sky express ... the airline of Crete

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Δεν έχω να προσθέσω κάτι σε αυτό που αναφέρεις lowbelow,αλλά ίσως να συνδέεται με αυτό που μόλις έμαθα από φίλο που ταξίδευε σήμερα ATH-HER..Η πτήση της Sky Express ακυρώθηκε λόγω "σοβαρού μηχανικού προβλήματος" και τελικά τους έβαλαν σε πτήση της Cyprus. Μάλλον τα παραζορίζουν τα Jetstream,τί να πώ..
 
Μπορεί κάποιος ενδεχομένως να με λύσει ένα μυστήριο με τη SEH? Κάθε Δευτέρα και Παρασκευή έχουν προσθέσει και 2ο HER-RHO r/t (να 'ναι καλά τα δώρα των ΟΑ, MAV & CY), όμως το δευτεριάτικο έχει πάντα διαθέσιμο μόνο το ένα σκέλος, το άλλο δεν εμφανίζεται καθόλου. Να είναι κάποιο θέμα με το σύστημα κρατήσεων ή παίζει τίποτα άλλο? :7:
 
Στα χνάρια της ΟΑ, HER-JTR από 14/7 έως 25/8 κσθημερινά εκτός Τετάρτης. Μάλλον πρέπει να δουλεύουν πολύ με Ρώσους αυτές οι πτήσεις :!: :?: :!:
 
Hastaroth":312kbucd said:
Νά ρωτήσω όμως εγώ κάτι επί τού συντακτικού τής κάρτας;

Λέει το κείμενο ότι "συνδέουμε ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ με 60 προορισμούς".

Απ'όσο ξέρω όμως η SkyExpress δέν εκτελεί διεθνείς πτήσεις.

γιατί αν συνδέει πχ τη Σαλονίκη με τη Σκύρο δεν συνδέει την Ελλάδα? τι συνδέει? την Αλβανία?
 
Ή δε κατάλαβες τη παρατήρηση ή αστειεύεσαι πολύ.Σύμφωνα λοιπόν με τα λεγόμενά σου,συνδέει την Ελλάδα με (μάντεψε)...την Ελλάδα ! ! !
 
Όντως είναι λάθος σύνταξη. Αν έλεγε "συνδέουμε 60 προορισμούς της Ελλάδας" χωρίς κάτι παραπάνω θα ήταν σωστό. Αφού λέει "Συνδέουμε την Ελλάδα με 60 προορισμούς" σημαίνει με προορισμούς εκτός Ελλάδας.
 
Σύμφωνα με το planespotters.net τα SX-SEB και SX-SEC έχουν αποχωρήσει από το στόλο (03/2012 και 05/2013 αντίστοιχα).

edited : thx gp707 for the correction
 
το SEB έχει φύγει από το Μάρτιο του 2012. Το SEC έφυγε το Μάιο του 2013
 
Αληθεύει ότι η Sky Express φέρνει ATR-42 για ορισμένα από τα δρομολόγια της ;
Μήπως έχει ακούσει κανείς τίποτα σχετικό ; :?:
 
Αληθεύει. Βασικά πρόκειται για leasing από την Danish Air Transport. Mάλλον πρόκειται για το OY-CIR και θα αρχίσει 2/9 στα HER-RHO-HER
HER-KGS-HER και HER-MJT. ATR 42-320.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top