RHO/LGRP TRAFFIC

  • Thread starter panos
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Συγγνώμη Χρήστο, δεν το ήξερα, καινούριος γαρ.

solro":2btyvaqg said:
Μετά από σύγκριση των φωτογραφιών που έχω από την πρώτη φορά που ήρθε c-17 στην Ρόδο με τις δικές σου είμαι 99% σίγουρος ότι το αεροπλάνο που φωτογράφησες είναι αυτό

Ερώτηση:Το αερπλάνο που φαίνεται στις φωτογραφίες είναι αυτό που ήρθε χτες (21/3/2011) ή σήμερα (22/3/2011);

Οι φωτογραφίες είναι του χθεσινού. Δεν τις τράβηξα εγώ τις φωτογραφίες.
Καναδέζικη Πολεμική Αεροπορία λοιπόν; Τι να γυρεύει άραγε;
 
Λιβύη;
 
Εχετε το νου σας, αύριο θα περάσει απο εκεί αυτό:
:arrow: http://www.airpics.net/photo/120-Westla ... ce/18989/L
Ειναι προγραμματισμένο να φύγει από την Αθήνα στις 10, οπότε φαντάζομαι κατά τις 11 θα είναι εκει...
 
wolfsburger":305476jf said:
Καναδέζικη Πολεμική Αεροπορία λοιπόν; Τι να γυρεύει άραγε;
To 704 που μας ήρθε πρίν περίπου 2 εβδομάδες εκτελούσε πτήση Αφγανιστάν-Μάλτα με διανυκτέρευση στο Διαγόρα. Το πρωί λογικά είδες το ίδιο αεροσκάφος με την προηγούμενη μέρα (το 701), πιθανόν να πραγματοποιούσαν καμία εκπαιδευτική. :cool:

MerNion":305476jf said:
Ειναι προγραμματισμένο να φύγει από την Αθήνα στις 10, οπότε φαντάζομαι κατά τις 11 θα είναι εκει...
Κακή ώρα, πολύ κακή ώρα :rant:
 
Σήμερα στις 13.35 υπάρχει άφιξη ενός πολύ σπάνιου αεροσκάφους, του Εmbraer 175 (Α4O-CX) της Αστυνομίας του Ομάν που περνάει σαν delivery flight από Βραζιλία μέσω Μαρόκου (Marakesh). Αν υπάρχει κάποιος να το αποθανατίσει θα ήταν ιδιαίτερα καλό ;)
Παρακάτω η μοναδική φωτογραφία τραβηγμένη μόλις χθες πριν την αναχώρησή του από Βραζιλία:
http://www.airliners.net/photo/Royal-Om ... 1928703/M/
Φυσικά σε τέτοιες περιπτώσεις η ώρα μπορεί να... παίζει πάντως θα περάσει σίγουρα.
 
την ερχόμενη Δευτέρα-Τρίτη, λόγω άσκησης, θα υπάρχει αυξημένη κίνηση σε Διαγόρα-Μαριτσά από C-130 και ελικόπτερα...
 
Φυσικά σε τέτοιες περιπτώσεις η ώρα μπορεί να... παίζει πάντως θα περάσει σίγουρα.

GP707, τελικά η ώρα <<έπαιξε>> αντί να έρθει στις 13:35 ήρθε στις 16:35.Πέρασε πάνω από την πόλη το θαύμασα.Επίσης παρατήρησα ότι ήταν αρκετά αθόρυβο.Δεν το φωτογράφησα.
Δεν είμαι 100% σίγουρος ότι ήταν αυτό αλλά 99,9%.
 
Άκουσα για μία Αιγαίου με προορισμό το Ισραήλ, που έκανε χτες divert Ρόδο λόγω βλάβης. Ξέρει κανείς περισσότερα;
 
Ισώς να ξέρουν κάτι στο φόρουμ που αφορά την Α3?
 
Δεν είμαι γραμμένος σε άλλο φόρουμ φίλε. Μόνο στο a.gr. Αν ξέρει κάποιος εδώ, ας απαντήσει. Αλλιώς, ρώτα εσύ στο άλλο φόρουμ και πες μου τί σου είπαν.
Ευχαριστώ.
 
Top