Merkur Air

KOSTAS1966

Economy-Class-Member
Εγγραφή
24/09/2011
Μηνύματα
209
Likes
24
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
OAL
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGAV
Χριστός Ανέστη και Χρόνια πολλά σε όλους.
Δείτε λίγο εδώ....
www.merkurair.gr
Φαίνεται σαν Τούρκικη που πάει και για Ελληνικό AOC.
Ανέβασε δε πρόσφατα και αγγελίες
 
Έκανα δοκιμή για Ηράκλειο και Νάξο αυθημερόν με ιδιωτικά 4-5 θ~Σία αεροσκάφη από 10000 ευρώ....... Τσάρτερ άδικη σαν να λέμε.
 
Δεν φαίνεται να έχει πάρει ακόμη AOC. Υπόσχεται μεγαλεπήβολα σχέδια και δραστηριότητες. Δείχνει να τα κάνει όλα (Αbi, Greek Airtaxi, Athens Helitours, Merkur, Greek Air Abulance, All About Aviation) αλλά δεν ξέρω αν συμφέρει. Προσοχή για όποιον επιθυμεί να εμπλακεί. Ας το ψάξει σε βάθος και καλύτερα.
 
Εχω μπερδευτει.. Merkur ή Merkür, κατα το Μotörhead, Mötley Crue, Blue Öyster Club, κλπ κλπ κλπ? :oops: Αν και με δεδομενο το οτι η σελιδα τους εχει τουρκικα, εχω την υποψια οτι υπαρχει "δαχτυλος" εξ ανατολων...


upd
H Triad Cargo που διαφημιζεται παντως στην σελιδα της ειναι τουρκικη.
 
Ερχόμενος σήμερα στη δουλειά, παρατήρησα ότι άνοιξαν γραφεία επί της Ποσειδώνος, στη Γλυφάδα, δίπλα από το Blazer Suites. Έχουν πάρει μάλιστα και το διπλανό οικόπεδο και το έχουν μετατρέψει σε πάρκινγκ.
 
Πάντως σαν διεύθυνση έχει στη Μεταξά, στο κέντρο της Γλυφάδας
 
Όντως λοιπόν άνοιξαν νέα γραφεία εκεί που είπε ο Aakunz. Η παλιά διεύθυνση στη Γλυφάδα ήταν τα γραφεία της Air Business International που μάλλον συστεγάζονταν προσωρινά.
 
Κάπως έτσι νομίζω έγινε η προσπάθεια. Τελικά φαίνεται πως τελείωσαν οι Τούρκικες Λίρες αφίνωντας για ενέχειρο προς μελλοντική χρήση μερικά φέσια. Λυπάμαι αλλά θα ευχηθώ καλοφόρετα στους εμπλεκόμενους. Δεν ξέρατε γιατί δεν ρωτάγατε?
 
Last edited by a moderator:
Κάπως έτσι νομίζω έγινε η προσπάθεια. Τελικά φαίνεται πως τελείωσαν οι Τούρκικες Λίρες αφίνωντας για ενέχειρο προς μελλοντική χρήση μερικά φέσια. Λυπάμαι αλλά θα ευχηθώ καλοφόρετα στους εμπλεκόμενους. Δεν ξέρατε γιατί δεν ρωτάγατε?
Κατ' αρχάς και κατ' αρχήν, οι μπίζνες στις αερομεταφορές δε γίνονται σε TRY.
 
Top