Qatar και Εmirates

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Τώρα και στην πόλη μας :banana:

Παρασκευή 11/1, ώρα 13.00, εις το "Ακταίον" θα γίνεται κατάθεση βιογραφικών για ιπτάμενες συνοδούς στην QR.

Kρίμα, δεν μπορώ να πάω :(
 
Κρίμα,
Τώρα και η Qatar μόνο Ιπταμένες;; Μάλλον αυτή την περίοδο δεν θα θέλουν άντρες.
 
OA701":2qxsrcbq said:
Τώρα και στην πόλη μας :banana:

Παρασκευή 11/1, ώρα 13.00, εις το "Ακταίον" θα γίνεται κατάθεση βιογραφικών για ιπτάμενες συνοδούς στην QR.

Kρίμα, δεν μπορώ να πάω :(

Ποια είναι η πόλη σας;
 
Καλησπέρα παιδιά! Θα πάω στο open day της Qatar σε λίγες μέρες και θα ήθελα να ξέρω τι με περιμένει. Τα βασικά και κλασσικά τα ξέρω στο περίπου από την πρώτη κρυάδα που πήρα στο open day της Emirates. Θέλω αν είναι δυνατόν λεπτομέρειες για τα στάδια και τα τεστ, η σειρά με την οποία γίνονται και τι ακριβώς περιλαμβάνουν. Ευχαριστώ εκ των προτέρων και περιμένω με ανυπομονησία τις απαντήσεις σας!!
 
Καλησπέρα σας παιδιά :). Λοιπόν σήμερα πήγα στο OD της EK. Τα πράγματα ήταν πολύ πιο οργανωμένα από την προηγούμενη φορά. Παρ' ότι έφθασα νωρίς (γύρω στις 8 και 20) υπήρχαν ήδη αρκετά άτομα. Το διαφορετικό αυτή την φορά ήταν ότι όσοι προσέρχονταν στο Marriott Ledra Athens πήγαιναν σε μία αίθουσα και καθόντουσαν (πολύ καλό κατά την γνώμη μου ώστε να μην ''ριχτεί'' κάποιος που έφτασε νωρίς). Όταν η αίθουσα γέμισε οι πόρτες έκλεισαν και μας μίλησαν για τα requirements που πρέπει να έχουμε όπως η ηλικία (>21) και το ύψος (να φτάνουμε το 2,12). Έπειτα συμπληρώσαμε τις μίνι αιτήσεις και ξεκινήσαμε να δίνουμε τα βιογραφικά όπου ελέγχαν και το ύψος μας με την γνωστή διαδικασία. Δεν έγινε η παρουσίαση της εταιρίας ίσως καλύτερα (από άποψη χρόνου). Ξεμπέρδεψα κατά τις 9 μιση. Είχα ένα θέμα με το κινητό μου το οποίο απέρριψε 6 φορές κλήση από άγνωστο αριθμό που λόγω της επιμονής κατάλαβα ότι προέρχεται από την Emirates (μάλιστα το τηλεφώνημα έγινε αρκετά νωρίς κατά τις 3 το μεσημέρι αν σκεφτούμε ότι μας είπαν να περιμένουμε μέχρι τις 7-:cool:. Όσο προσπαθούσα να επικοινωνήσω με τις recruiters έλαβα ένα mail που έλεγε ότι πέρασα στην επόμενη φάση (screening test). Χάρηκα πολύ που υπήρχε αυτή η οργάνωση και λόγω του ότι δεν μπόρεσαν να με ειδοποιήσουν μέσω τηλεφώνου μου έστειλαν email.
Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη από την οργάνωση γιατί όταν είχα ξαναπάει (Σεπτέμβριος του 2011) τα πράγματα ήταν λίγο ανοργάνωτα. Εύχομαι κάθε επιτυχία σε όσους πήγαν σήμερα ή θα πάνε στο μέλλον. Ελπίζω να μην πονοκεφαλιάσετε διαβάζοντας την δημοσίευσή μου απλά ήθελα να είμαι λεπτομερής πιο πολύ για τα νέα μέλη αυτού του forum.
Ότι ερωτήσεις τυχόν έχετε ευχαρίστως να απαντήσω. :great:

View from the top :D
 
Μαριαμ συγχαρητηρια και καλη συνεχεια! Νονικα η Καταρ κανει οπεν ντει αυτες τις μερες?ειχα την εντυπωση οτι εκανε τον προηγουμενο μηνα?

iPhone.png
Sent from a mobile device
iPhone.png
 
Ναι την επόμενη εβδομάδα. Αλλά δεν ξέρω τι με περιμένει... Πείτε ρε παιδιά μην με αφήνετε στην αγωνία μου...

iPhone.png
Sent from a mobile device
iPhone.png
 
Χθες 2η μέρα κόπηκα στην πρώτη δοκιμασία που ήταν προφορική πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τα κριτήριά τους γιατί δεν γίνεται το ίδιο άτομο την μία φορά να περνάει μέχρι τελική συνέντευξη και μετά να μην περνάει καν στο στάδιο των γραπτών εξετάσεων...
 
cabin crew":1op4ab4o said:
Επόμενο OD της EK στην Αθήνα στις 09/02. Οι φίλοι "κάτω από το αυλάκι" μπορούν να πάνε και στο OD της Πάτρας στις 23/2. Για απορίες, συμβουλές κλπ δείτε το
viewtopic.php?f=62&t=8576

Γεια σας και από εμένα. Είχα κάνει την αίτηση μου ηλεκτρονικά να πάω στο ΟD της Αθήνας,αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσα να πάω. Ελπίζω να μην έχω πρόβλημα αν πάω στην Πάτρα. Αλλά δεν βλέπω κάτι στο https://ekgrpapplications.emirates.com/ ... nDays.aspx
πώς θα κάνω αίτηση :rolleyes:

Σε ευχαριστώ πολύ!
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top