανα έναν Έλληνα που θα το έβρισκε ευτυχισμένο".
Απαντάει ο Βενιζέλος:
"Γι' αυτό,Ηλία μου είσαι εσύ στο Επικρατείας και εγώ στο Οικονομίας.Αυτό που θα έκανα εγώ, θα ήταν να χαλάσω τα 200 ευρώ σε 2 κατοστάρικα, θα τα πετούσα από το παράθυρο και έτσι θα έκανα 2 Έλληνες ευτυχισμένους".
Ακούει ο Παπανδρέου τη συζήτηση και λέει:
"Τρίχες... γι' αυτό κανείς από τους 2 σας δεν θα γίνει ποτέ πρωθυπουργός.Αυτό που θα έκανα εγώ είναι να το χαλάσω σε 4 50άρικα και έτσι θα έκανα 4 Έλληνες ευτυχισμένους!!!"
Ακούνε και οι πιλότοι την όλη κουβέντα και λέει ο ένας στον άλλο:
"Να το καρφώσω τώρα στην Πάρνηθα και να κάνω 10 εκατομμύρια Έλληνες ευτυχισμένους;;"
 
ΜΟΝΟ ΕΔΩ ταιριαζει αυτο το βιντεο με τον Παγκαλο να λεει οτι δεν εχει 7.500EUR (!!!!) να πληρωσει για τα νεα μετρα...
http://www.youtube.com/watch?v=xGzfGkJQeEU&feature=share
Ο οποιος κυριος Παγκαλος εχει:
Ο κ. Πάγκαλος δήλωσε το 2010:
Ακίνητα: Πέντε αγροτεμάχια συνολικού εμβαδού 12.465 τ.μ. (με κτίσμα 117 τ.μ. εντός του ενός) στις Κυκλάδες και το 25% ακόμη πέντε, συνολικού εμβαδού 18.814 τ.μ., δύο διαμερίσματα 80 και 85 τ.μ. στην Αθήνα, αγροτεμάχιο 1.004 τ.μ. στην Εύβοια, το 50% διαμερίσματος 120,71 τ.μ. στην Αθήνα, το 50% διαμερίσματος 122,25 τ.μ. με 3,5 τ.μ. βοηθ. χώρους στην Αθήνα. Τρία γραφεία 35, 37 και 39 τ.μ. στην Αθήνα. Επτά οικόπεδα 477 τ.μ., 1.060 τ.μ., 2.445 τ.μ., 188 τ.μ., 854,5 τ.μ., 103 τ.μ., 500 τ.μ. (με δικαίωμα αντιστοίχως 50%, 50%, 16,66%, 50%, 100%, 25%, 25%) και οκτώ διαμερίσματα συνολικού εμβαδού 785 τ.μ., με δικαίωμα που ποικίλλει από 25 έως 100% στην Εύβοια και την Αττική, τρία βοσκοτόπια (100.000 τ.μ. το 25%, 3.500 τ.μ. το 50%, και 10.000 τ.μ. το 10,41%), το 50% αγροτεμαχίου 8.119 τ.μ. στην Εύβοια, το 50% οικίας 125 τ.μ.
Καταθέσεις: 17.693,86 ευρώ στην Εθνική Τράπεζα.
Συνολικό εισόδημα: 640.632,2 ευρώ.

Η σύζυγος του Χριστίνα Χριστοφάκη έχει στην κατοχή της
Το 50% οικόπεδου 1.300 τ.μ. με κτίσμα 291 τ.μ. στα Καλύβια, το 50% δύο διαμερισμάτων (120 και 122,25 τ.μ.) στην Αθήνα, τρία οικόπεδα συνολικού εμβαδού 1.626,35 τ.μ., δύο διαμερίσματα 18,28 τ.μ. και 87,54 τ.μ. στα Καλύβια, ένα γραφείο 22 τ.μ. στην Πειραιώς, δύο πάρκινγκ, ένα γραφείο στα Καλύβια και τρία ακόμη διαμερίσματα στα Καλύβια.
Καταθέσεις 15.168,49 στην Εθνική Τράπεζα και 4.860,843 μερίδια αμοιβαίων κεφαλαίων. Από την εκποίηση μετοχών (Χριστοφάκης ΑΤΕΕ) έλαβε 121.800 ευρώ και από την εκποίηση αμοιβαίων κεφαλαίων της Εθνικής 31.659 ευρώ. Εχει ένα Ι.Χ. 2.429 κ.εκ.
Συνολικό εισόδημα: 206.538,07 ευρώ.
Πηγη:http://news247.gr/ellada/politiki/article1389101.ece
 
Πραγματικά,τον λυπάμαι τον καημενούλη....

Ας πέση στα γόνατα (άν μπορή δηλαδή) να παρακαλέση τον άλλο χοντρό να τού...δανείση μερικά χρήματα.

Δυστυχώς,το κακό δέν είναι ότι όλοι αυτοί μάς δουλεύουν,αλλά ότι εμείς τους αφήνουμε να μάς δουλεύουν..
 
Ανοίγει ο Τσακ Νόρις το ψυγείο και αρχίζει να τρέμει το ζελέ, οπότε γυρίζει ο Τσακ και του λέει:
"Μη φοβάσαι ρε. Μια μπύρα θα πάρω..."
 
"Αδερφε τι βαζεις απο αναλωσιμα στο πισω ντουλαπι?" "Τι βαζω? Τον πατερα μου και τη μανα μου βαζω ρε μεγαλε...! Καλαθουμπα, χειροπετσετες, τσαγακια, γαλατα, κωλοχαρτα, χαρτι κουζινας, ψωμια, τσαντες, σακουλες, μπισκοτα, κρουασαν, φυστικια, κανατες, παγοθηκες, καφεδες, περιοδικα, εφημεριδες, σοκολατακια, αποσμητικο για την τουαλετα αν δεν υπαρχει προσωπο, αποσμητικο για σενα αν υπαρχει... Σε κοβω να μην υπαρχει.. Ομορφαααααντρααα μου! Δεν πειραζει, θα σου βαλω και λαδοξυδα B/C να γλιστραει..."
 
Και να λοιπόν, 2 κινήσεις που όλοι περιμέναμε...Η ΑΕGEAN ξεκινάει πτήσεις για Βουδαπέστη άμεσα καλύπτοντας το κενό που άφησε η MALEV...Το δρομμολόγιο θα εκτελείται 5χ weekly κάθε 1,3,4,5,7 και μάλιστα σε ώρες που θα έχει connections από κάποια νησιά,την Κύπρο και το Τελ Αβίβ...

Η Olympic Air παίρνει το δρομμολόγιο της Πράγας αλλά οι συχνότητες δεν έχουν ανακοινωθεί ακόμα...

Ξεκαρδιστήκατε εε;; Είπα να γράψω κανένα αστειάκι γιατί έχει πέσει πολύ κατήφεια τελευταία...Άντε καλό μας Σ/Κ... :D


Υ.Γ. Με σεβασμό και κατανόηση σε όσους έμειναν ξεκρέμαστοι από τη MALEV...
 
Top