Miles & Bonus

  • Thread starter gm747
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Έχω την εντύπωση πως το +1 άτομο ήταν ανέκαθεν μόνο για gold μέλη.
 

''You are not entitled to bring any guests.''

Αυτό που άλλαξε τον τελευταίο χρόνο για τους Gold, είναι ότι ο καλεσμένος σου πρέπει να είναι στην ίδια πτήση με σένα πλέον.
 
Κι αυτό νομίζω πάντα έτσι ήταν.
 
Αυτό αν θυμάμαι καλά ήταν ότι έπρεπε ο καλεσμένος να είχε οποιαδήποτε πτήση με *A. Τώρα πρέπει να είναι στην ίδια.
 
Κι αυτό νομίζω πάντα έτσι ήταν.
Σίγουρα στο Turkish lounge του IST δεν ίσχυε αυτό. Εάν το είχες επισκεφθεί θα έβλεπες τις ώρες "αιχμής" ουρά από κουστουμάτους που έψαχναν κάποιο μόνο του με gold για να μπεί ως δεύτερος κάποιος από την παρέα τους.
 
Καλησπέρα σας
Τα Star Alliance lounges στο Παρίσι CDG ποια είναι;
Πετάω με Aegean business και έχω και στην παρέα μου gold μέλος miles + bonus.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
 
To lounge της LH υπάρχει ακόμα στο Terminal 2D και μάλλον έχει ξανανοιξει. Της SAS νομίζω έχει κλείσει μόνιμα. Τα άλλα είναι εκτός Schengen.
 
Δείτε την απάντηση εδώ:

Star Alliance Gold Customers travelling in any class of travel
Lounge Access Policy - Star Alliance

As a Star Alliance Gold customer travelling in any class on a Star Alliance member airline operated flight, you have access to any member airline lounge at the airport where your flight departs, if the following conditions are met:
  • You present your boarding pass of a Star Alliance member airline operated flight which departs at the same day as your visit or latest by 05:00 AM the next morning.
  • If your boarding pass does not carry the Star Alliance Gold indicator, you will need to also show your valid Star Alliance Gold card.
  • The lounge displays the Star Alliance Gold logo at the entrance.
You are entitled to bring one guest travelling on any Star Alliance flight departing from the same airport on the same day. As of May 3, 2021, the guest must be traveling on the same flight.

Όπως φαίνεται υπάρχει αλλαγή στο θέμα του συνοδού από πέρισι τον Μάιο.
 
Καλησπέρα σας
Τα Star Alliance lounges στο Παρίσι CDG ποια είναι;
Πετάω με Aegean business και έχω και στην παρέα μου gold μέλος miles + bonus.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Πέταξα πριν 2 εβδομάδες CDG-MUC με Lufthansa. Το lounge ήταν απέναντι από την πύλη D54, στο 2D. Είναι το Sheltair lounge και δεν έχει καμία σχέση με αυτό που χρησιμοποιούσε η Aegean προ COVID στο terminal 1.
 
Top