Στολές πληρωμάτων

και όταν παλαιότερα αλλάζαν τόσο συχνά πως γινόταν?
 
Πάντως αν κανείς ενδιαφέρεται για μια πλήρη συλλογή από παλιές στολές της Ο.Α., υπάρχει πάντα το ανάλογο screensaver στη γερμανική ιστοσελίδα της Ο.Α. Πάντως θεωρώ θετική την είδηση για νέες στολές, ειδικά μάλιστα από τη στιγμή που φέτος η εταιρεία γιορτάζει μισό αιώνα λειτουργίας.
 
Ας δούμε και τις στολές στο έδαφος...

Κυρίες εργαζόμενες στην επίγεια εξυπηρέτηση, λίγη προσοχή παρακαλώ.
Όταν φοράμε μια στολή εκπροσωπούμε μια εταιρεία κι οφείλουμε να είμαστε ευπαρουσίαστες.
Τα ματάκια μου προσφάτως είδαν τα εξής παραδείγματα προς αποφυγή σε LGTS & LGAV:
Σακάκι-φούστα με μπότα μαύρη από κάτω.. Παντελόνι-σακάκι με μπαλαρινέ ίσιο παπουτσι με στρασάκια κι εναλλακτικά το καλοκαίρι με πέδιλο τύπου σαγιονάρας.
Στην άγορα υπάρχουν μπλέ γόβες για όλα τα γούστα και φυσικά μπλέ καλσόν.
Έχω ζήσει κι εγώ τον αβάστακτο πόνο λόγω κούρασης στα πόδια,
αλλά όλα είναι μια συνήθεια κι εξάλλου μπρος τα κάλλη τι είναι ο πόνος! :D
 
Akrivos venus!
Sto LGAV kai stis OA, (opos exo pei idi) ta pliromata kai to prosopiko edafos den vazoune kala tin stoli tous! Kai oti afora ta papoutsia, .. exo di arketes aerosinodes na forane papoutsia me poli psilo kai fino dakouni, pos boroun na doulepsoun me afta?, ...

Telika, MIKEAIR, sas tis erapsan tis stoles sas?


Filika, Johan
 
Κοιτώντας στο πρώτο link μαθαίνουμε από που έχει ο no frills το avatar του! :mrgreen: ;) :cool:
 
Θέλω να ρωτήσω κάτι και όποιος ξέρει ας απαντήσει. Ένας ιπτάμενος φροντιστής (συγκεκριμένα στην Ολυμπιακή) μπορεί να αγοράσει τη στολή του ή κάποια αξεσουάρ αυτής (pins, τσάντες, κλπ) από το τμήμα ιματισμού;
 
Απο όσο γνωρίζω μπορείς να αγοράσεις στολή και αξεσουάρ από τον ιματισμό, τον τελευταίο καιρό βέβαια είχα ακούσει πως και εκεί είχαν στερέψει.
Σχετικά με αυτό που γράφεται και στο topic O.A. NEWS μπορεί να μας εξηγήσει κάποιος αν άλλαξαν στολές (δηλαδή σχέδιο) ή έραψαν παραπάνω κόπιες της πιο πρόσφατης στολής (του 199:cool:?
'Οτι και απ'τα δύο να έγινε πάλι καλά!. Σε μία πρόσφατη πτήση -πριν τις αλλαγές-οι στολές του πληρώματος ήταν ότι να'ναι (πρώην airways με πρώην aviation και πινελιές από zara). Μακάρι λοιπόν να δούμε κανα καινούργιο σχέδιο ή και why not καινούργιο livery με τις αλλαγές!
 
somit":iy1730mh said:
Απο όσο γνωρίζω μπορείς να αγοράσεις στολή και αξεσουάρ από τον ιματισμό, τον τελευταίο καιρό βέβαια είχα ακούσει πως και εκεί είχαν στερέψει.
Η απάντηση στο ερώτημά σου ήδη υπάρχει σε αυτό εδώ το θέμα: ;)

https://www.airliners.gr/community/viewt ... 2624#52624
https://www.airliners.gr/community/viewt ... 3464#53464
 
Efharisto se olous pou mou apantisane mexri tora,

thx gia tis plirofories...
Pantos afto to provlima me tis stoles pistevo prepei na lithei, giati ean katsei etsi nomizo pos xanei sovarotita i etairia ... telos panon eas elpizoume to kalitero ;)
 
Top