Λάθος posts ...

Re: Sky wings

παρακαλω τον cp jack να επικοινωνησει μαζι μου
 
Re: Sky wings

λυπαμε πολυ για καποιυς εδω μεσα που δεν βλεπουν περα απο την μυτη τους
 
Re: Απειλή γιά βόμβα σέ αεροπλάνο τής Olympic Air

Έκανα ένα post νωρίτερα ανοίγοντας αυτό το θέμα με ένα link από το news.in.gr, αλλά το θέμα διαγράφηκε. Για ποιον λόγο δεν κατάλαβα... :?
 
Re: Άγονες Γραμμές - 2009/2010 edition

NFEEFE":1o4p4fe1 said:
Πρεπει να βγηκαν τα δρομολογια...
Στο site της ΟΑ εχουν "βγει" τα δρομολογια για τους περισσοτερους προορισμους που ηδη ειχε η εταιρια, και για ολο το καλοκαιρι!


Έχουν ανεβάσει οτι είχαν απο πριν (σε άγονα...)
 
Re: Iberia στην Αθήνα

bari":2lrjazsb said:
η αποσταση των καθισματων στα 737 της παλιας ΟΑ ηταν μια χαρα, δε συγκρινεται με αυτο της ΙΒ

Ωχ.Κατάλαβα.Κάτι σαν...εναέριο ΚΤΕΛ είναι κι εκεί; :D
 
Re: Πιλότοι Olympic Air

Sofiag":sz0zvo2d said:
[...] αν είναι το ίδιο καλοί με τους παλιούς πιλότους της Ολυμπιακής και πληρούν τις ίδιες προδιαγραφές. [...]


Ναι φιλτατη μου Σοφια, ολοι ειναι upgraded σε εκδοση Mk.XXIVc, με φουλ εξτρα! Δεν ειθισται με το που θα βγει νεο λογισμικο να μενει καποιος πιλοτος στην παλια εκδοση για πολυ. Η δε εκδοση Mk.XXIVb θα εχει το δικαιωμα να πεταει μεχρι 15 Μαρτιου, ενω η Mk.XXIVd δεν αναμενεται πριν απο τις 15 Αυγουστου! Δεν θα επρεπε να ξεχνας βεβαιως οτι λογικο ειναι να πετιεται ενα κρεμωδες και πλουσιο σε θρεπτικες ουσιες μιγμα χωματος και υδατος απο τους "κομμενους" πιλοτους (οχι απο ολους, ειναι αληθεια), οι οποιοι ειναι μεν "κομμενοι", αλλα ποικιλοτροπως βολεμενοι.
Να υπενθυμισω, οτι εαν κατα τη διαρκεια πτησης υπαρξουν εντονες αναταραξεις (κατι που αστοχα ονομαζεται κενο αερος - αυτο δεν υφισταται, απλα ο αερας εχει πολυ χαμηλοτερη πυκνοτητα στο εν λογω σημειο), το αεροπλανο θα γινει αχταρμας ειτε το πεταει πιλοτος της πΟΑ ειτε ο Θεος ο ιδιος! Εαν υπαρχει αποτομο windshear στην φαση της προσγειωσης, το αεροπλανο θα παει βολτα, ειτε ειναι πιλοτος της πΟΑ ειτε ο υιος του Θεου αυτοπροσωπως (ο daddy μπορει να ειναι σε αδεια ή να απεργει σε αυτη τη θεαρεστη χωρα).
Τα συμπερασματα δικα σου

Σαφως με τα λεγομενα (στην αρχη κυριως) θελω να σε πειραξω λιγο, σιγουρα δεν εχω σκοπο να σε διακωμοδισω, αλλα λογω του οτι περναμε χαλεπους καιρους, προσπαθουμε να βγαλουμε και απο τη μυγα ξυγκι! :mrgreen:


Φιλικα
(ο κατωθι αναφερομενος)
ΙI
II
II
V
 
Re: British Airways News .......!!!

Εγώ δεν έχω μεγάλη σχέση με το επάγγελμα αλλά θέλω να αναφέρω κάτι πού άλλες εποχές δεν έκανε μεγάλη εντύπωση , σήμερα όμως έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα στις αερομεταφορές μας παραξένεψε όλους όταν το είδαμε .
Την Δευτέρα λοιπόν , 22/02/2010 βρισκόμουν στη Βαρσοβία στο ξενοδοχείο BRISTOL 5* μιλάμε σίγουρα γιά το ΑΚΡΙΒΩΤΕΡΟ όλης της χώρας , κοντα στο προεδρικό μέγαρο , που φιλόξενεί και όλους τους σημαντικούς επισκέπτες . Με τεράστια έκπληξη είδα περίπου τη 12.00 το πλήρωμα ενός αεροσκάφους της Β.Α. να κάνει check-out και στη συνέχεια να επιβιβάζονται σε ένα μίνι-βαν για το αεροδρόμιο.
Δεν έχω ιδέα αν η Β.Α. είναι κρατική ακόμη ή ιδιωτική, αλλά ότι και αν είναι το θεωρώ λίγο προκλητικό στις ημέρες μας γιά μια αεροπορική να κάνει τέτοια έξοδα . Νομίζω ακόμη και αν το εν λόγω ξενοδοχ. είναι της ιδιοκτησίας τους θα έπρεπε για λόγους εντύπωσης να επιλέγουν κάποιο άλλο.
Έτσι εγώ προσωπικά έχω την αίσθηση ότι τα χρήματα που ενδεχομένως πλήρωνα ως επιβάτης τους σπαταλούνται προκλητικά.
 
Top