Lufthansa Flight training και αλλα

Captain_Fink

Νέο μέλος (Tourist)
Εγγραφή
17/12/2007
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας,ειναι το πρωτο μου post.Μηπως γνωριζετε αν δεχονται στις εξετασεις της Lufthansa ατομα με απολυτηριο λυκειου;
Στη σελιδα τους μονο για την γερμανια κανει μια αναφορα αλλα δεν διευκρινιζει τιποτα αλλο.Επισης απο το 1990 μεχρι το 2005 ζουσα στη γερμανια και την γλωσσα την ξερω πολλη καλα,ειμαι 17 χρονων.
Μηπως ξερετε αλλες εταιριες που να κανουν προγραμματα οπως η Lufthansa;
 
αρκετές.

Αν γράψω κάτι λάθος, ας με διορθώσει κάποιος μιας και εγώ είμαι καινούριος στο χώρο.

Εγώ προσωπικά ξέρω πως κάνει η easyjet σε συνεργασία με την CTC και προχτές έφτασε σπίτι μου κατάλογος της OAT με 2 προγράμματα μέσα με 2 αεροπορικές (flybe και μία άλλη).

Κοίτα στο http://www.pprune.org μπας και βρεις τίποτά άλλο.

Πάντως να ξέρεις πως θα χρειαστεί να βάλεις πάνω από το κεφάλι σου ένα δάνειο της τάξης των 60.000GBP (84.000
 
Captain_Fink":1zo2187j said:
Γεια σας,ειναι το πρωτο μου post.Μηπως γνωριζετε αν δεχονται στις εξετασεις της Lufthansa ατομα με απολυτηριο λυκειου;
Δέχονται! Το ελληνικό απολυτήριο λυκείου είναι ισότιμο του γερμανικού Abitur!




Captain_Fink":1zo2187j said:
Μηπως ξερετε αλλες εταιριες που να κανουν προγραμματα οπως η Lufthansa;
Οι εταιρίες που κάνουν πραγματικό sponsorship, όπως η Lufthansa, είναι ελάχιστες και όλες προϋποθέτουν την άριστη γλώσσα της αντίστοιχης χώρας. Οπότε αφού έχεις μεγαλώσει στη Γερμανία, δοκίμασε στη Lufthansa! Αν καταφέρεις να ανήκεις στο 5% που περνάει όλη τη διαδικασία επιτυχώς, τότε η καρριέρα που θα σε περιμένει είναι εκπληκτική!


Υ.Γ. Αυτά που ανέφερε ο vaf δεν είναι τίποτα περισσότερο από προγράμματα με κανονικό bonding. Καμία σχέση με sponsorship! Απλά έχοντας εξασφαλίσει οι σχολές κάποιες εταιρίες-συνεργάτες, δίνουν στους αποφοίτους τους περισσότερες πιθανότητες επαγγελματικής αποκατάστασης στις εν λόγω εταιρίες!
 
nikos_k.":3aqjtuno said:
Υ.Γ. Αυτά που ανέφερε ο vaf δεν είναι τίποτα περισσότερο από προγράμματα με κανονικό bonding. Καμία σχέση με sponsorship! Απλά έχοντας εξασφαλίσει οι σχολές κάποιες εταιρίες-συνεργάτες, δίνουν στους αποφοίτους τους περισσότερες πιθανότητες επαγγελματικής αποκατάστασης στις εν λόγω εταιρίες!

δηλαδή σε περιπτώσεις sponsorship δεν ισχύει το bonding;

Και εμένα γενικά με ενδιαφέρουν τέτοιου τύπου προγράμματα αλλά αυτό το bond πέφτει κάπως βαρύ.

Και η βλακεία είναι πως δεν πρόκειται να πάρεις απάντηση σε e-mail ή τηλέφωνο μιας και δέχονται εκατοντάδες αιτήσεις...
 
Ευχαριστω για την βοηθεια.Εφυγε ενα βαρος απο πανω μου.Δοκιμασα ετσι για πλακα να κανω αιτηση και μου εβγαλε μια στηλη οπου επρεπε να βαλεις τους βαθμους του απολυτηριου,ομως ηταν απο γερμανικο σχολειο, και δεν ειχε καμια επιλογη που να ελεγε οτι δεν πηγαινες στη γερμανια σχολειο.
 
Δες όλες τις λεπτομέρειες του προγράμματος και αν αποφασίσεις να το ακολουθήσεις, καλή επιτυχία :D
 
Top