Minoan Air

Τι θελει να πει ο ποιητης;

Τα λεφτα τα χρωσταει η εταιρεια σιγουρα, απλα δεν ξερω τι παραμυθι τους λενε και πετανε ακομα.
Μαλλον μπορει να πληρωνεται το προσωπικο επιλεκτικα....
 
Δεν υπαρχουν αυτα,στην Μινοαν!!οι ολοι η κανεις!!πεταει και θα,πετάει για πολυ πολυ καιρο ακομα!!και σ οποιον αρεσει!!σου μιλαω εχω ξαδελφο μεσα και ξερω!! :D
 
Εγω τι να πω ξερω τι λενε οι εργαζομενοι που εχουν φυγει απο την sky και χτυπανε το κεφαλι τους.
Οι ιδιοι τα λενε αλλωστε οπου βρεθουν.
Ο ξαδελφος μαλλον ειναι απο τους δυο τρεις που πληρωνονται καθως λενε οι απο μεσα για να κανουν τα παιχνιδια των διεθυντων .....

Αλλωστε γιατι η ΥΠΑ τους εχει δωσει τελεσιγραφο για πληρωμες αλλιως θα τους παρει το AOC?
Μικρος ο χωρος κι ολα μαθαινονται.
 
Κοντος ψαλμος αλληλουια!!!ολοι η κανενας!!!

Ποιος χτυπαει το κεφάλη του απο τις κρητικες ;τι σχεση εχει αυτο που γραφεις για τους μινωες;
 
Οσοι προερχονται απο κρητικες και φυγανε χτυπανε το κεφαλι τους που πηγαν στις μινωικες.
Μπορει ο Γρυλλος να δινει λιγοτερα αλλα τα δινει ενω οι αλλοι στη μινωαν απο τον 6ο εχουν να δουν λεφτα.
Μαλλον το προσωπικο τοτε ψευδεται.
Αλλα ο κοσμος το χει τουμπανο....
Εμενα αδιαφορο μου ειναι αλλα οχι και να λεμε οτι θελουμε.
Εδω μια πεταει μια δεν πεταει ο γάιδαρος. ....
 
καλησπέρα σε όλους. Η αλήθεια είναι ότι παρακολουθώ καθημερινά το forum και τις συζητήσεις σας. Κύριοι και κυρίες ηρεμία. Τα πράγματα ειναι απλά. Έχουμε δημοκρατία και ελευθερία λόγου. Καλό θα ήταν πριν μιλήσει κάποιος από εμας να είναι σίγουρος για τα λεγόμενα του. Και επειδή εγω είμαι σίγουρος και γνωρίζω καλά και τις 2 εταιρείες θέλω να συγχαρώ τη Minoan γιατι παρ'όλες τις δυσκολίες που εχει αντιμετωπίσει στηρίζει το επιβατικό κοινό με πολύ χαμηλά εισιτήρια αλλά και το προσωπικό της με πολλούς τρόπους. Για να μην τους πληρώνει οπως λέτε και να κάθονται και να στηρίζουν την εταιρεία τόσο καιρό λογικα κάτι παραπάνω θα ξέρουν! Όσο για τη sky κρίμα, πολύ κρίμα. Γιατί την στρηρίζει το κράτος με τόσα λεφτά κάθε χρονό και όμως σε αντίθεση με τη Minoan που δεν της παρέχουν τόσα λεφτά έχει μειώσει τόσο πολύ τους μισθούς που μπορείς άνετα να το ονομάσεις τύπος χαρτζιλικίου. Και όμως τόσα πολλά λεφτά και χάνονται; Όσο για τους πρώην εργαζομενους της sky μαλλον δεν τα ξέρετε καλά τα πράγματα. Δεν γνωρίζω κανέναν να το έχει μετανοιώσει που έχει φύγει. Αντιθέτως οι περισσότεροι που εργάζονται στη sky ψάχνουν ήδη αλλού.. Γιατι πολύ απλά τα λεφτά που πέρνουν δε φτάνουν ούτε για να φάνε. Για να μην μιλήσω για τις άσκοπες απολύσεις της μέσα σε ένα μήνα.Κρίμα γιατί μεχρι και πριν 2 χρόνια ήταν μια εταιρεία που σεβόταν το προσωπικό και τους επιβάτες. πολύ κρίμα. Ίσως γιατί εχασε αξιόλογα ατομα. :!: Για όλα τα παραπάνω λοιπόν δε χρειάζεται να γράφονται τόσα άσκοπα πράγματα. Συγνώμη αν έθιξα κάποιον άθελα μου αλλά κάποιος έπρεπε χωρίς νεύρα και πείσμα να πει τα πράγματα ως έχουν.
 
