ποια είναι/ήταν η αγαπημένη σας σειρά στη τηλεόραση?

MindTraveller":1174kc33 said:
Έπαιζε η Μαύρη Οχιά σαν σειρά εδώ στην Ελλάδα...;

Νομίζω έπαιξε και στη ΝΕΤ/ΕΤ1 ένα φεγγάρι
 
Ελα ρε έπαιζε Blackadder εδώ; Δεν το είχα πάρει πρέφα.

I have a cunning plan...
 
Ελληνικες:Ντόλτσε Βίτα, Απαράδεκτοι,Της Ελλάδος τα Παιδιά,Δυο Ξένοι,Σ'αγαπώ Μ'αγαπάς,Φρουτοπία,Ψαρωκοστούλα

Ξένες:πόσο πίσω στο χρόνο να πάω...οι των -αντα έχουν να θυμούνται :( ..Χαβάη 5-0,Το Μυστήριο του Χρυσού Πιθηκου,Μαγκνουμ,Μαγκάιβερ,Μάπετ Σόου,Fraggle Rock,Dr.Who, Chips,Charlie's Angels, Loveboat,Hart and Hart,Fame, Family Ties(απ'όπου έγινε γνωστός ο Μάικλ Φοξ), 21 Jumpstreet, Alf,Dynasty,Full House, BH90210,Melrose Place,NYPD,Santa Barbara,Ταξιδιώτες στο Χρόνο(το Ομνι το θυμάστε;),BattleStar Galactica,Star Trek,Mάλιστα κ.(Πρωθ)Υπουργέ,Benny Hill,Thunderbirds, Thundercats,Φονικό Μετάξι,Χαϊλάντερ, Friends, Smallville,Desperate Housewives,Heroes
 
Τον τελευταίο καιρό παρακολουθω ανελίππως TUDORS!
 
Εδω μαλλον δεν παιχτηκε, οι της Γερμανιας και Αγγλιας την θυμουνται ομως.. (αν τους αρεσε.. )

BUGS

(αυστραλιανη σειρα!!!)
 
από ελληνικές σειρές
οι αυθαίρετοι :great:
οι απαράδεκτοι :great:
της ελλάδος τα παιδιά :great:


και από ξένες θα πάω λίγο πίσω ως και πολύ στο παρελθόν μου,

dukes :great:
μαγκάιβερ :great:
Galactica :great:
The A-Team :great:
to mistirio tou xrisou pithikou (Tales of the Gold Monkey) :great:
Voyagers :great:

και απο ποιο καινουριες
παντρεμενοι με παιδια
simpsons
:D :D :D :D :D :D :D
 
Εκείνες κι εγώ
Άκρως οικογενιακόν
Εκείνο που ο Μπέζος ήταν γιατρός, δε θυμάμαι τίτλο.
Ευτυχισμένοι μαζί (τι σύμπτωση σε όλα παίζει ο Μπέζος :D :D )!
Grey's anatomy
 
drakkar":3r2maquj said:
Τον τελευταίο καιρό παρακολουθω ανελίππως TUDORS!

Συμφωνώ. Πολύ καλή σειρά, αν και με κάποιες ανακρίβειες...
 
Για όλους όσοι ψάχνουν σειρές μέσω ίντερνετ, προτείνω τις εξής δύο:
1) The IT Crowd
2) Flight of the Conchords

Η πρώτη είναι βρετανική σειρά με θέμα το τμήμα IT μιας μεγάλης εταιρείας. Ιδανική σειρά για τους tech freaks! Κυκλοφορούν 3 σεζόν, με την τρίτη να ολοκληρώνεται φέτος και να ετοιμάζεται 4η για του χρόνου.
Η δεύτερη σειρά έρχεται από τις ΗΠΑ και αφορά σε 2 Νεοζηλανδούς (απίστευτα καταπληκτική προφορά!) που προσπαθούν να κάνουν την τύχη τους στο Αμέρικα. Απίστευτο χιούμορ και πάρα πολύ και καλή μουσική. Έχει μάλιστα βραβευτεί με Grammy (200:cool:. Όσοι γουστάρουν το είδος θα λατρέψουν το Flight of the Conchords από το πρώτο επεισόδιο. Ίσως η πιο ποιοτική από τις σειρές που έχω δει ποτέ, τόσο σε κείμενο, όσο και σκηνοθεσία, σύλληψη και παρουσίαση!

Υπενθυμίζω την επίσης καταπληκτική σειρά Black Books που έχω αναφέρει και παλαιότερα, μόνο και μόνο για να καταλήξω στο top-3 σειρών που βλέπω και ξαναβλέπω αυτό τον καιρό!
 
Προσωπικα πιστευω πως ο σκαι ειναι πολυ καλος σταθμος γι αυτο και πολλες απο τις αγαπημενες μου σειρες προβαλονται εκει
mythbusters
top gear
brainiac
csi ny,lv,mia
Αλλα και
ba92100
greys anatomy married with children
Απο ελλινικα
εκεινες κι εγω
ευτυχισμενοι μαζι
μαυρα μεσανυχτα
ρετιρε
sorry για το ειδος γραφις αλλα μενω απο μπαταρια :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
 
Top