sky express ... the airline of Crete

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Ένα "πουλάκι" μου είπε ότι είδε στο Ηράκλειο το J41 και ότι οι χειριστές είναι Ιταλία για εκπαίδευση. Γνωρίζει κανείς τίποτα?
 
Χα χα χα χα χα ........αχ Ελλαδα μου καημενη ποια καταρα σε βαραινει...
Η Sky Express ακυρωσε ολα τα δρομολογια της απο Θεσσαλονικη -τουλαχιστον- για το μηνα Ιουνιο -κι αυτο τουλαχιστον-.
Αλλη μια χρονια τα γνωστα της...
 
Που ειναι το περιεργο; Καθε χρονο ειτε ακυρωνει στη μεση πτησεις ειτε δεν τις εκτελει καθολου...
Λογικα το ιδιο θα συναιβει και με τον Αραξο, που βεβαια εκει ο τελευταιος που ευθυνεται ειναι η Skyexpress...
 
Οριστε ηρθε χθες 14/6 το απογευμα μεσω Κερκυρας το G-CEYV (js41) "delivery flight for sky express" φωτο και λεπτομερειες επονται γιατι χθες ηταν και νυχτα και εκανε και νυστα!! Αντε καλες και πολλες και γεματες πτησεις.
 
Ετσι πληροφοριακα ακυρωσε τα δρομολογια της και για το μηνα Ιουλιο απο Θεσσαλονικη...
:with:
 
Ωραίο είναι..όπως στο σχέδιο στο site της εταιρείας..
Άντε γιατί βαρέθηκα το 18θεσιο..που κάθε φορά που πάω Ηρακλειο με πιάνει η ψυχή μου..
Αλλά είναι πρακτικό δρομολόγιο KGS-HER σε 50 λεπτά είσαι εκεί..Ενώ αλλιώς Transit μέσω Αθήνας κλπ..
Φτάνω στο Ηράκλειο στο πολύ πιο γρήγορα και οικονομικά..
Τεσπα εύχομαι καλές πτήσεις και άντε και στα ATR!! :mrgreen:
 
manos_p":2eqrh46z said:
και άντε και στα ATR!! :mrgreen:

Θεωρώ ότι η εταιρία έχει βάλει τις σωστές βάσεις και μπορεί να κάνει την υπέρβαση. Ξεκίνησε από χαμηλά και διανύει ανοδική πορεία. Το επόμενο βήμα είναι το ATR, και στο κοντινό μέλλον αν συνεχίσει έτσι που ξέρεις! Κάνα 737 δεν θα με χάλαγε. :cool: :cool: :cool: :cool:
 
Πάντως στην παρούσα η εταιρεία δεν φαίνεται διατεθιμένη για τόσο μεγάλα ανοίγματα... Η όποια επέκταση σχεδιάζεται με αύξηση των αεροσκαφών των υπαρχόντνων τύπων
 
Το G-CEYV (s/n 41075) θα γίνει (ίσως και εντός της εβδομάδας) SX-DIA.
Για το δεύτερο JS41 οι πληροφορίες λένε ότι η ΥΠΑ έχει δεσμεύσει το SX-ROD.

By the way, πολύ του πάνε του 41 τα χρώματα της εταιρείας :great:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top