LGKA/KSO Kastoria "Aristotelis"

Δε νομίζω! Το SX-DIQ ήταν εδώ παρασκευή πρωί, και όταν ήρθε το μεσημέρι το 2ο ATR, το fr24 έδειχνε το -DIQ πάνω από το Αιγαίο!
Τέλος πάντων, θα δω άμα έρθει και σήμερα.
 
Να ηταν το DIR δεν παιζει;
 
Μπορεί. Μάλλον μετακινήθηκαν οι πρωινές πτήσεις.
 
Σήμερα η Astra μας έκανε την τιμή να έρθει με το Bae 146, λίγο πριν δύσει ο ήλιος. Προφανώς λόγω της γιορτής. Να μήν μείνουμε παραπονεμένοι και εμείς που είμαστε μακριά! :cool:
 
Divert στην Κοζάνη η σημερινή πτήση, λόγο έντονης χιονόπτωσης.
 
Μια αστεία ιστορία έχω να σας διηγηθώ. Μου τη μετέφερε ένας υπάλληλος του αεροδρομίου, που το είδε από κοντά:

Σήμερα, 14/2/16 όλα κυλούσαν ομαλά για την καθιερωμένη πτήση ATH-KSO. Το αεροσκάφος είχε ξεκινήσει το approach και έμπαινε για final. Και ενώ βρισκόταν μόλις λίγα μέτρα από το διάδρομο, ο "ελεγκτής" δίνει εντολή για go-around. Ο λόγος; Τέσσερα σκυλιά είχαν εισβάλλει στον διάδρομο και... ζευγάρωναν!!! Το αεροσκάφος έκανε κύκλους μέχρι οι υπεύθυνοι να τα διώξουν. Τελικά, προσγειώθηκε με ασφάλεια, λίγα λεπτά αργότερα.

:D :D :D
 
Έχουμε άφιξη 2:00 η ώρα τσάρτερ από ρωσία με Ellinair, μάλλον Α320. Είμαι στο αεροδρομιο τωρα και ετοιμάζομαι!
 
Σωστά, θα είναι το 319 της, SX-EMM από Vnukovo. Αναχωρεί άμεσα για SKG μετά
 
Και να ρωτήσω,Θα υπάρξει επιστροφή της τσάρτερ από Καστοριά για Μόσχα vnukovo ή όχι; ;;;;
 
Έφυγε απ'ευθείας για Θεσσαλονίκη, δεν έχει καύσιμα στο KSO. Οι επιβάτες θα φύγουν με λεωφορείο για SKG και απο εκεί θα επιστρέψουν.
 
Top