Προσβαση στο ελληνικο (LGAT)

emilek737

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
04/03/2009
Μηνύματα
95
Likes
0
Περιοχή
Στον αερα...
Αγαπημένη αεροπορική εταιρεία (ICAO Code)
LOT
Πλησιέστερο αεροδρόμιο (ICAO Code)
LGTT
Γεια σε ολους!Ειμαι φαν του site εδω και παρα πολυ καιρο και αποφασισα να γινω μελος.Επειδη ειναι νεος στο φορουμ δν το εχω ψαξει καλα αλλα προτιμω να ρωτησω ευθεως.Λοιπον,έχω την εξης απορια.Γνωριζω οτι πολλοι εχουν καταφερει να μπουν στο ελληνικο και πολυ θα ηθελα να μαθω τον τροπο ωστε να πλησιασω απο μεσα (επιτελους και με νομιμο τροπο ;) ) το jumbo jet και τα αλλα.Θα ημουν ευγνωμων αν μου ελεγε καποιος τον τροπο αφου μονος μου δεν καταφερα να τον βρω.(προσπαθησα απο την ποσειδωνος,(την παραλιακη :? )αλλα ολα ειναι κλειδωμενα για τα καλα)Το κεντρικο κτηριο ειναι διελημενο ενω υπαρχει ενα Περιπτερακι της ολυμπιακης με μια υπαλληλο μεσα (μακαρι να η3ερα τι κανει!)και μου ειπαν οτι δεν υπαρχει :( )ενω περπατωντας παραλληλα δν υπαρχει κατι αλλο....ευχαριστω
 
Πηγαινε τωρα που εχει εκθεση στο Ανατολικο (την Photovision),και γενικα οποτε εχει εκθεση εκει, ειναι ανοιχτη η πυλη VIP απο τη μερια του Γκολφ. Τα αεροπλανα τα πλησιαζεις(πολυ) αλλα δεν τα ακουμπας, υπαρχει περιφραξη (επιτελους, τους εκοψε!). Απεριφραχτα ειναι ενα Jet Ranger κι ενα Seneca απο την αλλη μερια της πιστας, προς τον πυργο ελεγχου. ;)
 
ευχαριστω για την συμβουλη seven4seven!την ειχα υποψη μου την έκθεση αλλα δν η3ερα αν 9α επιτρεπεται!παντως καλα εκαναν που το περιεφραξαν διοτι ήδη έχει υποστει μεγαλη καταστροφή... :mad:
 
Καλησπερα. ειμαι και εγω φαν του σαιτ και μολις διαβασα τα μυνηματα σας σχετικα με το αεροδρομιο.

Εχω την εξης απορια, Απο την μερια του γκολφ, οπως καποιος ειπε, πως πας στην πυλη των VIP? γιατι εγω δεν εχω δει να υπαρχει καποια πορτα εκει, μονο μια μανδρα. μηπως εννοειται πιο κατω?? σε μια πλατεια που εχει? στριβεις καπου εκει μεσα???

Ευχαριστω!
 
50 μέτρα από τη είσοδο του γκολφ προς την κατηφόρα στο δεξί σου χέρι θα δεις το άνοιγμα με μια πύλη.
 
Ευχαριστω GP707.

αν καταλαβα καλα, εννοεις απο την εισοδο του Γκολφ στο δεξι μου χερι πιο κατω σε αυτον τον φραχτη που εχει? που ειναι σαν συρματοπλεγμα? εκει ειναι αυτη η πυλη?? και αν εννοουμε το ιδιο καθε ποτε ανοιγει η συγκεκριμενη πυλη???

Σε ευχαριστω πολυ!!
 
Eγω πάντως την τελευταία φορα που κατέβηκα Αθήνα και προσπαθούσα με καθε τρόπο να μπω στο ελληνικό,αυτή η είσοδος που λέτε ήταν κλειστή..όπως κατεβαίνεις απο βουλιαγμένης περνάς τη στροφή που βλέπεις τα εγκαταλειμμένα απο ψηλα,περνάς και το γκολφ έχοντας κατευθυνση προς γλυφάδα, και λιγα μετρα μετά είναι μια είσοδος η οποία πλέον έχει συρματοπλέγματα και δεν μπορεις να περάσεις. Δεν γνωριζω αν ανοίγει ποτε..θα το εκτιμούσα αν καποιος θα μπορουσε να με ενημερωσει
 
Η πύλη ανοίγει όποτε υπάρχει κάποια έκθεση στο Ελληνικό (η οποία να στεγάζεται στις λευκές εξωτερικές εγκαταστάσεις και όχι στο χώρο των κτιρίων του πρώην Ανατολικού) και από εκεί μπαίνουν τα αυτοκίνητα. Όταν δεν φιλοξενείται έκθεση, η πύλη είναι κλειστή.
 
Επισης αλλη μια πυλη ειναι η τοτε για τα αυτοκινητα της υπηρεσιας του αεροδρομιου , ειναι απο το φαναρι του ΑΒ και συνεχιζεις ευθεια και βρισκεις λιγο δεξια ενα δρομο οποιος σε οδηγει στην συγκεκριμενη πυλη η οποια ανοιγει σε εκθεσεις κπλ. , επειτα στο φαναρι στην δεξαμενη και πας ολο κατω και βρισκεις ευθεια το Terminal των charter , στριβεις αριστερα και βρισκεσαι ακριβως πισω απο τον πυργο ελεγχου και τα ρανταρ, στριβεις παλι αριστερα και βρισκεις στα 100-150 μετρα περιπου την ιδια πυλη στα δεξια σου !! :)
Ελπιζω να βοηθησα !! ;)
 
Top