Olympic Air A319/A320

  • Thread starter GP707
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Εδώ με την τελική φορεσιά του. Πραγματικά όμορφο, αλλά και πραγματικά δυσάρεστο που χάνουμε ένα ακόμα αεροσκάφος από το ελλήνικό νηολόγιο.

[album]23500[/album]
 
H OA επιστρέφει οριστικά όλα τα Airbus μέχρι το Μάρτιο, μένοντας μόνο με τα Dash 8 (100 & Q400) καθιστώντας την -και ουσιαστικά- regional airline.
 
Ενδιαφέρον, ειδικά αν σκεφτεί κανείς ότι είχαν κλειστεί συμβόλαια charter με γερμανούς TO για RHO-MUC, HER-HAM, RHO-DUS και μερικά άλλα δρομολόγια που τώρα δε θυμάμαι. Φυσικά έχουν αντικατασταθεί άμεσα από Α3. Τυχαίο; δε νομίζω

A34286 RHO-MUC 06:00-08:00 7
A34287 MUC-RHO 08:50-12:50 7

A34266 RHO-DUS 13:50-16:30 7
A34267 DUS-RHO 18:50-23:20 7
 
GP707":i8k6dpqu said:
H OA επιστρέφει οριστικά όλα τα Airbus μέχρι το Μάρτιο, μένοντας μόνο με τα Dash 8 (100 & Q400) καθιστώντας την -και ουσιαστικά- regional airline.
Ετσι από Ολυμπιακή των πέντε ηπείρων σε Ολυμπιακή των πέντε νήσων.

iPhone.png
Sent from a mobile device
iPhone.png
 
Ωχ, τέλος το 319 για SOF δηλαδή; Κόλαση γίνεται στο Q400 κάθε φορά με τα carry-on... Εντωμεταξύ είναι και πάντα ασφυκτικά γεμάτο (εξαιρώντας την premium, φυσικά), έχω τη σαφή αίσθηση πως και κάτι μεγαλύτερο (319-320) θα γέμιζε και πως είναι και ψιλοsafe bet με την έννοια ότι είναι year round business destination. Τώρα βέβαια, μάλλον θα υπάρχουν προορισμοί που το απαιτούν περισσότερο το 319. Γνωρίζει κανείς περισσότερα ως προς load factors κλπ?
 
θεωρω πως λογω του ανοιγματος της aegean σιγουρα 1-2 απο τα 320 της olympic θα καταληξουν εκει.
 
Σημερα οι τελευταιες πτησεις με AIRBUS και φευγουν για Α3 κριμα :( :( :(
 
Αγαπητε φιλε τι κριμα???? Πολιτικη της εταιριας???Πολιτικη των συμφεροντων??Να ειναι περηφανοι που εφεραν την Ελλαδα Ψηλα.......
Μην με παρεξηγησεις και δεν τα εχω μαζι σου απλα πολλα λογια λεγανε και τελικα καταντησαν να την κανουνε regional :wall:
 
Top