Βάσεις της Ryanair σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη

  • Thread starter OA701
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Χαχαχα, αυτή είναι Η ακριβής μετάφραση :twisted:

Εν τω μεταξύ, οι φραγκοφονιάδες εγκατέλειψαν την Κω τελείως και δεν έχει ανοίξει ρουθούνι απ' τα δικά μας τα τσογλάνια...
 
kelesisk":308dvwny said:
Παράλληλα, υπάρχουν άλλοι 2 νέοι προορισμοί οι οποίοι είναι προς επιβεβαίωση και θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες. Κάποια ιδέα-προτίμηση :p ??? :idea: :idea:

Για εσωτερικό αν ειναι αυτός ο προορισμός έκπληξη,και επειδή εχουν γινει συζητήσεις και με την αφορμή εγκατάστασης του συστήματος το καλοκαίρι και δεδομένου οτι στο εσωτερικό εχει δοκιμασμενους πολλούς προορισμούς για να μην δοκιμάσει και τον προορισμό των Ιωαννίνων.

Τώρα αν είναι εξωτερικού το δρομολόγιο έκπληξη πιστεύω πως θα ειναι καμία Φρανκφούρτη για καθαρούς λόγους ανταγωνισμού με την Aegean.
 
Άκουσα σαν φήμη ότι παίζει να είναι Ισπανία ένας από τους προορισμούς-έκπληξη. Ξέρουμε αν αληθεύει;

Προσωπικά θα το ήθελα πάρα πολύ γιατί το μονοπώλιο της Aegean (μακράν καλύτερη από την Ryanair) κάνει τις τιμές ασύλληπτες. Μόνο Ισπανία δεν έχει η εταιρία από τις λεγόμενες μεγάλες χώρες. Εσείς θα το θέλατε;
 
kelesisk":jc2w4hde said:
Η ryanair ανακοίνωσε τα δρομολόγια της για τον χειμώνα του 2017 από Αθήνα με την προσθήκη 2 νέων προορισμών. Παράλληλα, υπάρχουν άλλοι 2 νέοι προορισμοί οι οποίοι είναι προς επιβεβαίωση και θα ανακοινωθούν τις επόμενες μέρες. Κάποια ιδέα-προτίμηση :p ??? :idea: :idea:

Εμένα η διαίσθηση μου για τον ένα προορισμό είναι Tel Aviv. Νομίζω θέλει να κάνει άνοιγμα προς τα εκεί και η απόσταση από Αθήνα βολεύει. Θα δούμε...
 
Αν θα έπρεπε να ποντάρω κάπου για εξωτερικό, θα έλεγα και εγώ Tel Aviv γιατί ξέρω ότι τον...γουστάρει πολύ σαν προορισμό η Ryanair και σαν θέση είναι λουκούμι η Αθήνα για εκεί...
Από την άλλη κρατάω και μια πισινή ότι μπορεί να μην υπάρξουν κάν οι 2 νέοι προορισμοί που υποτίθεται θα κάνει γιατί μας έχει συνηθίσει σε τέτοια πισογυρίσματα :rolleyes:
 
Τελ Αβιβ ηδη ανακοινωσε,δεν ειναι η Αθηνα μεσα..Ισως Μαδριτη ή Βαρκελωνη και ισως Φραγκφουρτη που ετοιμαζει επέκταση...
 
Θα συμφωνήσω με τον spotterakis..αν και θα ήθελα Μάλαγα για Ισπανία..
 
H γνωστή τακτικη της να εξαπολύει μυδρους και να κατηγοεί κυβερνησεις,τοπικές αρχές,αλλες εταιρείες κτλ, αλλοτε δικαιολογημενα,αλλοτε σαν PR-τακτικη, εφαρμοστηκε στο έπακρον και με το γνωστό θεμα του "Μακεδονία" και τις πτησεις Αθηνα-Θεσσαλονίκη..Και ερωτώ: πως γινεται τότε, στο χειμερινο προγραμμα,όταν υποτιθεται θα ξεκινησουν και τα έργα στους διαδρομους, να έχει επαναφερει τις πτησεις σε 7-8 καθημερινες και στο καλοκαιρινο που δεν θα γινουν εργα να τις κραταει μειωμενες στις 3 καθημερινες; Το αναποδο δεν θα επρεπε να γινει;
 
Μάλλον στο χειμερινό πρόγραμμα επαναφέρει τις 7-8 πτήσεις, για να μπορέσει μετά, όταν γίνουν γνωστές οι λεπτομέρειες για τα έργα, να τις μειώσει, κατηγορώντας αρχές, κυβερνήσεις, ΥΠΑ, Fraport κλπ., απειλώντας να μεταφέρει τα αεροπλάνα της σε Ισπανία, Ιταλία, ίσως και Φρανκφούρτη...
 
Top