LGIO/IOA Ioannina "King Pyrros"

Δηλαδή το πρόβλημα στο παραπάνω ρεπορτάζ είναι γιατί δε στέλνει Α320 ή 319 η ΟΑ? Έτυχε να στείλει τη μέρα που δημιουργήθηκε το πρόβλημα γιατί εν τέλει έπρεπε να βολέψει 3 πτήσεις σε μια. Γενικώς πάντα τα Dash στέλνει στα Γιάννενα. Αν αναφέρεσαι σε παλιά post τα παιδιά του γκρουπ που κατάγονται από'κει απλώς εκφράζουν τη θέλησή τους να δουν πάλι μεγαλύτερα α/φ και από περισσότερες εταιρίες. Κατά τ'άλλα είναι γνωστό ότι οι πληρότητες των πτήσεων είναι τέτοιες που δικαιολογούν τη δρομολόγηση των Dash στο συγκεκριμένο προορισμό με λίγες εξαιρέσεις.
 
lydiagr11":2yxmg4bk said:
Βρε παιδια πως να στειλει η ΟΑ και οποιαδηποτε ΟΑ Α320 η 319 στα Ιωαννινα οταν εχει γυρω στους 50 επιβατες?
Μπαινει μεσα με τα 1000 και στις μερες μας δυστυχως οι εταιρειες σκεφτονται μονο αυτο.
Ετυχε ενα charter της Α3 να προσγειωθει εκει ,μπορει και αλλα 5,6...10.
αν δεν εχει επιβατικη κινηση δεν το κανει προγραμματισμενο.
Να εχθες και η ΟΑ εστειλε ενα 319, ε και ?
Στην Ροδο η τα Χανια τα στελνουν γιατι ως επι των πλειστων εχουν γυρω στους 100 επιβατες.


με 230 euro rtn, τι περίμενες? να έχουν στηθεί όλοι απέξω από τα γραφεία της ΟΑ κι να παρακαλάνε για εισιτήριο? :S

όταν για να πας Ρόδο μπορείς να βρεις κι με 100 ευρώ rtn
 
Φίλε Thanasis_U2 έχεις δίκιο .......

Τα IOA είναι πολύ ακριβώς προορισμός στην Ελλάδα.... και πρέπει να είσαι και λίγο τυχερός για να βρείς Class T,U,X,
 
Μα ειναι δυνατον να μπαινω στη σελιδα του του αεροδρομιου κ να εχει να ανανεωθει απο τις 9/9/2010???παραλληλα να ειμαι κ στην σελιδα του Βολου κ να εχει τοση μεγαλη διαφορα?ΕΛΕΟΣ.....Τα λογια ειναι περιττα.... :wall:
 
υπομονη φιλοι μου.σε λιγο καιρο ερχεται η Hellas airlines με τα Α320 και το αεροδρομιο Ιωαννινων θα θυμιζει παλιες καλες εποχες.
 
Εκτενές άρθρο του σημερινού Πρωινού Λόγου για το αεροδρόμιο και τις προοπτικές του. Δεν αναφέρει κάποιες συγκεκριμμένες πληροφορίες πάντως, περισσότερο μιλά για τις δυνατότητες του με ισχυρή δόση αισιοδοξίας...
http://www.proinoslogos.gr/component/content/article/33/15594
 
Ενδιαφέρον άρθρο και υπεραισιοδόξια θα έλεγα...
Ετσι, τα ΙΟΑ εκεί που είχαν μείνει αμανάτι με την ΟΑ, θα βρεθούν με Α3, CY, Hellas, TK και χειμερινό τουρισμό. Βέβαια... :rolleyes:

Ο δε Κος Βασιλάκης συνεχίζει να επισκέπτεται ανεκμετάλλευτους αεροπορικά προορισμούς (και καλά κάνει) και να ζητάει αυτό που δημοσίως γκρινιάζει ότι πράτουν άλλες αεροπορικές. Παρακαλώ, διορθώστε με αν έχω λάθος σ' αυτό...
 
παιδες ο τροχοδρομος εχει δωθει σε λιετουργια η ακομα φτιαχνουν??
 
Είναι έτοιμος, όπως και ολόκληρη η πίστα (εκτός από το φωτισμό νομίζω). Δεν έχουν δωθεί ακόμα όμως.
 
Ενα ενδιαφέρον άρθρο και μακάρι να επαληθευθεί:
http://www.epirusonline.gr/articles/new ... _apomonose

Στο άρθρο γίνεται ένα μπέρδεμα μεταξύ SE και Minoan, αλλά θα φανεί σύντομα ποια από τις δυο εταιρίες θα αναλάβει το δρομολόγιο.
Η ουσία είναι ότι μπαίνουν στο παιχνίδι τα κατά τόπους Επιμελητήρια κι αυτό είναι ενθαρρυντικό.
Στην περίπτωση του Αράξου, το Επιμελητήριο Αχαϊας περιορίστηκε σε ευχές και αόριστες κουβέντες....
 
Top