Λάθος στο όνομα του εισιτηρίου

Σ ευχάριστω πολύ γ την πληροφορία και δεν υ έκανα επίτηδες που άνοιξα καινούργιο θέμα απλά δεν ξέρω πως λειτουργούν τα forum και έκανα 2 κοινοποίησης.! Και επίσης μ ζήτησαν 75 ευρώ λόγο επειδή τ εισιτήριο τ είχα πάρει με προσφορά και δεν ισχύει τώρα
 
Γεια σας,
Οσο απιστευτο κ να μου φαινεται εκανα κ εγω το τραγικο λαθος να γραψω λαθος το ονομα μου!! :oops:
Το επιθετο μου ειναι Κυρτσογλου κ το εγραψα οπως συνηθιζα διχως να κοιταξω ταυτοτητα Kirtsoglou ενω ειναι Kyrtsoglou.
Εχω κλεισει εισιτηρια μεσω airtickets για βρυξελλες. Στο εισιτηριο ειναι 3 αεροπορικες.
ηρακλειο-θεσ/κη aegean
θεσ/κη-βιεννη austrian airlines
βιεννη-βρυξελλες brussels airlines
Η austrian απ οτι καταλαβα εκδιδει το εισιτηριο. Απευθυνθηκα στην airtickets κ τηλεφωνικα μ ειπαν οτι δε νομιζουν να εχω καποιο προβλημα εκτος κ αν πεσω σε στραβοξυλο. Οταν ρωτησα πως μπορω να διασφαλισω το οτι δε θα μεινω στη μεση της ευρωπης με το παιδι παραμασχαλα μ εστειλαν γραπτη απαντηση οτι 70€ κοστιζει η αλλαγη ή μπορει να γινει σημειωση στο εισιτηριο το σωστο ονομα απλα θα ειναι με δικη μου ευθυνη.
Λετε να εχω προβλημα με τη δευτερη επιλογη?? Μου φαινεται τραγικο το 70 για ενα γραμμα!!
 
συγγνωμη που ξαναποσταρω αλλα υπαρχει καποιος που να γνωριζει να μου απαντησει??plsss??
 
Δεν θα έχεις πρόβλημα. Μην πληρώσεις. Είναι πολύ κοινότυπο το θέμα και ουσιαστικά έχει απαντηθεί σε προηγούμενες αναρτήσεις, γι αυτό δεν σου απάντησε κανείς.
 
Μου έχει κλείσει ο φινλανδικός στρατός εισιτήρια HEL-ARN-RHO με DY, αλλά κάποιος έξυπνος έβαλε το όνομα μου για επώνυμο και το επώνυμο μου για όνομα. Παίζει να αντιμετώπισω κάποιο πρόβλημα;
 
Μου έχει συμβεί και εμένα σε πτήση για Αίγυπτο. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα.
 
Δε νομίζω να ασχοληθεί κανείς, ειδικά σε περιπτώσεις πτήσεων intra-Schengen.
 
Γεια σας! Ήθελα και γω με τη σειρά μου να ρωτήσω. Πετάω από Σόφια για Μπάρι με wizzair και παίρνοντας το εισητήριο έγραψα το όνομα μου με μικρά Maria Papadopoulou αντί να γράψω MARIA PAPADOPOULOU που είναι το σωστό στο διαβατήριο. Δοκίμασα να κάνω αλλαγή και μου έβγαλε names match και δεν μου το διόρθωσε σε κεφαλαία. Ίσως είναι χαζή ερώτηση αλλά λέτε να έχω θέμα?
 
Πάντα κι εγώ έτσι γράφω το όνομα μου Panagiotis και όχι PANAGIOTIS
 
αλλαγη ονοματος εισητηριου

εκλεισα εισητηριο με την aegean αλλα ξεχασα να δηλωσω το μεσαιο μου ονομα και μου λενε οτι για την αλλαγη υπαρχει χρεωση 20 ευρω ,γνωριζει κανεις κατι παραπανω;
 
Top