Ryanair

Μάλιστα, το καλύτερο δώρο στην Lufthansa δεν ήρθε από την γερμανική κυβέρνηση αλλά από την Ryanair...
 
στο ιδιο άρθρο https://simpleflying.com/ryanair-german-base-closures/ αναφέρεται οτι η Ryanair πιθανόν να "χτυπήσει" κάποια slots στη Φρανκφούρτη και Μόναχο, που θα ελευθερώσει η Lufthansa, ως μέρος του πακέτου διάσωσης της εταιρείας
 
Καλησπέρα σε όλους,
Ήθελα να ρωτήσω, προσπαθώ να κάνω αλλαγή ημερομηνίας σε πτήση εσωτερικού με επιστροφή (Χανιά - Αθήνα) για την ίδια διαδρομή, τις ίδιες ώρες απλά ~20 μέρες παρακάτω (απο 03-04/08 σε 24-25/0:cool:
Εισιτήρια υπάρχουν διαθέσιμα τις ημερομηνίες αυτές που θέλω να το αλλάξω δεν με αφήνει όμως με σφάλμα οτι υπάρχει "VAT difference" (?).
Μίλησα με το online chat και μου ζήτησε 63 και κάτι ευρώ για την αλλαγή σαν "change flight fee" ενω κατα την κράτηση υπάρχει τεράστιο διαφημιστικό banner οτι οι αλλαγές πτήσεων γι αυτούς τους μήνες είναι δωρεάν, πέρα απο την όποια διαφορά ναύλου.
Στην προκειμένη περίπτωση το νεα εισιτήρια είναι κάτι λιγότερο απο 2 ευρώ πιο φθηνά απο την αρχική μου κράτηση αλλά φυσικα δεν περιμένω, ούτε απαιτώ refund για την όποια διαφορά.
Είναι η πρώτη φορά που προσπαθώ να κάνω αλλαγή ημερομηνίας σε πτήση και πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι παίζει με το VAT difference και πως μπορώ να το αλλάξω.
Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη, ευχαριστώ!
 
Για να απαντήσω στον εαυτό μου αλλά και προς ενημέρωση όλων να πώ οτι επικοινώνησα ξανά σήμερα με την Ryanair, αυτή τη φορά μέσω Facebook ρωτώντας ακριβώς το ίδιο πράγμα με χθες και αυτή την φορά μου ζήτησαν για την αλλαγή 3 ευρώ (!) αντι για τα 63,50 χτές οπότε έκανα την αλλαγή με επιτυχία. Εντωμεταξύ οι τιμές των εισιτηρίων για τις ημέρες που ήθελα ήταν ακριβώς οι ίδιες και τις 2 φορές που επικοινώνησα οπότε είμαι πολύ περίεργος απο που προέκυπτε η διαφορά των 60 ευρώ...
 
Ρεκόρ επιβατών στην ιστορία της για τον μήνα Ιούνιο έκανε η Ryanair, μετέφερε 15,9 εκατ. επιβάτες με το load factor στο 95%.

Πείτε ό,τι θέλετε για τον Λίγδη, αυτά τα νούμερα δεν γίνονται τυχαία.

 
Πείτε ό,τι θέλετε για την FR, αλλά έχουν και αντανακλαστικά και χιούμορ


Screenshot 2022-10-20 at 16.20.01.png

P.S. Το QR code παραπέμπει σε λινκ με την άμεση άνοδο της στερλίνας μόλις ανακοινώθηκε η παραίτηση :mrgreen:
 
Μέχρι 30 αερσοκάφη, 10 εκατομμύρια επιβάτες και επένδυση $3 δις είναι η υπόσχεση της Ryanair για την "επόμενη μέρα" της λήξης του πολέμου στην Ουκρανία. Η εταιρία σχεδιάζει να εκτελέσει τα πρώτα δρομολόγια στη χώρα μέσα σε οκτώ εβδομάδες από τη στιγμή που ο εναέριος χώρος της χώρας θα ανοίξει εκ νέου για την πολιτική αεροπορία.

 
Χα, δεν το περίμενες αυτό Μιχαλάκη :mrgreen:
Τσάκωσε μια βελουτέλα να έχεις να πορεύεσαι.
Να είσαι καλά να διαφημίζεις την πραμάτεια τσάμπα :laola:
 
Σύλληψη πάραυτα των ακτιβιστών για κακοποίηση των pies. Άξιζαν καλύτερη τύχη τα φαγώσιμα.
 
Top