Qatar και Εmirates

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Μια παρατήρηση: όσοι (άντρες) επιλέξετε να κάνετε αίτηση στη 5-σταρ QR να είστε προετοιμασμένοι για μεγάλη αναμονή, με τα μέχρι τώρα δεδομένα. Το ίδιο αρχίζει να ισχύει και στην ΕΚ.
Μιλάμε για 4-6 μήνες. Και μετά το medical, που είναι άλλο μανίκι..
just sayin'
 
Οποια κοπελα εχει απαντηση απο το open day της Qatar στη Θεσσαλονικη στις 19/5 αν θελει ας ενημερωσει για να ξερουμε ποτε να περιμενουμε το πολυποθητο e-mail!
Ευχαριστω πολυ! :)
 
γεια σας! δημητρη για σενα η απαντηση ειμαι ο αλλος ανδρας απο το οπεν της καταρ! ειχα παει στο open day της qatar 15 οκτομβριου 2011 και περασα ολα τα σταδια και μου ειπανε σε 3 ευδομαδες θα σου απαντισουμε και μου απαντισανε οι αλητες 8 μηνες μετα τον μαιο!!!!!!!! περασα και τωρα ιουνιο ειμαστε ακομα με τα ιατρικα τρελο μπλεξιμο της τα στελνω και μου τα στελνει πισω τρεις φορες γιατι καθε φορα κατι δεν της κανει ασε που κανει να απαντισει καθε φορα δυο βδομαδες!!ακομα περιμενο να απαντηση απο τα ιατρικα.τον αλλον μηνα κλεινο δεκα μηνες!!!!ειναι πραγματικα αφερεγγειοι απαραδεκτοι εκατσα εναν χρονο σχεδον περμενοντας χωρις να μπορω να κανο τιποτα,και να παιρνω τηλεφωνο και να μου λεει τον αλλον μηνα, τον αλλο μηνα!!ας μου το λεγανε οτι θα περιμενω τοσο να μπορο να κανονισω το προγραμα μου τι να πω!! ελπιζω να αξιζει τον κοπο τουλαχιστον.
 
Παιδια ειδα στο facebook οτι η Qatar θα πραγματοποιησει open day at Saturday, 7th July 2012,9am to 5pm,Metropolitan Hotel,385 Syngrou Ave.,175 64 Athens,Greece
(copy-paste απ'το facebook) :p ...Απλα το δημοσιοποιω σε περιπτωση που ενδιαφερει κανεναν :D ...για περισσοτερες πληροφοριες βεβαια μπορειτε να μπειτε στο επισημο site της εταιρειας! :) ...θα σας δω εκειιι !
 
ρε παιδια,πηγα χτες στο open day της qatar και περιμενα τηλεφωνο η mail χτες για να παω στη δευτερη φαση που ηταν σημερα αλλα δεν με πηραν(στενοχωρηθηκα λιγο) και τσουυυπ με παιρνει σημερα μια απο την qatar και μου λεει οτι ειδαν το βιογραφικο μου και θελουν να με δουν αυριο στο ταδε δωματιο στις 5 και κατι η ωρα για μια θεση αν ενδιαφερομαι.Της ειπα ναι ενδιαφερομαι και οτι θα παω.Δεν ξερω τι σοι θεση θα ειναι αυτη αλλα θα παω...αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν εχει τυχει αυτο σε κανεναν απο δω μεσα μηπως εχει καποια συμβουλη να μου δωσει.Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων. :)
 
Ground staff ίσως? Check-in, ticket agent υποθέτω, στο νέο αεροδρόμιό τους που ανοίγει στα τέλη του έτους.
Πήγαινε και πες μας ποιες πληροφορίες αποκόμισες.
Ευχαριστούμε
 
