Miles & Bonus

  • Thread starter gm747
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Τα στοιχεία συνταξιδιωτων εμενα τα κρατάει.
Αυτό που δεν κρατάει τώρα είναι τα στοιχεία εισόδου στο app και ζητάει συνέχεια ΟΤΡ.
Εμένα τα κρατάει και ζητάει απλά touch id ή pin
 
Έχω μια κράτηση με 2 σκέλη. Ζήτησα αναβάθμιση για τονπρώτο σκέλος επειδή δεν υπήρχε διαθεσιμότητα και για το δεύτερο. Μου είπαν ότι θα το έστελναν σε κάποιο τμήμα για να το κάνουν. Δεν έγινε τίποτα.
Ξαναπήρατ ηλέφωνο μετά από ένα μήνα, τόνισα ότι υπήρχε (και εξακολουθεί να υπάρχει Ι=3) διαθεσιμότητα, μου είπε θα το.
ξαναστειλει.
Μετά από αυτό την κράτηση την βλέπω ως multicity, μου την εμφανίζει ως business αλλά χωρίς αριθμό εισιτηρίου. Το Ι έγινε 2.
Να περιμένω ότι θα γίνει κάτι ή να ξαναπάρω τηλέφωνο;
 
Από silver σε gold είδα ότι έχασα 1 από τα 2 κουπόνια για αναβάθμιση που είχε μείνει. Βέβαια το περίμενα. Γιατί όμως να το παίρνουν πίσω?
 
Tο ίδιο και σε εμένα. Φαντάζομαι σε μηδενίζουν και ξανά από την αρχή.

Εδώ και 2 μήνες περίπου δεν μου έχει η κάρτα, είναι φυσιολογικό; Έκανα και αίτημα μέσα στη σελίδα.
 
Εμενα έκανε 1 μήνα η silver όπως έλεγε. Η άλλη ίσως το ιδιο
 
Ξέρετε πως μπορώ να περάσω μίλια σε miles&bonus λογαριασμό της Aegean, από επικείμενες πτήσεις με Turkish;
Ή συμφέρει να δημιουργήσω miles&smiles;
 
Κατά την κράτηση των πτήσεων, ή κατά το checkin, δηλώνεις τον αριθμό κάρτας της Aegean.
Δε νομίζω να συμφέρει να ανοίξεις λογ/μό στην Turkish
 
Σχετικά με την αναβάθμιση που ανέφερα στο μηνυμα 1732, τους έστειλα μήνυμα στο Τουίτερ, και σε 20 λεπτά μου ήρθε η επιβεβαίωση ότι έγινε αναβάθμιση.
 
Ή συμφέρει να δημιουργήσω miles&smiles;
Εξαρτάται από τις πτήσεις σου. Εάν πετάς τακτικά με TK (έτσι που μπορείς να πάρεις χρυσή κάρτα κι εκεί) και δεν χρειάζεσαι τα μίλια στην Α3, μπορεί να αξίζει. Γιατί αρκετές αεροπορικές δίνουν κάποια επιπλέον προνόμια στους δικούς τους τακτικούς πελάτες (όπως τα upgrade vouchers), δίνουν περισσότερα μίλια στις δικές τους πτήσεις ή δεν δίνουν καθόλου μίλια στους φτηνούς ναύλους άλλων εταιριών κλπ.

Γι’ αυτό κι εγώ είμαι και στο M&B της Α3 και στο M&M της LH.
 
Το έχω ψάξει και εγώ με την ΤΗΥ αν συμφέρει και έχεις περισσότερα προνόμια ΑΝ πετάς συχνότερα με αυτούς (κυρίως σε lounge και ιντερνετ στον αέρα), ιδίως αν πιστεύεις ότι δεν μπορείς να γίνεις Gold με την Aegean (που σου δίνει πολλά προνόμια και έχει έννοια η συζήτηση). Αν μένεις Ελλάδα βέβαια αυτό είναι πιο σπάνιο, συνήθως πετάς με Α3 πιο πολύ και έτσι σε συμφέρει εκεί.

Χρησιμοποιώ αυτόν τον υπολογιστή που είναι πολύ αξιόπιστος και μπορείς να δεις τι σε συμφέρει.

H LH εδώ και μερικά χρόνια σνομπάρει τα μίλια της ΤΗΥ και έτσι σκέπτομαι και εγώ αν έχει νόημα αρχίσω να τα μαζεύω στους Τούρκους ως δεύτερο πρόγραμμα και όχι στους Γερμανούς. Ειδικά μετά τα 700ρια Ευρώ που θέλουν για να σε πάνε FRA-LHR.
 
Top