Λάθος posts ...

Re: Μισθοί Ιπταμένων

Φιλαρακο μου ο traveler1 καλα τα ελεγε αλλα ποιος τον ακουει !

Σε αυτο το Forum προσπαθουν να ενθαρυνουν τους ενδιαφερομενους ... γιατι αλλιως ποιος θα ασχολητω !

Ειναι τυχαιο που ολοι οσοι εργαζονται στην Ελλαδα εχουν "δοντι".

Ξερεις ποσους πιλοτους ... μπαρμαν γνωριζω.

Ξερεις ποσοι πιλοτοι δεν εχουν καν ΑΦΜ .... ?

:evil:


ΥΓ. Που εισαι φιλε μου traveler1 ? :banana:
 
Re: Ελεγκτές ασφαλείας

Εγω εργαστηκα για 8 μηνες στην G4S ως Ελεγκτης Ασφαλειας Αερομεταφορων.

Εχω να πω τα εξεις, η εταιρια ειναι αψογη σε ολα εκτος οπως ειναι φυσικο στις μερες μας στους μισθους.

Απο πλευρα συναδελφων δεν εχω γνωρισει ποτε μου ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΥΣ.

Αυτο ωφειλεται στην ανασφαλεια που ενιωθαν πολοι παλαιοι συναδελφοι (για το αν θα τους απολυσουν).

Και το κολπο τους ηταν να σου κανουν την ζωη δυσκολη για να φυγεις. Και να εδραιωθουν εκεινοι περισσοτερο.

Αυτο μεχρι και το 2010 γιατι μετα εδιωξαν κατα 98% ολους τους παλαιους (ειχαν καλυτερα μισθολογια 900-1200)

Τωρα η κατασταση ειναι παρα πολυ καλητερη. :banana:
 
Re: Ελεγκτές ασφαλείας

teller":1sqoraqo said:
...Αυτο μεχρι και το 2010 γιατι μετα εδιωξαν κατα 98% ολους τους παλαιους (ειχαν καλυτερα μισθολογια 900-1200)

Τωρα η κατασταση ειναι παρα πολυ καλητερη.
Και πού να δεις πόσο καλύτερη θα είναι η κατάσταση όταν διώξουν τους τωρινούς που έχουν καλύτερα μισθολόγια (700€-800€) για να φέρουν τους αυριανούς που θα παίρνουν ακόμα λιγότερα (500€-600€)
 
Re: Astra Airlines

Σ' ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου.
 
Re: Ελεγκτές ασφαλείας

Φιλε fotis δεν χαιρομαι που οι μισθοι εχουν ξεφτηλιστη τελειως ... γιατι πρωτος εγω το εχω νιωση στο πετσι μου

Και εξηγουμαι, οταν "με φυγαν" απο το Ελ. Βενιζελος (καλοκαιρι 2009). Βρηκα εργασια στην Brinks με 751 μικτα.

Τα 751 μικτα αντιστοιχουσαν σε 12ωρη εργασια σε πραγματικο "στοχο" (φυλακας) σε σπιτι στελεχους Αμερικανικης
πολυεθνηκης. (μονος νυχτα και αοπλος)

Χωρις να θελω να μειωσο το εργο των screener εχω να πω τα εξεις. Οι εργασια στο αεροδρομιο θεωρητε
απο πολλους θεση πολητελειας για security.

Kαταρχην δεν εχεις αμεσω κυνδηνω να φας καμια σφαιρα απο καλασνηκωφ.

Το κατεστημενο των συναδελφων υπαγορευαι (τοτε) να εχεις μπει με μεσο (συνηθως πολιτικο)

Αν δεν ειχες τα ως ανω "προσοντα" τοτε ησουν αναλωσημος συνηθως 8μηνου.

Πραγματικα χαιρωμε που πολλοι απο τους πρωιν συναδελφους μου εκει εφαγαν χωμα (απολυση ... μειωση μισθου).

Και τους ευχομαι ολοψυχα να βρουν εργασια ως φυλακες και σε χρηματαποστολες με 400 .. αυτο τους αξηζει.

:banana:


ΥΓ. Ξεχασα να αναφερω οτι "τοτε" τα κριτηρια για να προσληφθης για screener (εκτος των βισματων)

ηταν απλα να ησουν ζωντανος, δηλαδη υπηρχαν τυφλοι,στραβοι,κοντοι,χοντροι,κοκαλιαρηδες ,αδερφαρες ... και αλλοι

αναπηροι (εποπτες που δεν γνωριζαν ξενες γλωσσες). :wall:
 
Re: Ελεγκτές ασφαλείας

Περα απο τη κακια που βγαζεις (και πραγματικα ΛΥΠΑΜΑΙ για λογαριασμο σου), μπορεις να χρησιμοποιησεις τον Google Chrome που εχει ετοιμο λεξικο ωστε να διορθωνεις αυτα που γραφεις, γιατι πραγματικα δε διαβαζεσαι.
Θα επρεπε να ντρεπεσαι για αυτα που γραφεις παντως... :wall:
 
Re: Μισθοί Ιπταμένων

Μηπως ειναι μαζι σου? Γιατι βλεπω οτι απο ορθογραφια τα πατε και οι 2 πολυ καλα.... :rolleyes:
 
Re: Ελεγκτές ασφαλείας

Ολα αυτα που γραφω ειναι πρωσοπικες αποψεις και βιωματα κατα την θυτεια μου εκει.

Δεν ντρεπομαι οταν γραφω την αληθεια.
 
Re: Μισθοί Ιπταμένων

Δηλαδη φιλε μου αν δεν εχεις τελειωση την φιλοσοφικη Αθηνων δεν μπορεις να γραψεις σε αυτο το forum ?

Eτσι κανεται παντα οταν καποιος γραφει κατι σωστο.

Των υποβαθμηζεται με τα ορθογραφικα ετσι ωστε τα επειχηρηματα του να περασουν στο "ντουκου"

Και κατοπιν των βγαζεται απο το forum.

Σπουδαια τακτικη ... να σας χερωμαστε για την αντηληψη σας.
 
Re: Μισθοί Ιπταμένων

Η νταλικιέρισα έγινε ταμίας τώρα?
Ρε τι κάνουν οι ΜΠζεκασμοί στον άνθρωπο...
:with:
 
Top