καλησπερα σας και απο μενα,

Ειχα παει και εχω στην Qatar .Ειχα στειλει με μειλ το βιογραφικο μου και μου ειπαν να παω την Δευτερα στις 16.00 αντι για το Σαββατο που ηταν το open day.Πηγα λοιπον και αφου συμπληρωσα το τεστ αγγλικων εκανα interview και μου ειπε οτι τελικα κλεισαν οι θεσεις για φροντιστες και υπαρχουν θεσεις μονο για το νεο αεροδρομιο που ανοιγει 12.12.2012 και θελουν 40.000 ατομα.Μισθος 670ε για αντρες και 600ε για γυναικες (τα 70 ε ειναι για τα μεταφορικα μας γιατι τις γυναικες τις παιρνουν αυτοι ).Μου ειπαν οτι θα με καλεσουν εντος 15ημερων για interview μεσω τηλεφωνου με τον big boss.Βεβαια εγω δεν θα δεχτω τηνν θεση.ειναι πολυ λιγα τα λεφτα.
Σημερα με καλεσανε και απο την hermes air και μου ειπαν οτι με θελουνε,με 900ε μισθο +35ε για καθε διαν.εκτος,που υπολογιζουν περιπου 25 μερες εκτος ελλαδας.αρα περιπου 1700ε .Δεν ξερω αν ειναι οκ η προσφορα,μου ειπαν να ξεκινησω 26/7 για 15 ημερες εκπαιδευση εδω στην αθηνα(χωρισ πληρωμη) και μετα παω παρισι για αλλες 10ημερες εκπαιδευση (με πληρωμη) και μετα κανονικα πτησεις.

Σκεφτομαι πολυ ζεστα να παω στην emirates open day στισ 26 που ερχετε αθηνα ξανα.Υπαρχει κανεις που να δουλευει στην emirates η΄να εχει περασει απο interview ωστε να με ενημερωσει για τις δυσκολιες κτλ?

Ευχαριστω πολυ
 
Annie171190":art3djsv said:
ρε παιδια,πηγα χτες στο open day της qatar και περιμενα τηλεφωνο η mail χτες για να παω στη δευτερη φαση που ηταν σημερα αλλα δεν με πηραν(στενοχωρηθηκα λιγο) και τσουυυπ με παιρνει σημερα μια απο την qatar και μου λεει οτι ειδαν το βιογραφικο μου και θελουν να με δουν αυριο στο ταδε δωματιο στις 5 και κατι η ωρα για μια θεση αν ενδιαφερομαι.Της ειπα ναι ενδιαφερομαι και οτι θα παω.Δεν ξερω τι σοι θεση θα ειναι αυτη αλλα θα παω...αυτο που ηθελα να ρωτησω ειναι αν εχει τυχει αυτο σε κανεναν απο δω μεσα μηπως εχει καποια συμβουλη να μου δωσει.Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων. :)



Αννι τελικα τι εγινε,τι δουλεια σου προσφεραν? εμενα πλεον μου ειπαν να περιμενω απαντηση απο την D'Souza αλλα δεν εχω ιδεα γιατι.... επισης θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος γνωριζει.. ισχυει αυτο για το καινουριο αεροδρομιο.. κ τι γινεται επιτελους με αυτη την εταιρεια??? γκρρρρρ..
 
open day emirates 28/07/2012

Αναμένω με αγωνία :p περιγραφές από τη σημερινή μέρα του open day της Emirates. Όσοι και όσες παρευρέθηκαν κι έχουν διάθεση, ας παραθέσουν τη σημερινή τους εμπειρία. Έρχεται και νέο open day το Σεπτέμβριο (για όσους απουσίαζαν σε διακοπές) :).

Καλή μέρα σε όλους!
 
γεια! εγώ πήγα σήμερα για πρώτη φορά σε open day της emirates! είχε πάρα πολύ κόσμο με αποτέλεσμα να μας χωρίσουν σε δύο γκρουπ. εγώ ευτυχώς ήμουν στο πρώτο. η διαδικασία ξεκίνησε με την παρουσίαση της εταιρείας και έπειτα ένας ένας άφηνε το βιογραφικό του απαντώντας σε μία δύο ερωτήσεις του τύπου τι δουλειά κάνετε, τι έχετε σπουδάσει. ο καθένας είχε στη διάθεση του ένα δύο λεπτά, όχι παραπάνω. εμένα με ειδοποίησαν πριν λίγο για να πάω και αύριο για το επόμενο στάδιο.
εύχομαι καλή επιτυχία σε όλους!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top