Συζητήσεις Ιπτάμενων Συνοδών

  • Thread starter Akis
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Οι ερωτησεις στα ελληνικα ηταν οι συνηθισμενες οπως σε ολες τις συνετευξεις σχετικα με τις σπουδες, με την προηγουμενη εργασια σου και πανω κατω οτι εχεις γραψει στο βιογραφικο σου! Στα αγγλικα με ρωτησανε γιατι θελω να γινω αεροσυνοδος γιατι πιστευω οτι αξιζω να με προσλαβουν και καποια υποερωτηματα οσο αφορα το χαρακτηρα μου! Αυτα! Απλες αναμενομενες ερωτησεις θα ελεγα! Πολυ ευγενικοι ολοι τους χωρις να σε αγχωσουν!
 
Καλή επιτυχία κορίτσια!!!! :)
 
Iro SKG":1dmj7w9u said:
Όσον αφορά Θεσ/νίκη πάντως, ενημερώθηκα πως σίγουρα δε θα ξεκινήσουν μέσα στο Φεβρουάριο.. Υπομονή λοιπόν !!
Iro εισαι 100% σιγουρη γι αυτη την πληροφορια?γιατι και εγω δηλωσα Θεσσαλονικη αλλα επειδη αυτη τη στιγμη βρισκομαι Γερμανια σε περιπτωση που με καλεσουν θα πρεπει να κατεβω...κ επιση αν γνωριζει κανεις αν ειδοποιουν και με E-Mail και οχι μονο τηλεφωνικα....
 
Ναι Έρη μου, πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά να ρωτήσω, μου είπαν σίγουρα όχι και αυτόν τον μήνα και δεν ξέρουν ακόμη πότε, αν έχω νεότερα θα γράψω εδώ..
 
Ουφ πολύ αναμονή εμείς της Θεσσαλονίκης! Όπως και να 'χει καλή επιτυχία σε όλες τις κοπέλες. Η συνεντευξη στ' Αγγλικα είναι προφορική; γιατί έχω ακούσει πως είναι σε γραπτό λόγο.
 
@petalouda στο ψυχομετρικο τέστ που κάνουν όλες οι κοπέλες μαζί πρώτα έχει ένα μικρό κειμενάκι το οποίο πρέπει να μεταφράσεις γραπτά στα αγγλικα και στις άλλες γλώσσες που δηλωσες και μετα που οι κοπέλες μπαίνουν τρεις τρεις για τα προφορικά σε ρωτάνε και στα αγγλικα προφορικά ερωτήσεις τυπου γιατι θελεις να γινεις αεροσυνοδος κτλ, οπως έγραψε η κοπελα παραπάνω :)
 
Καλή επιτυχία σε όλες!! Να είστε χαμογελαστές και να μην αγχώνεστε!! Να κυνηγήσετε το όνειρό σας!! Αυτό έχει σημασία!!
 
sophie94":2cybz6nh said:
@petalouda στο ψυχομετρικο τέστ που κάνουν όλες οι κοπέλες μαζί πρώτα έχει ένα μικρό κειμενάκι το οποίο πρέπει να μεταφράσεις γραπτά στα αγγλικα και στις άλλες γλώσσες που δηλωσες και μετα που οι κοπέλες μπαίνουν τρεις τρεις για τα προφορικά σε ρωτάνε και στα αγγλικα προφορικά ερωτήσεις τυπου γιατι θελεις να γινεις αεροσυνοδος κτλ, οπως έγραψε η κοπελα παραπάνω :)
Σ'ευχαριστω sophie για την πληροφορια. Να 'σαι καλα!
 
Καλημέρα και από εμένα.

Όσον αφορά τη Θεσσαλονίκη, ναι ισχύει ότι δεν θα γίνουν Φεβρουάριο, περιμένουμε κάπου μέσα στο Μάρτιο, είχα πάρει τηλέφωνο στα γραφεία στην Αθήνα και ρώτησα!
Επίσης σε ειδοποιούν τηλεφωνικά, τώρα αν δεν σε βρουν στο τηλέφωνο δεν ξέρω αν στείλουν κάποιο e-mail.

Θέλω να ρωτήσω τις κοπέλες που έχουν δουλέψει στην Aegean ή αν κάποια γενικά ξέρει. Αν τελικά σε επιλέξουν πρέπει να κάνεις κάποιες ιατρικές εξετάσεις, το κόστος το αναλαμβάνει η εταιρεία ή η αεροσυνοδός?
(από γνωστή ξέρω ότι η Astra Airlines τους είχε πει ότι το μόνο έξοδο των αεροσυνοδών είναι η έκδοση διαβατηρίου και οι ιατρικές εξετάσεις σε συγκεκριμένο ιατρικό κέντρο περίπου 120 ευρώ!)
 
συνεντευξεις στην Aegean για φλεβαρη 2014

Καλησπέρα γνωρίζετε μήπως κάλεσαν κάποιον για συνέντευξή στην εταιρία Αιγαίου στη Θεσσαλονίκη? Μήπως γνωρίζει κάποιος τη διαδικασία τι σε ρωτάνε ..πχ ερωτήσεις..ψυχοσωματικά. κλπ κλπ ??? μπορεί κάποιος αναλυτικά να απαντήσει? με παραδείγματα ερωτήσεων? Ευχαριστώ!!!
 
Top