Λάθος posts ...

Re: Olympic Air A319/A320

και απο ότι διαβάζουμε για τα τέσσερα Q400( http://athensairport.blogspot.com/2009/ ... -q400.html) πρόκειται για wet lease απο την Flybe, βρετανική εταιρεία, που της ήρθε μια χαρά να τα κονομήσει με την - ακριβή αφού πρόκειται για wet lease, δηλαδή πακέτο με πλήρωμα, τεχνική υποστήριξη κλπ - ετήσια σύμβαση που υπέγραψε με τη νέα ιδιοκτήτρια της ΟΑ.... Αλήθεια τώρα ο κόσμος τί θα λέει οταν ακούει στα αγγλικά " δε καπταιν Αντριου Λοιντ Βεμπερ αντ δε κρου ουελκαμς γιου ον μπορντ" οταν θα ταξιδεύει απο Αθήνα - Γιάννενα ??? τώρα θα κάνουν μοκο όλοι !!!
 
Re: ACARS VHF AIR-BAND ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟΥΣ

Giannh geia sou
Arxisa kai ego na katebazo dedomena alla den mporo na ta do sto xarth
xrhsimopoio wacars acarsd kai postfix
an mporeis kna mou stileis kanena xarth me positions
kai kamia symboulh ua sou hmoun upoxreos
eyxaristo to email sehbegr@yahoo.com
 
Re: Olympic Air A319/A320

Τι? Δηλαδή το κάθε αεροσκάφος από την κάθε πρώην εταιρία του θα παραμένει έτσι ? Το κάθε αεροσκάφος θα έχει διαφορετικό configuration και διαφορετικά καθίσματα?
Το airbus τις Μεξικάνα και αυτά τις Hamburg θα είναι τελείως διαφορετικά από μέσα? Θα παραμείνουνε έτσι και μετά την 1 οκτωβρίου?

Μήπως (ελπίζω) ξέρει κανεις εάν η MIG έχει παραγγείλει καθίσματα (από RECARO για παράδειγμα ?) και θα βάλει το ίδιο configuration σε όλα τα A 319 ώστε να έχει ομοιομορφία, το οποιο μου φαίνεται λογικό ... ? ελπίζω να μπει και αυτό στη σειρά, ...
Εσείς τι πιστεύετε?

Aσε και που μου φαίνεται βλακεία τα A 319 τις Hamburg με τις δυο πόρτες κινδύνου! Γιατί τα μπερδεύω με τα A 320 ! Δεν μου αρέσει αυτό ...
Aσε που δεν μου αρέσουνε και οι νέες στολές τον αεροσυνοδών ...

Αλλα τέλος πάντων,

καλή αρχή στην νέα Ολυμπιακή!
Καλο βραδυ σε όλους!
 
Re: Olympic Air A319/A320

Ox! Από ότι φαίνεται έχει απάντηση ο MerNion στο ερώτημα μου που αφορά τα καθίσματα ...
όταν έγγραφα εγώ την δικη μου απάντηση xexe! sorry ... :)
 
Re: Olympic Air Dash8 400Q

ΑΥΡΙΟ 08ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ09
FLIGHT OA502 ATH-HER 09:05 ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ DH4 REG G-ECOE
FLIGHT OA503 HER-ATH 10:35 ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ DH4 REG G-ECOE
ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ.....ΚΑΛΟΤΑΞΙΔΟ!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Re: Olympic Air Dash8 400Q

"Μονο ένα.. Το G-ECOE."
Εχει ερθει και το Α319 SX-OAJ φιλε.....
 
Re: Δρομολόγια Olympic Air

Εγώ προσωπικά έχω κλέισει ήδη εισητήρια εσωτερικού για των Οκτώμβριο. Ελπίζω να μην έχω πρόβλημα..
Εσείς τι λέτε?
 
Re: Επάγγελμα Αεροσυνοδός

Anyway, οπως τα ειπε ο mike ειναι..
ας παψει η νοοτροπια της γκρινιας και της μιζεριας και ας προσπαθησουμε να γινουμε καλυτεροι
keep ur mind open και αξιοποιησε τις εμπειριες, μεσα απο αυτες θα μαθεις

have fun και καλες βουτιες σε ολους
 
Re: Επόμενα ταξίδια του airliners.gr

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ -> Ο ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ... ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΑΠΟΥΣΙΑΣ ΠΑΩ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ... ΣΤΟ ΣΜΑΡΑΓΔΕΝΙΟ ΝΗΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ( ΓΙΑΤΙ ΕΑΝ ΠΕΡΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΜΕ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΤΟΣΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΛΟΓΩ ΒΛΑΣΤΗΣΗΣ ΚΑΙ ΑΚΤΙΝΟΒΟΛΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΧΡΩΜΑ ΣΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΣΜΑΡΑΓΔΙΟΥ... :p )... ΡΟΔΟΣ ΣΟΥ ΕΡΧΟΜΑΙ!!!!

AXD-ATH A3 147 14 AYG
ATH-RHO A3 216 14 AYG

ΚΑΙ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ

RHO-ATH A3 211 23 AYG
ATH-AXD A3 146 23 AYG!!!!!!!!!!!
 
Re: Άγονες Γραμμές - 2009 edition

ΤΕΛΙΚΑ ΔΟΘΗΚΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΑ ΕΩΣ ΤΙΣ 26 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ... ΟΠΩΣ ΤΟ ΣΥΝΝΗΜΕΝΟ ΑΡΘΡΟ: http://www.express.gr/news/ellada/19990 ... 99903.php3

ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ Η ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΦΗΜΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΙΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΘΑ ΚΥΝΗΓΗΣΟΥΝ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΕΙΕΣ ΠΛΗΝ ΤΗΣ OLYMPIC AIR ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΑΤΙΚΗ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΜΕ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΕΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΚΥΡΗΣΘΕΝΤΕΣ ΑΓΟΝΕΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΚΑΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΟ ATH - LRS?????
 
Top