Πάμε στο SIMULATOR του Β-737-200 της ΟΛΥΜΠΙΑΚΗΣ για ΠΤΗΣΗ ?

ενδιαφέρεσαι να πετάξεις στο SIMULATOR του Β-737-200

  • ΝΑΙ

    Votes: 0 0,0%
  • ΟΧΙ

    Votes: 0 0,0%
  • να είναι πάντα ανοικτό το SIMULATOR για το κοινό και να πετάμε κάθε εβδομάδα

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0
  • Poll closed .
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

KALFAKIS

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
11/04/2006
Μηνύματα
22
Likes
0
Website
www.kalfakis.gr
εδώ και μήνες μου έχει μπει στο μυαλό μια ιδέα.
Η ΟΛΥΜΠΙΑΚΗ έχει στο ΕΛΛΗΝΙΚΟ, το παλαιό SIMULATOR του Β-737-200, το οποίο χτησιμοποιείται ελάχιστα, λόγω παλαοότητας τύπου, και μόνον σε πολύ αρχάρια στάδια των νέων χειριστών, πριν πάνε στα ΧΑΝΙΑ στο καινούργιο.
Η ιδέα είναι μήπως μαζευτούμε μερικοί παλαβοί μαζί και ζητήζουμε με κάποιο τίμημα, να "πετάξουμε" με το SIMULATOR.
Υπάρχουν άνθρωποι στην Ολυμπιακή που νλέπουνε αυτό το πράγμα μα καλό μάτι.
Τι λέτε, ξεκινάμε μια προσπάθεια να μαζευτούμε πρώτα ??
φιλικά
 
χαλαρα, θα ηθελα να παω
 
Μέσαααα :)
 
Το ΟΧΙ σαν επιλογή ψήφου νομίζω δεν χρειάζεται :D
 
οκ, μου τραβήξες την προσοχή μου.
Ποιον πρέπει να σκοτώσω;;; :D :D :D
 
λοιπόν παιδιά
θα περιμένω 10 μέρες να μαζευτούνε τα ονόματα των ενδιαφερομένων και θα επικοινωνήσω μαζί σας μετά.
Το ΟΧΙ το έβαλα για να τονίσω το ΝΑΙ που σίγουρα θα θέλατε. Ισως το έβαλα και για να κάνουμε πλάκα σε όποιον πει όχι.
εδώ μία φωτό του εσωτερικού από μία επίσκεψή μου, όταν μου μπήκε η ιδέα και θέλω τέτοια εμπειρία να την έχουνε όχοι μπορούνε περισσότερο.
Στη δεύτερη προσέγγιση στο Βενιζέλος το προσγείωσα το θηρίο !
Η σειρά σας τώρα !
Οσοι περισσότεροι δηλώσετε ενδιαφέρον, τόση δύναμη δίνουμε για την πραγματοποίηση αυτής της προσπάθειας. Η Ολυμπιακή θέλει να δεί ενδιαφέρον. Εάν τους το δείξουμε, άλλο που δεν θέλουν.
 
ΝΑΙ με τα χίλια ;)

Δεν 8α ξεχάσω πότε τις 3 ώρες που είχα περάσει σε αυτό το sim :) Αμέτρητα touch and go στο LGAT ακόμα και με engine off.


Chris
 
Εννοείται

Υπολογίστε με ... σίγουρα! :D
 
MerNion":32cs97l9 said:

Εγώ θέλω να πάω ακόμα και αν δεν μπορέσω να "πετάξω" μιας και δεν έχω ξαναδεί simulator από κοντά....

Το "εχγείρημα" έχει ελπίδες πραγματοποίησης ή είναι ουτοπικό; Δέχονται δηλαδή μη πιλότους να το χρησιμοποιήσουν κατόπιν κάποιου αντίτιμου ή οχι;
 
και εγω μεσα! :oops:
Σωτήρης Λαμπρινίδης
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top