Livery Olympic Air

Re: Στόλος της Olympic Air

Δέν ξέρω αν το προσέξατε άλλαξε και ο "προσανατολισμός" των κύκλων στην ουρά. Ως τώρα η διάδα των κύκλων κοιτούσε το πίσω μέρος του αεροσκάφους και η τριάδα το μπροστά και οι κύκλοι κάθονταν στην ουρά ευθυγραμμισμένοι με το πλάγιο τμήμα της ενώ τώρα είναι ευθυγραμμισμένοι με το κάθετο τμήμα της. Δεν είμαι σίγουρος αν θα φαινόταν όμορφο αν ήταν μεγαλύτεροι με δεδομένο τον νέο προσανατολισμό.
 
Re: Στόλος της Olympic Air

Γεια σας, και εμενα μου αρέσει το livery! Καλο είναι πιστεύω, αλλα όπως λέτε και εσείς οι κύκλοι είναι μικροί, αλλα τι να κάνουμε...

Να σας ρωτήσω κάτι? Τι θα γίνει με το προσωπικό που είδη δουλεύει στην ΟΑ και είναι εκπαιδευμένο στα Boeing 737 για παράδειγμα? Θα περάσουνε από εκπαίδευση (για τα νέα Airbus) η θα πρέπει να φύγουνε αυτοί?

Σας ευχάριστο, καλο σας βραδυ! :)
 
Re: Στόλος της Olympic Air

εκ πρώτης ωραίο φαίνεται, αν και οι κύκλοι πράγματι μικροί και μενει ένα κενό στην ουρά..σαν ναχουν σπρώκει το σήμα πάνω στην ακρη και η υόλοιπη ουρα έμεινε κενή..με πολύ μπλε..ισως να βλετιωθει εν καιρώ..
 
Re: Στόλος της Olympic Air

Εμένα πάλι μου φαίνεται άπλα πρόχειρο! Μοιάζει σαν εικόνα από το Photoshop όπου κάποιος κάνει πειράματα, παρά ένα ολοκληρωμένο αποτέλεσμα.

Επίσης το πολυσυζητημένο «νέο» λογότυπο έχασε το μοναδικό πράγμα που το έκανε διαφορετικό από το παλιό... δεν έχει το 3D εφέ όπως ήταν αναμενόμενο. Πάλι καλά που οι κύκλοι έχουν το πράσινο.

Γενικά το μάρκετινγκ μέχρι στιγμής σε ότι αφορά την εταιρική εικόνα δεν είναι αυτό που θα περίμενα από μια εταιρεία που θέλει το καλύτερο για την νέα ΟΑ. :(
 
Re: Στόλος της Olympic Air

Johan V":3nx83jpq said:
Να σας ρωτήσω κάτι? Τι θα γίνει με το προσωπικό που είδη δουλεύει στην ΟΑ και είναι εκπαιδευμένο στα Boeing 737 για παράδειγμα? Θα περάσουνε από εκπαίδευση (για τα νέα Airbus) η θα πρέπει να φύγουνε αυτοί?

Σας ευχάριστο, καλο σας βραδυ! :)

off topic
αυτοι που προσλήφθησαν απο την παλια ολυμπιακή(ελαχιστοι) θα εκπαιδευτούν ειτε στα airbus ειτε Q400..οι περισσοτεροι όμως κυβερνήτες των airbus θα είναι ex-Aegean ήδη εκπαιδευμένοι και εμπειροι στον τύπο(a319/320)..απο συνομιλίες που έκανα περιπού το 1/3 των πιλότων(κυβερνήτες κυρίως) την έκαναν για ολυμπιακή και αναμένονται κι αλλοι..παντως ειναι λογικό αφου για τις αεροσυνοδούς η ολυμπιακή έχει βασικό μισθό 1200 + 9 ευρώ ανα ώρα πτήσης ενω η αιγαίου 750 + 7 ευρώ ανα ώρα πτήσης.περιπου τα διπλάσια..τα συμπεράσματα δικά σας :wall:
 
Re: Στόλος της Olympic Air

Ας μην ξεφύγει το θέμα. Εδώ όλα για τον στόλο της εταιρίας και ΤΙΠΟΤΑ άλλο!

Πάντως εμένα μου αρέσει το livery. Δείχνει φρέσκο αν και συμφωνώ ότι το λογότυπο στην ουρά θα μπορούσε να είναι λίγο μεγαλύτερο. Επίσης όμορφο το ΟΑ με την σημαία της ΕΕ δίπλα από την 1L. :great:
 
Re: Στόλος της Olympic Air

Στη φωτό διακρίνονται η 1R και η 2R. 1L δεν βλέπω...
 
Re: Στόλος της Olympic Air

Όπου L βάζεις R και οκ. :oops:
 
Re: Στόλος της Olympic Air

Καλησμέρα στα καλόπαιδα τούτου του Forum. Είπα κ εγώ (μιας που ο βήχας μας κρατάει ξύπνιους) να σχολιάσω το νέο livery της πολύπαθης ΟΑir. Προσωπικά το θεωρώ λιτό και όμορφο. Οπως προείπε ο φίλτατος Reventon
Και επιτελους το σημα της ΟΑ στα cowlings!!! :thx:

Είναι το ενα σημείο που κόλησα και το αλλο είναι η γραμμή που κάνει κύμα και έχει και μια ιδέα από πρασινάκι μπροστά.
Εχω ομώς μια απορία φίλοι μου.. Να ελπίζουμε σε ενα ΕΝΙΑΙΟ livery για την OAir ή να περιμένουμε τα Dash-ακια με κανά άλλο κουλό??

Καλό σας βράδυ.. :great: (ΓΚΟΥΧ :rant: ΓΚΟΥΧ)
 
Re: Στόλος της Olympic Air

Πάντως παροτι δείχνει συμπαθητικό, οι κύκλοι πίσω είναι χάλια...
 
Top