Skygreece Airlines

Να τη δω και να μην το πιστεψω

Παντως μετα απο αυτο που παθαμε με την Χελενικ Ιμπεριαλ πολλοι ομογενεις μεταξυ των οποιων και εγω ουτε που θα την αγγιξουμε...

Οικογενεια γνωστων μου ακομα προσπαθουν να παρουν τα λεφτα τους απο την ΗΙΑ
 
Όσο εύκολα το λες τώρα θα ήθελα εγώ προσωπικά να βγεις και να πεις μετά από καιρό
και αν πετύχει,ότι έκανες λάθος και ότι η SKYGREECE που φτιάχτηκε με λεφτά της ομογένειας δεν έχει σχέση με την εταιρεία του Ταλάλ ο οποίος ήταν ξένος και που πράγματι ταλαιπώρησε κόσμο και κοσμάκη.
 
Το ευχομαι να πετυχει μεσα απο την καρδια μου
Εχω ηλικιωμενους γονεις στην Ελλαδα και πεταω ανα δυο μηνες...
πιστεψε με εχω κουραστει..αλλα ο κολλητος μου εχασε πανω απο $20000 με την ΗΙΑ και την εθνικη υπερηφανεια
 
Όλοι κρινόμαστε από το αποτέλεσμα,το εγχείρημα της SKYGREECE το οποίο δεν ξεκίνησε από εδώ αλλά από την άλλη πλευρά του Ατλαντικού θέλει υπομονή μέχρι να "δείξει".Συγκρίνοντας το με την HIA ίσως αδικούμε πολύ το ρίσκο ανθρώπων που πριν φτάσουν στα όποια κέρδη θα έχουν παίξει περιουσίες κορώνα γράμματα.Ο Ταλάλ στηρίχτηκε στην νοσταλγία και θεώρησε τους Έλληνες της διασποράς "αντίστοιχους" των Μουσουλμάνων που κουβαλούσε στα Ραμαζάνια.Από την άλλη ήταν ένας "τύπος" που γνωρίζουν και οι πέτρες ότι χρώσταγε σε όποιον μίλαγε Ελληνικά,είτε ήταν εργαζόμενος είτε οτιδήποτε.Εγώ κάνω υπομονή γιατί μπορεί να αργούν στην SKYGREECE,αλλά η παροιμία μας "το καλό πράγμα αργεί να γίνει" μπορεί να τους ταιριάξει γάντι.
 
Ερχεται τέλος Οκτωβρίου στον ΔΑΑ
 

Attachments

  • skygreece.jpg
    skygreece.jpg
    53,8 KB · Προβολές: 1.409
makisxenat":3hluc46e said:
..αλλα ο κολλητος μου εχασε πανω απο $20000 με την ΗΙΑ και την εθνικη υπερηφανεια
Και εγω ξερω αντιστιχη περιπτωση.. Ειδικα τοτε με τον τυφωνη στην ΝΥ, η ΗΙΑ αησε τους επιβατες ξεκρεμαστους και εψαχναν οι ανθρωποι να βγαλουν ow εισιτηρια σε εξωφρενικες τιμες γιατι η ΗΙΑ ηταν fully booked για τις επομενες 2 εβδομαδες..
Ειναι πολυ πιθανον λοιπον, οι Ελληνες, της ΝΥ τουλαχιστον, να μην θελουν να ξαναπειραματιστουν ..
 
Ρε παιδιά "ακόμα δεν τον είδαμε Γιάννη τον εβγάλαμε;"Μήπως η HIA δεν έχει σχέση με την SKYGREECE που από την αρχή δείχνει άλλο πρόσωπο;Από αυτά που μπορώ να ξέρω γινόταν και γίνεται αγώνας για να στηθεί μια αξιοπρεπέστατη εταιρεία.Τις διαφορές τις έχω γράψει και άλλες φορές.Εμένα συγγενείς και φίλοι από την άλλη πλευρά του Ατλαντικού μου λένε ότι την περιμένουν πως και πως.Καλά να είμαστε να την κρίνουμε "εν καιρώ" και όχι από τώρα.Εγώ το βλέπω άδικο ειδικά για μια εταιρεία που ούτε AOC δεν έχει ακόμα.
 
ακουγεται οτι οι πιλοτοι πληρωνουν οι ιδιοι την εκπαιδευση τους. Αν ειναι αληθεια αυτο, ειναι το λιγοτερο γελοιο. Διαφημιζαν οτι θα εχει πιλοτους της ολυμπιακης, αλλα τετοιο τυπο δεν ειχε η κλειστη πια εταιρια, αρα ουτε ειδικευμενους πιλοτους στο αεροπλανο αυτο. Ρε παιδια, χρημα υπαρχει? Ενα τετοιο εγχειρημα, απαιτει μεγαλα κεφαλαια, που θα μπορουν να στηριξουν τετοια δρομολογια.
 
Καλησπέρα σας..γνωρίζει κανένας το e-mail της εταιρίας ;;;;;
 
Top