Όση ψυχραιμία και να χει κάποιος δεν μπορεί να μην σχολιάσει αυτά που γράφονται...

Το ότι ο εργοδότης της Sky δεν πληρώνει τα ανάλογα, για ιπτάμενο ή μη προσωπικό του, δεν την κάνει χειρότερη από την Minoan.

To ότι η Minoan προσφέρει καλύτερες και φτηνότερες υπηρεσίες στο επιβατικό κοινό, χωρίς κρατική επιδότηση, δεν την νομιμοποιεί να συμπεριφέρεται έτσι στο προσωπικός της.

Και φίλε μου μιας και είσαι γνώστης μπορείς να μας πεις πως στηρίζει το προσωπικό της :idea: Γιατί η ΥΠΑ άλλη γνώμη έχει...

Σωστά πρέπει να συγχαίρουμε εταιρίες που αφήνουν το προσωπικό απλήρωτο για πάνω από 7 μήνες... :thx: :thx: :thx:

Κρίμα γιατί έχω αγοράσει πολλές φορές το προϊόν τους από προς Μυτιλήνη και Ρόδο…και θα μου λείψει αν κλείσει
 
Σωστές οι απορίες σου. Όμως θα σε ρωτήσω κατι. Πώς είσαι τόσος σιγουρος για τις πληρωμές; Μήπως το προσωπικό το δέχεται αυτο για κάποιο λόγο αν όντως ισχύει; Είσαι σίγουρος ότι θα κλείσει; Λογικά δεν θα καθόταν κανενας σε μια εταιρεία που δεν έχει τίποτα να προσφέρει. Και ειδικά αν ήταν όντως τόσοι μήνες απλήρωτοι. Κάτι παραπάνω θα ξέρουν οι εργαζόμενοι! Που ξέρεις ίσως σε λίγο καιρό γίνει κάτι το οποίο κανένας δε φαντάζεται! Σωστές οι απορίες σου και ελπίζω να βοήθησα λίγο.
 
Captain Jack με μπέρδεψες...ένα post παραπάνω έγραφες ότι γνωρίζεις καλά και τις δυο εταιρίες και προς αυτού οι ερωτήσεις μου...

Για το προσωπικό το έχω ακούσει τόσο από τους ίδιους σε κάποια από τις πτήσεις μου...όσο και από την αεροπορική αγορά που βοά...

Φαντάζομαι ότι ο λόγος που κάθεται είναι είτε γιατί δεν έχουν κάτι άλλο...εργασιακά..είτε φοβούνται μην χάσουν τα λεφτά τους όπως γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις...

Δεν είμαι σίγουρος για το αν θα κλείσει ή όχι...ΑΛΛΑ ελπίζω για μένα σαν καταναλωτή να ΜΗΝ!

Γιατί δε μας λες από τώρα..κάτι ξέρεις προφανώς :)
 
Όλες οι εταιρείες κατα καιρούς αντιμετωπίζουν δυσκολίες. Όπως και η sky πριν λίγο καιρό είχε το προσωπικό της απλήρωτο για μήνες! Το θέμα όμως είναι ο λόγος που γίνεται αυτό και οι προοπτικές. Να είσαι σίγουρος πως στη Minoan είναι όλοι σαν μια ομάδα ενωμένοι και στηρίζουν ο ενας τον άλλο. Για να εχουν οι επιβάτες την ευκαιρεία να ταξιδεύουν φτηνά. Και φυσικά αν φύγεις απο κάπου δε χάνεις τα λεφτά σου! Απλά δε θέλει κανεις να φύγει γιατί ισως κατι να ξέρει. Κάτι που ίσως να μάθεις και εσύ στη συνέχεια! Όλα στην ώρα τους! Ευχομαι όλες οι εταιρείες να πετάνε γιατι χρειάζεται αυτο ειδικά στη κρήτη για να μην υπάρχει μονοπώλιο και να έχει ο επιβάτης επιλογές!
 
Top