Πρόταση για άμεση διαγραφή posts

  • Thread starter jerry
  • Ημερομηνία δημιουργίας
jerry":2863jr6v said:
Äåí êáôáëáâáßíù ãéáôß ðñÝðåé íá äéáâÜæïõìå óõíå÷þò post-óáâïýñá.

Íá ðñïóèÝóù ìïíï üôé áõôü ðïõ Ýíáò èåùñåß post-óáâïýñá Üëëïò ìðïñåß íá ôï âëÝðåé Ýùò ÷ñÞóéìï. Äåí áíáöÝñïìáé óå óõãêåêñéìÝíá/ï post/user áëëá ãåíéêÜ. ¼óï ãéá ôï ÏÁ vs Á3 ìïõ èõìßæåé êÜðùò ôï êïñßôóéá vs áãüñéá ç ãéá êÜôé ðéï ó÷åôéêü to airbus vs boeing (ðïõ ôï ôåëåõôáßï Ý÷åé ãßíåé Þäç ðñüâëçìá óå Üëëï ðáñüìïéï forum ìåôáîý fun ôçò boeing k fun ôçò airbus)
 
VanZanten":4upqi0ym said:
OK, και γιατι θα πρεπει να τα τρωμε στη μαπα εμεις? Ειδες πουθενα ιντριγκες,ρουφιανια κλπ κλπ κλπ αναμεσα σε spotters,simmers,ταξιδιωτες κ.α. ? Τελοσπαντων, αποψη σου και αποψη μου.

Δεν είναι θέμα άποψης φίλε μου. Προσπαθώ να εξηγήσω τι συμβαίνει και για ποιούς λόγους. Αν η αεροπoρία είναι για εσένα χόμπυ όπως είναι και για τους περισσότερους επαγγελματίες καλό είναι να γνωρίζεις και την κακή της πλευρά.
 
Äçë öéëå Nonta ð÷ ãéá íá ðáßîù åãþ óêÜêé ðïõ åßíáé ôï hobby ìïõ èá ðñÝðåé íá îÝñù k ôéò ßíôñéãêåò k ôéò ñïõöéÜíåò ðïõ ãßíïíôáé ð÷ óôï åëëçíéêü ðñùôÜèëçìá óêáêéïý? Äåí íïìßæù, ôï êáêü ðïõ ãßíåôå óå áõôü ôï forum (k ãåíéêÜ óôçí åëëÜäá, âëÝðå ãÞðåäá ðïäïóöáßñïõ êôë) åßíáé üôé ìåñéêïß user åßôå èåëçìÝíá åßôå Üèåëá tous Ýñ÷ïíôáé k âãÜæïõíå ôá áðùèçìÝíá ôïõò ðÜíù óå Ýíá post k åíáíôßïí Üëëùí ðñüóùðïí.ð÷ åìåíá ìå áðÝëõóáí óÞìåñá áðü ôçí ÏÁ ãéá áäéêïõò ëüãïõò ïðïôå åãþ üðïõ k íá ìéëÞóù èá óêõëïâñßæù ôçí ÏÁ k ïðïéïò Ý÷åé áíôßññçóç åßíáé Ýíáò áðü "áõôïýò". Âåâáßùò áõôü ðïõ åßðá åßíáé ðïëý áêñáßï áëëá ìåñéêÝò öïñåò Ýôóé ãßíåôå. Ðéóôåýù üôé ôï forum äåí áðåõèýíåôáé ìïíï óå ðéëüôïõò, õðáëëçëïõò ôçò ÏÁ/Á3 k ãåíéêÜ áõôïýò ðïõ Ý÷ïõíå ó÷Ýóç ìå áõôÝò ôçò äõï. Äõóôõ÷þò ç åõôõ÷þò õðÜñ÷ïõíå user ðïõ åßíáé ôåëåßùò Üó÷åôïé ìå áõôÜ ôá äõï k üìùò ôïõò áñÝóåé ç áåñïðïñßá. ¸÷åôå ðïõ Ý÷åôå ôéò äéáöïñåò óáò ìçí ôï ÷áëÜôå k ãéá ôïõò õðïëïéðïõò.

"Åìåßò" ôï hobby ìáò èá ôï åîáóêïýìå åßôå "ñïõöéáíåýåôå" åßôå ü÷é.K óôçí ïõóßá äåí ìáò íïéÜæåé åÜí ôï êÜíåôå áõôü ç ü÷é k ðùò ôï êÜíåôå. Óôçí ôåëéêÞ áíïßîôå Ýíá îå÷ùñéóôü ìÝñïò óôï forum ðïõ íá ëÝãåôáé "ñïõöéáíéÝò k áëëá ðïëëÜ ìåôáîý A3 k ÏÁ" k ðåßôå ôá åêåß... k ìçí ðåßôå áõôÜ ôá post ðïõ äåí ìáñåóïýí íá ìçí ôá äéáâÜæù ãéáôß åßíáé ó÷åäüí áäýíáôï íá ðáñÜëåéøç êÜðïéïò êÜôé üôáí áõôü ôï êÜôé ðåñéÝ÷åôáé óå 3/4 ôùí post ôïõ forum (ðáñáäåéãìáôéêüò áñéèìüò)


P.S.Äåí Þèåëá íá èßîù êáíÝíáí k óôçí ïõóßá çèåëá íá ãñÜøù ÇÑÅ̹ÓÔÅ!
 
cavo_paradiso":1qpv467j said:
Δηλ φιλε Nonta πχ για να παίξω εγώ σκάκι που είναι το hobby μου θα πρέπει να ξέρω k τις ίντριγκες k τις ρουφιάνες που γίνονται πχ στο ελληνικό πρωτάθλημα σκακιού? .
.
..
.

