"Spotting Trips & Events"

Εξερεύνηση Βόρεια Ελλάδα & Βαλκάνια

Μεταξύ 21 Ιανουαρίου 2006 – 15 Ιανουαρίου 2007 θα είμαστε εγκατεστημένοι στην Θεσσαλονίκη. Σκεφτόμασταν μία σειρά «επιδρομών» στα αεροδρόμια της Βορείου Ελλάδας (και όχι μόνο)ως ακολούθως:

National
1) Θεσσαλονίκη – Κοζάνη – Καστοριά (το ενδιάμεσο σκέλος ίσως και με ΟΑ και επιστροφή με λεωφορείο η ΤΑΧΙ. Και επιστροφή Θεσσαλονίκη. (1 μέρα)
2) Θεσσαλονίκη – Καβάλα – Αλεξανδρούπολη (με πιθανή επίσκεψη στα δύο μικρά αεροδρόμια του Νομού Έβρου) Αν αντέχουμε τραβάμε και «Διδυμότειχο Blues» για μία αναμνηστική φωτογραφία κάτω από το F-5 που υπάρχει στην κεντρική πλατεία. (1 μέρα)
3) Θεσσαλονίκη – Καβάλα (και λίγο ανατολικότερα) για ένα overfly spotting – αναλόγως του καιρού – κάτω από το απίστευτο airways που «ξερνάει» αβέρτα wide body trails (η ΕΚ202 Α345, Etihad όλα τα βαριά κλπ, κλπ). Ήμασταν επίσκεψη στην Egnatia Aviation και δεν σταματούσαν οι 3άδες των trails. (1 μέρα)
International
1) Σόφια – Plovdiv –(Varna/Bourgas) – επιστροφή μέσω Ν. Εβρου. (2-3 μέρες)
2) Σκόπια – Οχρίδα (1 μέρα) ... με πιθανό extension Pristina

-Η έννοια 1 μέρα σημαίνει (05:00 αναχώρηση) και επιστροφή 23:59 :3:
-Εμείς θα τα κάνουμε μάλλον όλα. :wall: Διαθέτουμε 2 ακόμη κενές θέσεις στο αυτοκίνητο.
-Οι προϋποθέσεις είναι να μαζευτούν 1 αυτοκίνητο ανά 4 άτομα ή αλλιώς παίζει και ενοικίαση mini bus για να τελειώνουμε.
Θα έχουμε wireless internet παντού για τις απαραίτητες επαφές.
-Το παραπάνω δεν αποτελεί πρόγραμμα συγκεκριμένο αλλά προτάσεις.

Αντέχεις σε απίστευτα χιλιόμετρα οδήγησης?:cry:
Ο ύπνος είναι ο χειρότερος εχθρός σου?:hello?:
Η ταλαιπωρία το αγαπημένο σου παιχνίδι?:doubt:
Θέλεις να γνωρίσεις ότι αεροδρόμια υπάρχουν «γύρω» σου?:thx:

Εεεε... τότε είμαστε κολλητοί και δεν το ήξερες :banana:

Δηλώσεις συμμετοχών εδώ όπως είστε, προσωπικά στοιχεία (τηλ. κλπ) με ΠΜ
Όσοι τρελοί προσέλθετε :stupid:


….και που ξέρεις, μπορεί αν το συζητήσουμε πολύ, να κάνουμε Πρωτοχρονιά με τον Χρήστο και τον Ακη στην Μόσχα!!!! :great:

513 Αεροδρόμια by now...."Κeep Spotting"
 
Αν και το national κομματι το πραγματοποιησα τον Ιουνιο που περασε,θα μου αρεσε παρα πολυ να το ξανακανω.Οσο για το international δε το συζηταμε.Αν η δουλεια μου,μου επετρεπε να λειψω θα ημουν πρωτη που θα δηλωνε συμμετοχη.Δυστυχως ειναι δυσκολη περιοδος.Καντε το βρε παιδια το καλοκαιρι...please!
 
Λοιπόν,
η Βουλγαρία θα είναι δίπλα μας χαρές μας...Έχουν και τα IL86 να ανεβοκατεβαίνουν...ε...δεν είναι κακή ιδέα μία καλοκαιρινή εξόρμηση... (θέση παράθυρο παρακαλουώ.. :D )

του μπι κοντίνιουντ
 
connie":2e0yev7e said:
Hristos":2e0yev7e said:
Καντε το βρε παιδια το καλοκαιρι...please!

το καλοκαίρι: δεν είπαμε στην ρόδο φέτος ;)


Για Κερκυρα ειχαμε πει αλλα και μια Βουλγαρια δε θα ηταν ασχημη Χρηστο μου!

Κέρκυρα; Ποιος; τι; που;;; Δεν πιστεύω να κανονίσετε επίσκεψη στο νησί μου και να μην το μάθουμε έγκαιρα...
 
MerNion":3i1bdl03 said:
connie":3i1bdl03 said:
Hristos":3i1bdl03 said:
Καντε το βρε παιδια το καλοκαιρι...please!

το καλοκαίρι: δεν είπαμε στην ρόδο φέτος ;)


Για Κερκυρα ειχαμε πει αλλα και μια Βουλγαρια δε θα ηταν ασχημη Χρηστο μου!

Κέρκυρα; Ποιος; τι; που;;; Δεν πιστεύω να κανονίσετε επίσκεψη στο νησί μου και να μην το μάθουμε έγκαιρα...

Μην ανησυχείς! Εξάλλου είναι τόσοι πολλοί τελικά οι "καμμένοι" στην Κέρκυρα που αποκλείεται να μείνει κρυφό
 
To 2004 ειχαμε μαζευτει εκει καποιοι ξανα και περιττο να σας πω οτι ειναι το αγαπημενο μου αεροδρομιο.Εννοειται οτι αν ξαναπαμε Κερκυρα θα σας ειδοποιησουμε ολους.
 
Κερναμε καφέ

Αν βρεθήτε στη Καβάλα κερνάμε καφέ. Ελάτε να τα πούμε, ήμαστε ανοιχτοί Δευ - Παρ 7:30 - 19:00 και Σαβ - Κυρ 11:00 - 19:00.

Καλό spotting.

Γιώργος Ζωγραφάκης :)
 
Top