Scoot

5ft freedom? Οπως η SIA CPH-FCO? Θαναι τριγωνικο, SIN-ATH-BER-ATH-SIN?
Δεν θα είναι τριγωνικό, θα επιστρέφει και πάλι Αθήνα από όπου θα αναχωρεί στις 18.30 ( αν θυμάμαι καλά ) για Σιγκαπούρη.
 
Από το site της scoot. Στην επιστροφή ΒER - ATH εμφανίζει 'Subject to regulatory approval'
Τι σημαίνει;
 

Attachments

  • IMG_20210716_164516.jpg
    IMG_20210716_164516.jpg
    211 KB · Προβολές: 22
Η Scoot σταματα τις πτησεις Αθηνα (ATH) - Βερολινο (BER) / Βερολινο (BER) - Αθηνα (ATH) απο 26 Μαρτιου 2022 . Το Αθηνα (ATH) - Σιγκαπουρη (SIN) θα εκτελειται κανονικα .
 
Πήγε άπατο;;;;
 
Όχι, από τις 28.03.2022 ξεκινούν NONSTOP πτήσεις SIN-BER-SIN.
 
Last edited by a moderator:
Το Βερολίνο - Αθήνα ήταν εξαρχής προσωρινό για να μπορέσουν να ''βγάλουν'' τον χειμώνα . Λόγω της θερινής περιόδου , της αύξησης του τουρισμού και γενικότερα της επιβατικής κίνησης θα πετάνε στις δυο πόλεις ξεχωριστα και απευθείας όπως άλλωστε έκαναν και πριν covid .
 
Επανέρχεται το ATH-BER-ATH με την έναρξη του χειμερινού προγράμματος της TR.
 
Κάπου πήρε το αυτί μου ότι το δρομολόγιο της Αθήνας λόγω καύσωνα εδώ και μια εβδομάδα δεν παίρνει σχεδόν τίποτα (cargo, αποσκευές) μιας και έχει θέμα με το βάρος… Ισχύει όντως; Μου θυμίζει ένα πρόσφατο της easyJet από Ισπανία που άφησε καμία 20αρια επιβάτες κάτω λόγω καύσωνα και άπνοιας…
 
Και εμενα μου φανηκε κουλο οταν μου το ειπαν διοτι περιπου τις ιδιες ωρες φευγουν και αλλα widebodies αεροπλανα..
 
Top