Λάθος posts ...

Re: Ολυμπιακή και MIG

NFEEFE":35ca3t1f said:
Ευχαριστω πολυ. :D

+++EDIT+++
Περα απο την ειρωνια, οτι ειπα, δεν ειναι δικο μου, αλλα απο συζητηση με πιλοτο της ΟΑ.Πιλοτος δεν ειμαι, και δε θα γινω, αλλωστς αλλη ειναι η δουλεια μου στον τομεα αεροπορια. Απο την αλλη, δε μπορω να αμφισβητω αυτα που μου λεει καποιος που ΠΕΤΑΕΙ χρονια για την ΟΑ σε Β737 χρονια. Οταν μου λεει οτι δε κανεις αυτη τη μεταβαση μετα απο τοοοοσα χρονια καθως καμια εταιρια δε θα κατσει να σε εκπαιδευσει σε αυτο τον τυπο, αλλα θα παρει τους ετοιμους απο αλλες εταιριες (υπονοοντας Α3) τοτε δεν εχω λογο να πω κατι δικο μου.

NFEEFE,δεν είμαι είρων.
Η μετάβαση απο τον ενα τύπο στον άλλο για ένα έμπειρο πιλότο δεν είναι κάτι δύσκολο.
Η εταιρεία (mig,στην περίπτωση αυτή) φυσικά και θα εκπαιδεύσει πιλότους στους νέους τύπους ,ήδη το κάνει και θα συνεχίσει.
 
Re: Ολυμπιακή και MIG

Εννοουσα το δικο μου (ευχαριστω πολυ)...

Ισως δεν διατυπωσα σωστα τον συλλογισμο μου(τελος παντων,οχι και 100% δικο μου!)...Το θεμα ειναι οτι τη δεδομενη στιγμη η MIG χρειαζεται ΑΜΕΣΑ πιλοτους για τα Α319,Α320.Ετσι δε τη συμφερει να παρει τους παλιους πιλοτους, γιατι θα παρει χρονο να εκπαιδευτουν.Απο εκει και περα ομως, θα εχει τους δικους του πιλοτους. Ποιος λοιπον θα εκπαιδευσει καποιον πιλοτο σε εναν τελειως αλλο τυπο αεροσκαφους, και θα τον χρυσοπληρωσει κι απο πανω ωστε να αφησει το δημοσιο?Θα παρει καποιον καινουργιο!

Τελος παντων, αν κανω λαθος οκ, αλλα μου φαινεται λογικο αυτο που λεω...
 
Re: Ολυμπιακή και MIG

Voss":2o3k99jn said:
NFEEFE Δεν έχεις ιδέα από αεροπορία.
Voss":2o3k99jn said:
NFEEFE,δεν είμαι είρων.

Όντως δεν ειρωνευόσουν.
Απλά προσβάλλεις τον άλλον.

Αλλά επί του πρακτέου.
Γνωρίζεις πολλούς 737ρηδες που πήγαν στην MIG?
Οι δικές μου πηγές λένε ότι η εταιρεία πήρε κυρίως έτοιμους πρώτους για την σειρά Α3ΧΧ.
Η εταιρεία αποφάσισε να πετά αυτόν τον τύπο και φυσικά προσπαθεί να μειώσει το αρχικό της κόστος με έτοιμο προσωπικό.
 
Re: Ολυμπιακή και MIG

aas59":23ejkwxy said:
Voss":23ejkwxy said:
NFEEFE Δεν έχεις ιδέα από αεροπορία.
Voss":23ejkwxy said:
NFEEFE,δεν είμαι είρων.

Όντως δεν ειρωνευόσουν.
Απλά προσβάλλεις τον άλλον.

Αλλά επί του πρακτέου.
Γνωρίζεις πολλούς 737ρηδες που πήγαν στην MIG?
Οι δικές μου πηγές λένε ότι η εταιρεία πήρε κυρίως έτοιμους πρώτους για την σειρά Α3ΧΧ.
Η εταιρεία αποφάσισε να πετά αυτόν τον τύπο και φυσικά προσπαθεί να μειώσει το αρχικό της κόστος με έτοιμο προσωπικό.

