Qatar και Εmirates

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
sage":2odebebj said:
Εχω μια απορία. Το 1ο γκρουπ βγήκε γυρω στις 12:30, και στα καπάκια μπήκε το 2ο. Πότε πρόλαβαν να πάρουν τηλέφωνα τόσο άμεσα? Υπάρχει άλλο team πίσω απο τις recruiters που συναντάμε που κάνει την επιλογή?
Υποθέτω οτι θα κάνουν αύριο ενα assessment με το 1ο γκρουπ, κ απο Δευτέρα ίσως με τα άλλα 2.

εγώ που ξεροστάλιασα και τελικά μπήκα στο 3ο group - είδα στο ενδιάμεσο - ενώ ήταν μέσα το 1ο group και στη συνέχεια το 2ο - μια κυρία ντυμένη με το στολή της emirates, η οποία πηγαινοερχόταν με τη στίβα των βιογραφικών - προφανώς πάνω σε αυτά υπήρχαν σημειώσεις σχετικά με το ποιοι θα ειδοποιηθούν (υποθέτω πάντα)
 
α, σωστά! την είχα ξεχάσει αυτήν!
Μπορεί η Βαλέρια να μας πει αν τα παιδιά που δέχτηκαν την κλήση το μεσημέρι μίλησαν με ελληνίδα?

Άρα υποθέτουμε οτι δεν κοιτάνε μετά τα βιογραφικά, αλλά το "σκανάρισμα" της στιγμής αρκεί για να σημειώσουν σε αυτά τα χαρτάκια ενα ναι/οχι. Σωστά?

Μαρίνα κι εγώ στο 3ο ήμουν.

edit:
Επίσης η εν λογω κυρία υποτίθεται πως δεν ειναι του HR, αλλά υπάλληλος στο αεροδρόμιο, οπως έχει πει. Δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει.
 
sage":2qz0d1iu said:
α, σωστά! την είχα ξεχάσει αυτήν!
Μπορεί η Βαλέρια να μας πει αν τα παιδιά που δέχτηκαν την κλήση το μεσημέρι μίλησαν με ελληνίδα?

Άρα υποθέτουμε οτι δεν κοιτάνε μετά τα βιογραφικά, αλλά το "σκανάρισμα" της στιγμής αρκεί για να σημειώσουν σε αυτά τα χαρτάκια ενα ναι/οχι. Σωστά?

Μαρίνα κι εγώ στο 3ο ήμουν.

edit:
Επίσης η εν λογω κυρία υποτίθεται πως δεν ειναι του HR, αλλά υπάλληλος στο αεροδρόμιο, οπως έχει πει. Δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει.
Παιδιά καλησπέρα.Συγνώμη που δεν απάντησα άμεσα αλλά βγήκα μια βόλτα να ξεχαστώ λίγο γιατί την πήρα βαριά την απόριψη...Anyway.Τα κορίτσια που πήραν τηλ μίλησαν ελληνικά.Σας μιλαω ειλικρινά δεν πρέπει να πέρασε ενα τέταρτο απο την ώρα που βγήκαμε απο την αίθουσα και τισ πήραν με διαφορά 5λεπτου...Οσο για την εν λογω κυρια υποτιθεται πως δουλευει στα σαλεσ της ek στο αεροδρομιο αλλα εγω δεν την ειχα δει ποτε.κ οταν της επιασα την κουβεντα στο προηγουμενο open day για το ποτε δουλευε στα sales μου τα μπερδεψε λιγο.Εγω παντως δεν την ειχα δει ποτε.Κ κατι ακομα....Σε ολα τα open day ειναι η ιδια.Τα sales της ek εχουν τουλαχιστον 3 κοριτσια....Αυριο που θα πανε τα κοριτσια θα σας εχω νεοτερα!προς το παρον καλο βραδυ σε ολους.


υ.γ:συγνωμη που δεν τονισα τις περισσοτερες λεξεις αλλα...νυσταζω!
 
Καλησπέρα!
Εχτές είχα πάει και εγώ στο Emirates open day.
Πραγματικά είμασταν πολλά άτομα. Γνωρίζει κανείς ποσά άτομα θα πάρουν;
Μπήκα με το 2 γκρουπ και ακόμα δεν έχω τηλεφώνημα. Είναι η πρώτη μου φορά που συμμετέχω.
Να θεωρήσω πως με απέρριψαν;
:( :( :(
 
Πήγε κανείς σήμερα στη συνέντευξη της Qatar?
 
Καλησπέρα παιδιά έχω να ασχοληθώ με το φόρουμ πάρα πολύ καιρό λόγω του ότι ήμουν σε Εράσμους στην Ουγγαρία.
Θέλω να ρωτήσω,ξέρετε αν υπάρχει open της Emirates τον Ιανουάριο;;Γιατί τον Σεπστέμβρη του 2011 έφτασα μέχρι τελική συνέντευξη και λέω να ξαναπροσπαθήσω...ευχαριστώ πολύ και εύχομαι καλή επιτυχία στα παιδιά που πήγαν στο όπεν του Σαββάτου... :D
 
Παιδιά έχουμε κανένα νέο απο τα assessment?
Πάνω που το είχα ξεχάσει τελείως, σημερα πηρα mail να παω για assessment στις 27! (ημουν στο 3ο γκρουπ εκείνης της ημέρας)
Τι κάνουνε τελικά? Είχαν πει θα έβλεπαν κόσμο μέχρι κ την προηγούμενη παρασκευή, μου φαίνεται περίεργο που θα δούνε κι άλλους, κ μάλιστα τόσο μετά απο το od.

μαριαμ, επόμενο od στην Θεσσαλονίκη, 27/1 αν δεν κάνω λάθος.
 
Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση,μήπως ξέρεις από Αθήνα πότε θα περάσουν;;;Γιατί μου είναι αδύνατο να ανεβώ Θεσσαλονίκη. Σ'ευχαριστώ πολύ και πάλι.
 
Καλησπέρα και καλή χρονιά! μάριαμ λογικά η emirates δεν θα κάνει open day στην Αθήνα μέσα στον Ιανουάριο. Απο ότι είδα έχει βγάλει μόνο για Θεσσαλονίκη ( όπως σου έχουν ήδη γράψει). Ίσως βγάλει για Φεβρουάριο. Καλη επιτυχία.
 
Επόμενο OD της EK στην Αθήνα στις 09/02. Οι φίλοι "κάτω από το αυλάκι" μπορούν να πάνε και στο OD της Πάτρας στις 23/2. Για απορίες, συμβουλές κλπ δείτε το
viewtopic.php?f=62&t=8576
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top