Λάθος posts ...

Re: Olympic Air A319/A320

Συμφωνώ με τον Mernion. Θερμή παράκληση, σταματήστε τα offtopic!!!
 
Re: Olympic Air A319/A320

sxoaa":3afq4bju said:
[...] έχει έμλημα τα μη Ελληνικά γλαράκια που θυμίζουν Garuda [...]


Βασικα θυμιζουν Islandsflug αλλα αυτα ειναι ψιλα γραμματα.. Συμφωνω με τον Mernion.
 
Re: Olympic Air A319/A320

Μόλις τώρα τι είπαμε ρε Αλκιβιάδη!!! :wall: Τόσο μάγκας είσαι δηλαδή που απλά συνεχίζεις το thread με άσχετα λόγια. Αίσχος δηλαδή! Μιλάμε για δουλειές ανθρώπων και για την Ελληνική αεροπορική κληρονομιά κι εσείς για του ΓΛΑΡΟΥΣ ΣΥΖΗΤΑΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 :wall: :wall: :wall:
 
Re: Γαλόνια

C421:
Με όλο το σεβασμό, η βλακία ειπώθηκε! Γίνεσαι κυβερνήτης μόνο αν σε παίρνει η αγορά? Σε εταιρείες της πλάκας ναι, αλλά σε σοβαρές εταιρείες καπετάνιος, κυβερνήτης ενός αεροσκάφους συνεπάγεται σοβαρότητα, επιδεξιότητα, γνώση, υπομονή, αρετή και κάθε άλλη καλή πτυχή που μπορεί να έχει ο άνθρωπος. Όπως και υπάρχουν κακοί γιατροί, υπάρχουν και κακοί κυβερνήτες, που κάπως ξετρύπωσαν για να προαχθούν. Όποτε βλέπω τον κυβερνήτη του αεροσκάφους και του πληρώματος πριν από μία πτήση, δεν σκόφτομαι μόνο πιλότος με στολή και γαλόνια, αλλά σοβαρός άνρθωπος που θα με μεταφέρει με ασφάλεια και άνεση. Τα γαλόνια είτε το θέλεις είτε όχι, και χθες αλλά και σήμερα, έχουν πολύ μεγάλη σημασία είτε τα φοράς είτε όχι!
 
Re: Γαλόνια

romanosdelios γνωριζόμαστε απ το στρατό, απ τους προσκόπους ή παίζαμε ποτέ βώλους και μου απευθύνεσαι προσωπικά? Οταν γράφω οτι θεωρώ μια συζήτηση περαιωθείσα, σημαίνει δεν γουστάρω να μου απευθύνεται κανένας προσωπικά επί της συγκεκριμένης ερωτήσεως και του συγκεκριμένου θέματος. Το έχω αρχή να μην απαντώ σε κανέναν προσωπικά εδώ μέσα (εκτός κι αν πρόκειται για βοήθεια σε κάτι) και απαιτώ οι ενθάδε συνδιαλεγόμενοι να κάνουν και ως προς εμένα το ίδιο.

Δεν θεωρώ σκόπιμο να συζητήσω με κανέναν εδώ μέσα ποιος, πότε, πως και γιατί γίνεται κυβερνήτης. Δεν θεωρώ καθόλου αξιοπρεπές για μένα να συζητήσω περισσότερο τα περί γαλονιών. Διατηρούμε καθένας το δικαίωμα να υπερασπίζεται τις απόψεις του. Ας το κάνουμε τουλάχιστον με το προσήκον διαλεκτικό ήθος και την δέουσα αντιπαραθετική ευγένεια. Τι ψάχνω τώρα, ε?...
 
Re: Γαλόνια

Τότε να μην γράφεις εδώ. Το θεωρώ γελοίο αυτό το πράγμα "δεν γουστάρω." Σε φόρουμ είμαστε. Δεν είναι καθόλου περαιωθείσα από τη στιγμή που έχεις γράψει κάτι κάπου όπου συναθροίζονται διαδικτυακά τόσα άτομα. Τη μαγκιά σου να την κάνεις αλλού αφού δεν γουστάρεις. Ελεος δηλαδή...
 
Re: Γαλόνια

Δηλαδή τι πρέπει να κάνω για να καταλάβεις οτι δεν συζητάω δημόσια με μπετόβλακες? Υπάρχουν και τα πμ. Εκεί έχω κάνει με πμ πολλούς ηλίθιους εδώ μέσα να ψάχνονται.
Αν σου απαντήσω δημόσια θα εκτεθείς γιατί ούτε κατάλαβες τι γράφω, ούτε είδες τι μου απάντησες...
Θες να το τραβήξω περισσότερο? Που θα μου πεις εμένα οτι η βλακεία ειπώθηκε...Βάζετε την κεφάλα μέσα στην οθόνη και πλακώνετε το πληκτρολόγιο στις ορθοπεταλιές κι οτι κατεβάσει η γκλάβα το κοπανάτε εδώ μέσα λες και είμαστε κολλητοί και αδερφοσούργελα και μπορεί να λέει ο ένας στον άλλο οτι θέλει. Για μαζευτείτε λιγάκι μερικοί μερικοί, άντε μπράβο.
Ναι είναι μεγάλη μαγκιά (η μαγκιά είναι τρόπος ζωής) να κατανοείς τον συνομιλητή σου και να είσαι ευγενής. Και είμαι πολύ μάγκας αποδεδειγμένο εδώ μέσα χρόόόόνια τώρα...
 
Re: Γαλόνια

C421":6i409cae said:
...δεν συζητάω δημόσια με μπετόβλακες? ...πολλούς ηλίθιους εδώ μέσα να ψάχνονται.
Αν σου απαντήσω δημόσια θα εκτεθείς ... οτι κατεβάσει η γκλάβα το κοπανάτε εδώ μέσα λες και είμαστε κολλητοί και αδερφοσούργελα και μπορεί να λέει ο ένας στον άλλο οτι θέλει....

C241 επειδη βλεπω οτι την κατεχεις αριστα την αργκο, Στο νησι μου λεμε "chillax". Καληνυχτα :deadthread:
 
Top