Γνωρίζω πολλούς χειριστές Β737 που θα πετάξουν για την νέα εταιρεία.
Και κάτι ακόμα,ο/η NFEEFE δεν πιστεύω να χρειάζεται αυτόκλητους δικηγόρους.
 
Re: Ολυμπιακή και MIG

Στο θέμα των χειριστών αναφέρεσαι χωρίς στοιχεία (τουλάχιστον στο forum).
Ο καθένας λοιπόν εδώ μέσα μπορεί να επικαλείται τις πηγές του και να αναφέρει ότι στοιχεία γνωρίζει , από την στιγμή που δεν υπάρχουν επίσημα δεδομένα όμως δεν μπορείς να υποτιμάς τα posts των συμforumιτων σου.
Το να προσβάλλεις τον συνομιλητή σου , αν μη τι άλλο , δεν είναι ευγενικό.
Άφησε λοιπόν τα περί δικηγορίας και φρόντισε την συμπεριφορά σου.
 
Re: Ολυμπιακή και MIG

aas59 said:
Στο θέμα των χειριστών αναφέρεσαι χωρίς στοιχεία (τουλάχιστον στο forum).
Ο καθένας λοιπόν εδώ μέσα μπορεί να επικαλείται τις πηγές του και να αναφέρει ότι στοιχεία γνωρίζει , από την στιγμή που δεν υπάρχουν επίσημα δεδομένα όμως δεν μπορείς να υποτιμάς τα posts των συμforumιτων σου.
Το να προσβάλλεις τον συνομιλητή σου , αν μη τι άλλο , δεν είναι ευγενικό.
Άφησε λοιπόν τα περί δικηγορίας και φρόντισε την συμπεριφορά σου.[/quote

Τα στοιχεία που αναφέρω είναι πάντα απολύτως σωστά διότι αφορούν προσωπική εμπειρία και εκ των έσω γνώση,σε αντίθεση με τα δικά σου που αφορούν φήμες ή ευχές.
Επίσης δεν δέχομαι πατρονάρισμα ούτε υποδείξεις από ερασιτέχνες σαν και εσένα aas59.
 
Re: Olympic Air Dash8 400Q

Την επόμενη φορά να βγάλετε έξω τις πηγές σας να τις μετρήσουμε/συγκρίνουμε..
 
Re: Olympic Air Dash8 400Q

Μιας και το αναφερεις μαλλον σε μενα.. Τις δικες μου πηγες (εστω μερος) τις εστειλα με ΠΜ και στον Γιωργο αλλα και στον Κωστα (νομιζω στα εστειλα? Αλλα μαλλον ξερεις οτι μιλαμε για το ιδιο πραγμα..). Κανεις δεν ανοιγει τα χαρτια του. Γιατι εγω? :mrgreen: Και συ δε λες απο που εχεις τις οποιες πληροφοριες τις εχεις.. Γιατι κακε Γερασιμε? :p



ΥΓ: Τσουτσούνια ειναι οι πηγες να τις βγαλουμε να τις μετρησουμε και να τις συγκρινουμε? :p
 
Re: Olympic Air Dash8 400Q

[offtopic]
Δεν αναφέρθηκα καθόλου προσωπικά σε σένα.

Προσωπικά μου χτύπησε άσχημα όλος ο σουρεαλισμός των παραπάνω posts [Ποια είναι τα νηολόγια | όχι η πηγή μου λέει πως δεν είναι αυτά τα ελληνικά | όχι η δικιά μου πηγή δε λέει αυτά τα cn's | εγώ θα σας πω αύριο ποια θα είναι τα σωστά νηολόγια με βάση τη δική μου πηγή κτλ]

Όσον αφορά στα δικά μου γραφόμενα, πάντα έχω προφανείς πηγές και ουδέποτε προφασίστηκα "ιδιαίτερες πηγές"
[/offtopic]
 
Re: Olympic Air Dash8 400Q

Ok, εχεις καποιο δικιο.. Απλα, αφου δε λεει ο ενας, γιατι να πω εγω? ΑΑ!! Η "αυριανη μερα" περασε και ακομα δεν μας τα φανερωσατε.. Η μηπως δεν χρειαζεται γιατι ειναι ηδη εδω? :p
 
Top