Νέα Αεροπλάνα "Government" για την Ελληνική Κυβέρνηση ?

fotis":4hgf9u35 said:
Το μόνο που ξέρω είναι ότι η αποστολή είναι πολυμελής (συγκεκριμένα "πολυμελέστατη", αν μου επιτρέπετε αυτό το λεκτικό ατόπημα).
Άρα -υποθέτω- το ταξίδι θα γίνει με κάποιο Α340-300.

Θα μου άρεσε να μάθω από πού "ήξερες" για την "πολυμελέστατη" αποστολή που σε έκανε να βγάλεις το συμπέρασμα ότι θα χρησιμοποιηθεί Α340........
 
Socrates":1spuk3ik said:
Μπορεί να ναυλώθηκε άλλο αεροσκάφος για τους παρατρεχάμενους?

Απλά σου θυμίζω ότι σε επίσημα ταξίδια οι "παρατρεχάμενοι" (όπως τους ονομάζεις υποτιμητικά )είναι η Ελληνική αντιπροσωπία.
Το θέμα το έχουμε ξανασυζητήσει σε αυτό το forum και έχουν ανταλλαχθεί ενδιαφέρουσες απόψεις.
 
Δεν διαφωνώ μαζί σου για τους παρατρεχάμενους. Απλά τις περισότερες φορές την Ελληνική Αντιπροσωπεία αποτελεί μόνον το 10% απο τους συμμετέχοντες στην αποστολή και οι υπόλοιποι βολτάρουν. Επειδή και εγώ και ο Φώτης νομίζω έχουμε ακολουθήσει πρωθυπουργό στα ταξίδια αυτά, επέτρεψε μας να γνωριζουμε κάτι παραπάνω.
 
Socrates":3mqloc9d said:
Επειδή και εγώ και ο Φώτης νομίζω έχουμε ακολουθήσει πρωθυπουργό στα ταξίδια αυτά, επέτρεψε μας να γνωριζουμε κάτι παραπάνω.


Χωρίς να γνωρίζεις τι γνωρίζω και για πόσα έτη .........


Οκ
Δεκτή η επεξήγηση
 
Όντως δεν γνωρίζω και σέβομαι τις εμπειρίες σου όποιες και να είναι αυτές και για όσα έτη. Η επεξήγησή μου ήταν για το συγκεκριμένο θέμα. Αν κάποια απο τις δικές σου εμπειρίες λέει κάτι διαφορετικό βεβαίως και το συζητάμε. Άλλωστε οφείλω να ομολογήσω οτι το μότο σου είναι πραγματικά ουσιώδες και εύστοχο! :great:


"Σεβασμός στον συνομιλητή μας σημαίνει ουσιαστικές αντιπαραθέσεις ιδεών." :great:
 
Socrates":38pf3c3p said:
Οπότε έφυγε με το Gulfstream η υπάρχει περίπτωση να άλλξε αεροσκάφος? Μπορεί να ναυλώθηκε άλλο αεροσκάφος για τους παρατρεχάμενους?
....ειδα σκηνες απο την αποβιβαση του Καραμανλη σε καποιο δελτιο και το αεροπλανο ηταν κοκκινο με την κορδελιτσα του AIDS για σινιαλο στο μπροστινο μερος του α/φ και απο κατω το λογοτυπο της IATA....για να δουμε αν θα βρεθει ?
 
Σαν να πήρε το μάτι μου αυτό
 
Τελικά πρέπει να πήγε με αυτό (gallery/image_page.php?id=11413) γιατί κατα την άφιξή του πίσω του φαινόταν η ελληνική σημαία και αυτή της ευρωπαϊκής ένωσης, όπως όμως αυτές απεικονίζονται στα αεροσκάφη της Ολυμπιακής και στο Gulfstream V
 
Top