RHO/LGRP TRAFFIC

  • Thread starter panos
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Προ ολίγου, την ώρα που ελευθέρωνε το EI-XLM ξεκινούσε takeoff run το 4X-ELD, όπερ όποιος είχε αράξει κοντά ή στην άκρη του 25 πρέπει να έβγαλε και τα 2 744 στο ίδιο κάδρο. Τυχερά είναι αυτά :evil:
 
Δύσκολο...Το XLM κατέβηκε πριν να φτάσει το ELD στην αρχή του 25. Εγω είχα αράξει αλλού πάντως.

Κίνηση Σεπτεμβρίου.

Η Air Baltic εκείνη την εβδομάδα έστειλε το special 733 YL-BBN.

Ενα Σαββατόβραδο εμφανίστηκε το LY-CGC της Grand Cru πετώντας για την TuiFly Nordic.

Στη συνέχεια εμφανίστηκε και το OM-DEX με τίτλους Blue Panorama.

H αναμπουμπούλα που δημιούργησε η τρύπα μας έφερε την Danish Air Transport σε πτήση της TuiFly.

Και το τελυταίο (ίσως) post για φέτος κλείνει με την Βασίλισσα της κίνησης. Αυτη είναι πιθανότατα η τελευταία φορά που βλέπουμε Transaero 747 φέτος και ίσως η τελευταία γενικώς, καθώς τίποτα δεν είναι σίγουρο μετά την εξαγορά της από την Aeroflot... :-? :-? :-?


Και του χρόνου :mrgreen:
 
Είμαι πάνω στο ραντάρ και αράζω και βλέπω ένα dash -δεν παίρνω κι όρκο- σε χρώματα που δεν έχω ξαναδεί στα μέρη μας.

Από δω που είμαι θα έλεγα Lufthansa, αλλά μάλλον δεν είναι :p

edit: Israir τελικά
 
Την προηγούμενη Κυριακή έγινε η τελευταία πτήση της Transearo κλείνωντας έτσι τουλάχιστον 7 σεζόν με πτήσεις από Μοσχα (DME, SVO, VKO) Αγια Πετρούπολη (LED) και Αικατερίνεμπουργκ (SVX).

Η πτησηαυτή ήταν η UN447 από LED με το 733 EI-DOH προσγειώθηκε στις 18:30. Αυτή ήταν πιθανότατα η τελευταία φορά που είδαμε από κοντά την Transaero καθώς οδηγείται σε χρεωκοπία στις 15/12.

Θα ακολουθήσει αναλυτικό αφιέρωμα οταν επισημοποιηθεί το λουκέτο.
 
Η χειμερινή ραστώνη έσπασε!!!!
Τη Δευτέρα το πρωί κατέβηκε Il-76 της Volga-Dnepr ερχόμενο από LCA το οποίο αναχώρησε ξημερώματα Τεταρτης.
Ήταν το RA-76511, το οποίο είναι μόλις 3 ετών (πρώτη πτήση 05/2012).

Eδώ σε μια λήψη από τη γωνία και βέβαια και σε μια απ' το βουνό.


(info by OA701 ;) )
 
Μόλις κατέβηκε το D-ASXP της SXD προερχόμενο απ' το SLL του Ομάν :shock: Κανένα medical; Για να δούμε τι θα μάθουμε...
 

Attachments

  • screenshot-www flightradar24 com 2016-02-06 10-23-36.png
    screenshot-www flightradar24 com 2016-02-06 10-23-36.png
    283 KB · Προβολές: 3.133
To πουλέν της σεζόν :cool: :thx: :great: Aν δεν έρθει, :5:
 

Attachments

  • 2800760.jpg
    2800760.jpg
    287,8 KB · Προβολές: 2.876
Top