Λάθος posts ...

Re: Συνεργασία Αιγαίου - Ολυμπιακής?

Μήπως θες να φύγουν και οι ξένοι μέτοχοι ή αυτούς να τους κρατήσουμε;
 
Re: Συνεργασία Αιγαίου - Ολυμπιακής?

Μπορεί να δουλεύεις σε μια από τις δύο, μπορεί και όχι. Εγω προσωπικά λοιπον που δουλεύω αναρωτιέμαι καθημερινά Έλληνες δεν ύπάρχουν και έχουμε μαζέψει όλο το αλλοδαπών? Τόσα άτομα στην ανεργία που θα έλεγαν και ευχαριστώ απλά με τον βασικό μισθό . Δεν είναι λοιπόν κρίμα ένα και μόνο άτομο του οποίου η δουλεια δεν είναι ειδικευμένη, να παίρνει μαζεμένα τα λεφτα με τα οποία θα μπορούσαν να ζήσουν άλλοι 5??

έχω άδικο?
 
Re: Συνεργασία Αιγαίου - Ολυμπιακής?

Για ποιές θέσεις μιλάμε για τους αλλοδαπούς; Είναι γνωστό ότι υπάρχουν ξένοι μέτοχοι, οι άλλοι πού είναι; Δεν ξέρω, γι' αυτό ρωτάω.
 
Re: Συνεργασία Αιγαίου - Ολυμπιακής?

pelopidas":1m6othbk said:
Προσωπικά ένα θέλω να γίνει... να σηκωθούν να φύγουν όλοι οι ξένοι. Δεν είναι κατάσταση αυτή που υπάρχει και στις δύο εταιρείες. Ελλαδα είμαστε και όχι συμβούλιο του ΟΗΕ.
Τα έξι χιλιάρικα που παίρνει μισθό ο καθένας να τα μοιραστουν οι υπόλοιποι. Αντε πια με τους contractors :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


Καρα-ζαφέρ και πάσης Ελλάδος αμά λάχει να 'ουμ! :wall:

Άρε φασιστικά γλέντια και ακόμα δεν προσφύγαμε στο ΔΝΤ!!!
:banana:



ΥΓ: Τα δεκαχίλιαρα των χαραμοφάηδων της δημόσιας ΟΑ δεν σας πείραξαν, που τα πληρώνονταν και από τον κρατικό κουρβανά, οι μισθοί των "ξένων" στις ιδιωτικές σας πειράζουν. Άμα είναι, να απολυθούν και όλοι οι Έλληνες που δουλεύουν σε "ξένες εταιρείες". :rant:
 
Re: Συνεργασία Αιγαίου - Ολυμπιακής?

Εκτιμώ ότι ο Πελοπίδας ομιλεί μάλλον για εργαζόμενους κυρίως ξένους πιλότους πάσης μορφής /contract, wet lease κλπ που απασχολούνται τόσο σε Α3 όσο και νΟΑ ( αφού λέει για μισθούς 6 χιλ. ) και ίσως για τεχνικούς και ή ελάχιστους δ/κούς.
 
Re: Συνεργασία Αιγαίου - Ολυμπιακής?

pelopidas":1o2r8l8b said:
να σηκωθούν να φύγουν όλοι οι ξένοι.
Τα έξι χιλιάρικα που παίρνει μισθό ο καθένας να τα μοιραστουν οι υπόλοιποι. :
Εξαιρετικός συνδυασμός Καρατέτοιου με Παπαρηγοκατάσταση.
 
Re: Συνεργασία Αιγαίου - Ολυμπιακής?

Με την ίδια λογική θα πρέπει να γυρίσουν στην Ελλάδα και όλοι οι Έλληνες που δουλεύουν στο εξωτερικό ή μόνο εμείς θα διώξουμε τους ξένους από τη χώρα; :wall:
 
Re: Συνεργασία Αιγαίου - Ολυμπιακής?

Ωραίος ρε φίλε! Όταν έβγαιναν οι Έλληνες στη Γερμανία για δουλειά ήταν καλά! Όταν προσλαμβάνει Έλληνες η Emirates και η Google είναι καλά! Όταν όμως προσλάβουμε εμείς αλλοδαπούς είναι κακό ε; :evil: Δεν συνεχίζω γιατί θα μπω σε χοντρή προσωπική πολιτική αντιπαράθεση και σέβομαι και το forum και το θέμα του thread και τους υπόλοιπους αναγνώστες....
 
Re: Συνεργασία Αιγαίου - Ολυμπιακής?

καλα ολα αυτα ρε μαγκες αλλα μηπως εχετε ξεφυγει απο το θεμα?
 
Top