Miles & Bonus

  • Thread starter gm747
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Όμως παίρνεις μίλια αναβάθμισης και επιβράβευσης στην κάρτα travelair club απ' όλες τις πτήσεις της Aegean .
Επίσης δεν ξέρω αν δίνεται ήδη αλλά θα δοθεί δυνατότητα εξαργύρωσης μιλίων των κατόχων καρτών του travelair club σε όλες τις πτήσεις της Aegean.
Οπότε το ίδιο είναι!
 
Στο app της Aegean αναφέρονται τα εξής:

Από 1η Φεβρουαρίου 2014, το Miles&Bonus σας προσφέρει τη δυνατότητα να κερδίζετε και Μίλια Αναβάθμισης κάθε φορά που πετάτε σε πτήσεις που πραγματοποιούνται από την Olympic Air, προσφέροντάς σας περισσότερες δυνατότητες για συγκέντρωση μιλίων μέσα από το διευρυμένο δίκτυο. Αξιοποιήστε την ευκαιρία που σας δίνει το Miles&Bonus και μην ξεχνάτε ότι όσα περισσότερα Μίλια Αναβάθμισης συγκεντρώνετε, τόσο πιο κοντά έρχεστε στην επόμενη βαθμίδα και στα προνόμια που σχεδιάσαμε για εσάς.

Ενημερωθείτε από τον παρακάτω πίνακα για τα Μίλια Αναβάθμισης που κερδίζετε ανά ναύλο.

Πτήσεις ΕσωτερικούΝαύλος
Μίλια
B, X, V, N 500 T, A, P 250
Σημείωση: Ναύλοι που δεν αντιστοιχούν σε μίλια: G, R, I, H

Μόνο οι πτήσεις που πραγματοποιούνται από την Olympic Air αντιστοιχούν σε Μίλια Αναβάθμισης και Εξαργύρωσης. Οι πτήσεις που πραγματοποιούνται από την Olympic Air σε συνεργασία με κάποια άλλη αεροπορική εταιρεία (code-share πτήσεις) δεν κερδίζουν μίλια.
Τα μίλια που συλλέγονται σε πτήσεις που πραγματοποιούνται από την Olympic Air αντιστοιχούν σε σε Μίλια Αναβάθμισης (Tier Miles) και Μίλια Εξαργύρωσης (Award Miles).
Η συγκέντρωση Μιλίων Αναβάθμισης σε πτήσεις της Olympic Air ισχύει για πτήσεις που έχουν πραγματοποιηθεί από 01/02/2014.
Εισιτήρια που έχουν εκδοθεί σε ναύλο που δεν συμπεριλαμβάνεται στον εκάστοτε ισχύοντα πίνακα συγκέντρωσης μιλίων δεν κερδίζουν Μίλια.
 
Έχω μια ερώτηση στην οποία αναμένω αρνητική απάντηση μετά απο ψάξιμο που έκανα απλά είπα να το εξακριβώσω και από εδώ.

Σε πτήσεις με Germanwings (μέλος της Lufthansa Group) μπορούμε να κερδίσουμε μίλια στην Miles & Bonus κάρτα? Όχι ε?
 
όχι. Επίσης δεν έχεις δικαίωμα να μπείς στο lounge, priority tags etc. Με λίγα λόγια.... economy i love you :p
 
Έχω μια ερώτηση: Είμαι Gold στην Olympic Air και πετάω σε πτήσεις της Aegean. Έχω τα δικαιώματα στις πτήσεις της Aegean που έχουν και οι αντίστοιχοι Miles & Bonus Gold (αποσκευές, lounge κλπ)? Έχω κάποιο προνόμιο στο υπόλοιπο δίκτυο της star?
 
Αναφορικά με τις πτήσεις της Aegean έχεις τα προνόμια της Gold travelair card
Δες εδώ αναλυτικότερα :https://www.olympicair.com/el/Travelair/Privileges/OtherPrivileges/Upgrades-And-Other/Gold

Με τις εταιρείες της Star Alliance τουλάχιστον μέχρι σήμερα όχι.
 
Καλησπέρα κι από μένα! Πριν λίγες μέρες έβγαλα την Aegean Alpha Bonus και επειδή έχω μπερδευτεί λιγάκι θα ήθελα να ρωτήσω το εξής: Όταν εξαργυρώνεις τα μίλια σε πτήσεις της Aegean έχεις την επιλογή να κλείσεις μόνο economy θέση;; Τι γίνεται με τις flexy; Γιατί στις οικονομικές έχει εξτρά βαλίτσες 60 ευρώ για το εξωτερικό και 30 ευρώ για εσωτερικό.Αν χρεωνομαστε εξτρά και τους φόρους και τις βαλίτσες δε συμφέρει καθόλου!!!
 
Όταν εξαργυρώνεις εισιτήριο η βαλίτσα είναι δωρεάν.
 
Μόλις συγκέντρωσα 4900 μίλια, η αναβάθμιση σε Μπλε κάρτα γίνεται αυτόματα ή χρειάζεται να συμπληρώσω κάποια αίτηση?
 
Αυτόματα και η κάρτα θα φτάσει σε εσένα σε περίπου 30-40 μέρες.
 
Top