Λεύκωμα "50 χρόνια ΟΑ"

Τα έσοδα θα διατεθούν για τη δημιουργία του Μουσείου εφόσον καλυφθούν τα έξοδα από την έκδοση, όπως ανέφερε στην παρουσίαση και το ΔΣ του ΠΟΛΚΕΟΑ.
 
Re: ΛΕΥΚΩΜΑ ΟΑ

FILIPPOS":1ndw6utc said:
ΔΙΑΤΙΘΕΤΕ ΔΗΛΑΔΗ ΚΑΙ ΣΕ ΙΔΩΤΕΣ Η ΜΟΝΟ ΣΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΗΣ Ο.Α

Μπορεί να τ' αγοράσει όποιος θέλει (ή μάλλον όποιος προλάβει). Θα υπάρξουν κι άλλα σημεία διάθεσης. Ρώτησα ΠΟΛΚΕΟΑ και θα ξέρουν την εβδομάδα που έρχεται. Πιθανά σημεία τα εκδοτήρια της ΟΑ και κάποιο κεντρικό βιβλιοπωλείο.
 
Καποιοι θα οικονομησουν απο το βιβλιο με προσχημα το μουσειο της πολιτικης αεροποριας.Αω δειτε μουσειο γραφτε μου εκει θα μεινουν επανω τα αεροπλανα και θα σκουριαζουν αλλα το παραμυθι παραμυθι
 
Εγώ το αγόρασα εχθές από το ΠΟΛΚΕΟΑ στο Δυτικό Αεροδρόμιο, χωρίς να είμαι εργαζόμενος της Ο.Α. Επί τη ευκαιρία μπήκα και μέσα στο terminal, που είχα 8 χρόνια να μπω, έβγαλα και καμιά φωτογραφία.
 
airbug":34yhpr8l said:
Δεν ξέρω ακόμα πως και σε ποιά βιβλιοπωλεία θα διατεθεί το λεύκωμα. Προς το παρόν υπάρχει στο γραφείο του ΠΟΛΚΕΟΑ στο παλιό αεροδρόμιο (Δυτικό) και στοιχίζει 50ευρώ.

http://www.polkeoa.gr/polframeALBUM-50yearsOAgr.htm

Πάντως όσοι τυχεροί βρέθηκαν στην παρουσίαση κατάφεραν να το πάρουν υπογεγραμμένο από τον Π.Ιωαννίδη τον πιλότο που έκανε την πρώτη πτήση της Ολυμπιακής ο οποίος φυσικά βρισκόταν εκεί!

Φωτογραφιες υπαρχουν πουθενα παιδια;;
 
AirbusPilot":3q8pw80f said:
Φωτογραφιες υπαρχουν πουθενα παιδια;;

Ναι αμε. Αν δεις εδω http://www.airliners.net/open.file/1142627/L/ θα βρεις μια απο τις φωτο του λευκωματος.

Κυριοι, χτες το ξεφυλλισα σε φιλικο σπιτι, και ειδα οτι (99,9%) η ωσανω φωτογραφια του κου ansarigi εχει δημοσιευτει στο λευκωμα, εννοειται χωρις την αδεια του. Μαλιστα, φαινεται και καθαρα το watermark (τοσο τους εκοψε). Επειδη αυτο το 99,9% θελω να το κανω 100%, οποιος φιλος το εχει, ας ριξει μια ματια αν ειναι οντως αυτη η φωτο.

Συν τοις αλλοις, σε ενα σημειο, το DC-3 το εχουν γραψει DS-3, μετα σε αλλη φωτο γραφουν "τεχνικοι μπροστα απο α/φος learjet" και απο πισω επιβλητικος ο κινητηρας του YAK-40 που αναγραφει μαλιστα και τον τυπο, και γενικα, στις φωτο του στολου, η επεξεργασια εικονας ειναι τραγικη. Ειδικα στη φωτο του 717, που υποτιθεται ειναι στον αερα, εχει πισω του κολλημενη αλλη μια ουρα απο ΟΑ, καθως και στη ραχη του μια ουρα απο Tunisair. Ολα αυτα σε γρηγορο ξεφυλλισμα. Ειμαι βεβαιος οτι θα εχει κι αλλα διαμαντια. ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ, ΟΙ SPOTTERS ΤΗΣ ΠΑΡΕΑΣ, ΚΟΙΤΑΧΤΕ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΚΛΕΜΜΕΝΕΣ ΦΩΤΟ ΣΑΣ. ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ!

Γενικα, δεν μπορω να καταλαβω που την ειδατε την "υπεροχη δουλεια". Προτιμω να φαω 10 βρωμικα με τα ιδια λεφτα...
 
seven4seven":3l7gzea8 said:
Προτιμω να φαω 10 βρωμικα με τα ιδια λεφτα...

Συμφωνώ με τον seven4seven, 50 ευρώ σε διπλά κοτόπουλα με tabasco στους "Κοτοπουλάδες" :!: :shock: :!:
 
Υπάρχουν και πολύ καλές φωτογραφίες, από άποψη σπανιότητος, αλλά γενικά η επιλογή, το crop και η επεξεργασία των φωτογραφιών είναι πάρα πολύ πρόχειρη.
Λίγο προσοχή για ένα τέτοιο λεύκωμα δεν θα έβλαπτε...
 
Top