Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

KARTER":1d186ef7 said:
Ρε παιδες,αυτην τη φορα δεν εχει ψυχομετρικα.

Η διαδικασία επιλογής περιλαμβάνει

Γραπτές εξετάσεις αξιολόγησης
Αξιολόγηση Flight Simulator (για τους κατόχους A320 Type Rating η αξιολόγηση θα γίνει σε Simulator A320)
Συνέντευξη

Αποκλείεται να μην έχει ψυχομετρικά εκει μέσα...
 
Πιστευω δεν εχει.Σε παλιοτερες προκυρηξεις η αιγαιου αναφεροταν συγκεκριμενα στα ψυχομετρικα.
 
Η Jet2 εχει βγαλει προκήρυξη για Unrated, Low hours χειριστές με fATPL.
Προσέξετε όμως γιατί ζητά Jet Orientation Course και ελάχιστο βαθμό ICAO English 6.

Minimum requirements to apply for Non Type Rated First Officer (Low Hours) are as follows:
• Written & verbal fluency in English to level 6
• A JAR ATPL/CPL licence (or frozen ATPL) (UK and JAA)
• MCC
• Jet Orientation Course
• A valid Class One Medical
• A valid passport with no restrictions
• The right to live and work in the EU without restriction

http://www.jet2.com/Careers/In_The_...t_First_Officer_-_Non_Type_Rated_(Low_Hours)/


Καλή Τύχη
 
Από την Olympic είχε κάποιος κανένα νέο; Πολύ στάσιμα τα βλέπω τα πράγματα...
 
Μα δεν υπάρχει λόγος για βιασύνες αξιότιμε κύριε MerNion.15 προσληφθησόμενοι κάνουν αυτήν την εποχή type rating και στις 15 Οκτωβρίου που είναι η ημερομηνία ενάρξεως της διαδικασίας θα είναι όλα έτοιμα. Οι υπόλοιποι δεν χρειάζεται να κάνουν type rating δι'ευνοήτους λόγους.
(Τα ανωτέρω στα λέω εγώ ο αυθυποβαλόμενος στην αποτυχία,ο ανασφαλής, ο αδιάβαστος, ο αμελέτητος,ο ανίκανος, ο μη έχων ούμπαλα-έχω κρυψορχία από κούνια,ο ψάχνων και ερευνών να βρώ βύσμα κι αν δεν βρώ αυτό θα δικαιολογηθώ οτι φταίει που δεν προσελήφθην και όχι η αγραμματοσύνη μου, και το πιο σπουδαίο: στα λέω όλα αυτά εγώ ο μη-πεπεισμένος οτι οι ιδιωτικές εταιρίες προσλαμβάνουν όποιον κι όπως θέλουν αλλά κάνουν προσλήψεις απολύτως αξιοκρατικές...).
 
Δεν ξερω αν με καταλαβες αλλα ρωτησα για την Olympic Air και οχι για την Aegean.. Αυτο που απαντησες μου φαινεται οτι μαλλον αφορα την Aegean...
 
Μα δεν θα υπάρχει διαφορά.Περιμένει η μία εταιρία την άλλη, να δει ποιοι θα φύγουν για να κάνει τις αντίστοιχες ποσοτικά και ποιοτικά προσλήψεις.
 
Καλα... Νομιζω οτι υπερβαλεις λιγο.. Δεν νομιζω οτι περιμενει η olympic να δει τι θα κανει η aegean κατα τον Νοεμβριο-Δεκεμβριο που θα φωναξει οσους τους κανουν. Αλλωστε η διαδικασια της olympic ειναι δυο φασεις μπροστα απο της aegean..
Αλλος κανεις εχει ακουσει τιποτα;
 
Nada.

Από Σεπτέμβρη λένε θα αρχίσουν να καλούν. Τουλάχιστον αυτό ακούγεται, αλλά και πάλι τίποτα δεν είναι σίγουρο.

Όσο γιά τα αρνητικά σχόλια και τις θεωρίες συνομωσίας εδώ μέσα, έχουν γίνει κουραστικά.
 
Γεια σου C 421. Αν επιτρεπεται εσυ απο που γνωριζεις οτι αυτη τη στιγμη κανουνε 15 ατομα type rating ?
 
Top