-Το έγραψα και στην αρχή, οι κανόνες του forum πρέπει να εφαρμόζονται στο ακέραιο.
-Επίσης έγραψα οτι "Είναι στο χέρι τών διαχειριστών να αποφασίσουν τι θέλουν, μονο τους χομπίστες, ή όλους με το αναγκαίο κακό των αναπόφευκτων έντονων και διαρκών αντιπαραθέσεων".

Ειτε μας αρέσει είτε όχι όσο μπαίνουν στο forum επαγγελματίες της αεροπορίας κάθε είδους, το βιολί θα συνεχίζεται, ιδιαίτερα όταν υπάρχουν σημαντικές και αρνητικές εξελίξεις στην αεροπορική σκηνή.
Ισως οι διαχειριστές να μην φαντάζονταν ποτέ οτι θα έφτανε το πράγμα εδώ αλλά έτσι είναι. Δείτε πόσα νέα μέλη έχουν κάνει δημοσιεύσεις στα "επίμαχα" θέματα.
Φοβάμαι οτι η "εποχή της αθωότητας" τελείωσε...
Ευχομαι κι εγώ να ηρεμήσουν τα πνεύματα.
 
Για να απαντήσω στο αρχικό post του Jerry:
Όταν υπάρχει κάποιος moderator on line, τέτοια posts σβήνονται όντως χωρίς προειδοποίηση και κατευθείαν μετά την υποβολή τους. Υπάρχουν παρα πολλά posts που πολλά απο τα μέλη δεν έχουν δει καν, γιατί σβήστηκαν επι τοπου.
Όταν όμως δεν υπάρχει κάποιος mod online, αυτά τα posts μενουν στα topics μετά την υποβολή τους, μέχρι να μπει καποιος moderator και να τα σβήσει.
Ε, δεν μπορουμε να είμαστε και 24 ώρες το 24ωρο μέσα... ;)

Όπως είπε και ο Άκης, τον τελευταίο καιρο πολλά μέλη κάνουν ότι τους κατεβει αγνοώντας προκλητικά και τους ορους του φορουμ και τις επανειλλημένες παρατηρήσεις των mods. Και δεν αναφέρομαι μονο στα νέα μέλη που γράφονται και ποστάρουν κατευθείαν χωρίς να διαβάσουν τους όρους, αλλά και σε πολλά παλιά μέλη που δειχνουν να το κάνουν επίτηδες.
Όπως ειδατε, η ανέχεια και η ελαστικότητα μας έφερε το φορουμ σε άσχημη κατάσταση. Ίσως θα πρέπει, απο δω και περα, να γίνουμε λίγο αυστηρότεροι.

:arrow: Όποιος νομίζει οτι δεν συμφωνεί, μπορεί να αποχωρήσει ανα πάσα στιγμή.
:!: Όποιος όμως αποφασίσει να μεινει στο φορουμ, μένει δεχόμενος τους όρους του φορουμ και τις όποιες αποφάσεις των Συντονιστών.
 
Καλησπερα

Πριν μερικες ημερες εκανα ποστ στο παρον θεμα, με την απλη ερωτηση "εαν υπαρχουν νεοτερα για το θεμα".

Διαπιστωσα σημερα οτι το ποστ μου εχει διαγραφη, θα ηθελα να ρωτησω εαν υπαρχει υπηρξε λογος για τη διαγραφη αυτη.

Ευχαριστω
 
Υπο άλλες συνθηκες θα σου έστελνα πμ, αλλά επειδή υπάρχουν που και που αντίστοιχα posts απο διάφορα μέλη, το παραθέτω εδώ ώστε να το επισημάνω.

Tα μυνηματα αυτού του είδους διαγράφονται αφού ειναι εντελώς περιτά. Εννοείται ότι όταν κάποιο μέλος έχει μια πληροφορία για οτιδήποτε αφορά το φορουμ, το παραθέτει. Δεν νομίζω ότι κάποιος δεν ποστάρει μια είδηση μέχρι να του γράψει κάποιος άλλος: "Κανένα νέο έχουμε?".
Το να γράψεις σε οποιoδήποτε topic "έχουμε κανένα νεο για το θέμα",ούτε προσφέρει τίποτα στο topic, ούτε τα υπόλοιπα μέλη περιμένουν ένα τετοιο ερώτημα για να γράψουν ότι ξέρουν και τέλος γεμίζουμε τα topics με ανούσια posts. Το ίδιο ανούσιο ειναι να γράψει απο κάτω κάποιος: "όχι δεν έχω κανένα νέο".
Να ειστε σίγουροι ότι αν κάποιο μέλος έχει νεότερα για οποιοδήποτε θέμα του φορουμ, θα τα παραθέσει κατευθείαν, το οποίο σημαινει ότι αν δεν βλέπετε νεότερα posts σε κάποιο topic, πολύ απλά σημαίνει ότι δεν υπάρχουν νεότερα για το θέμα αυτό.
 
Top