Καινούριος ψάχνεται για δίπλωμα αεροπλάνου

  • Thread starter Jackv
  • Ημερομηνία δημιουργίας
http://www.globalaviationsa.com/#/home/
flight simulator center (δεν ειμαι σιγουρος αν συνεχιζει)
fas
aeroservices
superior air
jet stream

απο αερολεσχες Αρκαδιας, Αθηνων και Δεκελειας

Καποια θα μου διαφευγει αλλα νομιζω φτανουν
 
Tcy":2erwp1v9 said:
Καλησπερα σε ολους να ρωτησω κατι και εγω??Η GLOBAL εχει καποιο site που μπορω να παρω πληροφοριες??Ή αν ξερει καποιος καποια αλλη σχολη στην Αθηνα παρακαλω ας την αναφερει

Μπορείς να βρεις όλες τις σχολές εδώ:

http://www.aviators.gr/companies/flight-schools

Αθήνα η πιο δημοφιλής ειναι η Global. Μετά υπάρχει και η Egnatia Aviation που βρίσκεται στη Καβάλα.
 
airboy":24c9l2q4 said:
Μια καλή περίπτωση για όσους διαμένουν στον νομό Αττικής είναι η σχολή της GLOBAL,τόσο για το INTEGRATED όσο και για το MODULAR και το οποίο συνιστώ ανεπιφύλακτα.

ΦΙΛΙΚΑ

ΝΙΚΟΣ :great:

Γεια σας φιλοι του aviation και χρονια πολλα.
Μετα oικονομικων κοπων και βασανων , αποφασισα κι εγω να εμπλακω επαγγελματικα με την αεροπορια.
Διαβασα πολλα απο τα πολυ κατατοπιστικα αρθρα σας αλλα ακομα δεν μπορω να αποφασισω ποιος θα υλοποιησει το "ονειρο μου".
Μενω κοντα στη θεσσαλονικη και για λογους οικογενειακους δεν μπορω να "ξενιτευτω" οποτε ειναι μονοδρομος το θεμα με την επιλογη της σχολης
Και η ερωτηση ξεκινα: alfa aviation ? Aeolus ? Horizon aviation academy ? Egnatia aviation ? :wall:
Οτι νεο feedback υπαρχει που μπορει να βοηθησει την "κατασταση μου .....lol" δεκτο.
Ευχαριστω για την υπομονη σας και ευχομαι καλη χρονια σε ολους.
 
φιλε καλησπερα,

Αν θελεις την προσωπικη μου αποψη θα σου προτεινα την Egnatia στην Καβαλα...Ειναι επαγγελματιες ,λογικες τιμες και με καλο στολο εκπαιδευτικων αεροπλανων.
 
Αν αποφασισεις εγνατια ουτως η αλλως θα ξενιτευτεις. Η γνωμη μου ειναι οτι οι φθηνοτερες και καλυτερες σχολες ειναι στην αθηνα χωρις να θελω να υποτιμισω καμια. Και για την εγνατια εχω ακουσει καλα λογια... Απλως οι σχολες στη θεσαλονικη μου φαινονται πανακριβες
 
SxBIA":2ftgve6x said:
φιλε καλησπερα,

Αν θελεις την προσωπικη μου αποψη θα σου προτεινα την Egnatia στην Καβαλα...Ειναι επαγγελματιες ,λογικες τιμες και με καλο στολο εκπαιδευτικων αεροπλανων.

Egnatia 61800 € :shock: :shock: :shock:
Aeolus 58700 €
Horizon 55800 €
Alfa 55000 €
Πιο λογικη τιμη βλεπω στην alfa αλλα δεν βλεπω αρ.αδειας(fto GR-??????) παιζει κατι ...????
Η egnatia το παρακανε, πριν 2 μηνες ηταν φθηνοτερη κατα μερικες χιλιαδες ευρω ! :(
Ευχαριστω πολυ για τις προτασεις .......συνεχιζω την ερευνα...
Μηπως υπαρχει καποιος μαθητης για feedback απο καποια σχολη απο αυτες ???????
 
Στην Αθηνα (και 1-2 μερη ακομα οπως Ροδο-Καλαματα) οι τιμες ειναι κατω απο 50.000 και αν το πολυψαξεις ισως πεσεις και κατω απο τα 40.000! Σε σχεση με τα 60.000 της θεσαλονικης πιστευω αξιζει να το ξανασκεφτεις!
 
Αγαπητε φιλε μου , κοιτωντας θα δεις οτι στην global ενα modular course σου κοστιζει 52000€ και θα το ηθελα το ppl για να μην καταντησω να τριγυρναω γυρω γυρω με εκπαιδευτη για περιπου 100 ωρες του hour building......πικρα !!!! Ασε που η συζυγος θα με καταρριψει αν δεν ερχεται μαζι μου στα ταξιδακια του HB.
Οτι ειδες κατω απο 50000€ δεν εχει τα κοστη των εξετασεων και αλλων λοιπων εξοδων
Αν υπολογισω και τη διαμονη μου εκτος .......τοτε καλη η global αλλα ξεφευγουμε
Παντως δεν μπορω να καταλαβω τις σχολες οι οποιες δεν βαζουν ολα τα κοστη στην τιμη τους,λες και δεν θα τα πληρωσεις....πρεπει να ξοδεψεις ωρες μεχρι να βγαλεις τις πραγματικες τιμες.
Bravo σ αυτους που ενσωματωνουν ολα τα fees στις τιμες τους....μεγαλη βοηθεια !
 
Egnatia-Global-Jetstream-FAS.
Γνώμη μου, αν θέλεις να φοιτήσεις σε Ελληνική σχολή για επαγγελματικό δίπλωμα μην ξεφύγεις απο αυτες τις 4.
Οσον αφορά το κόστος και εγώ αλλιώς το υπολόγιζα εξαρχής και αλλιώς θα καταλήξει.

Αν θέλεις να πάρεις πρώτα το ppl, κοίταξε σε μια αερολέσχη κοντά στην περιοχή σου, στην οποία αργότερα θα μπορείς να κάνεις το build up άνετα.
 
Σ ευχαριστω πολυ .....καλη προταση για το ppl ... :great: εισαι πρωτος !! Καλη χρονια !
 
Top