Τί Η/Υ χρησιμοποιείτε?

Flying Cat

Low-Cost-Class-Member
Εγγραφή
17/11/2006
Μηνύματα
60
Likes
0
Περιοχή
Athens, Greece
Εννοώ, μάρκα χαρακτηριστικά, κάρτα γραφικών, οθόνη κλπ. :eek:
 
η μερα που θα αποτελεσω παρελθον απο την κοινοτητα των pc δεν απεχει και πολυ ελπιζω.....ελπιζω συντομα να αποκτησω το πρωτο μου μηλο
 
no frills":2uj0wrwx said:
η μερα που θα αποτελεσω παρελθον απο την κοινοτητα των pc δεν απεχει και πολυ ελπιζω.....ελπιζω συντομα να αποκτησω το πρωτο μου μηλο


Εδώ ένα καλο μηλαράκι έχει από 1100EUR και το σκέφτομαι και εγώ, εδώ που το λέμε..
 
όλα τα ποστ off topic μεχρις στιγμής.
Καλά πάτε! :doubt:
 
Eχω εναν desk AMD Sempron στα 2.8, 512RAM, 3 σκληρους συνολο 210GB, Nvidia Geforce 5700 στα 256, 19" οθονη, DVD-RW και DVD-ROM, ενα Scanner της Canon,8 εξοδους USB και ενα συστημα ηχειων Altec Lansing. Α! Εχει και floppy! :D
Προσφατα αρχισε να παιζει και ενα laptop Lenovo, με Centrino στα 1.6, 512 RAM, 128 onboard καρτα γραφικων, 15,1" οθονη, DVD-RW (αυτο το εχω για τις υπερωριες που απαιτουν τα ACARS και γενικοτερα για aviation εφαρμογες πλην του FS, γιατι ο μεγαλος κοντευε να καψει φλαντζα) ;)
 
Εγώ πάλι σκέφτομαι να αγοράσω ενα σχετικά πιο καινούργιο σύστημα απ' αυτό που έχω...
Δηλαδή.. Intel Core 2 Duo στα 2,4Ghz, DDR 2048MB 533MHz με κάρτα γραφικών Nvidia 7600GS 256MB...
Πιστεύω σε αυτό το σύστημα θα είναι πια εφικτό να "τρέχει" το FSX αρκετά καλά ωστε να μπορεί κανείς να "πετάξει" μαζί του, αν και δεν είναι αυτός ο κύριος λόγος που το αγοράζω.... :eek:
 
Θα έλεγα να περιμένεις πριν αγοράσεις νεο PC. Άσε να βγόυνε πρώτα τα Vista και DX10 κάρτες γραφικών και μετά βλέπεις....
Chris
 
OAL260, είναι σωστή η συμβουλή σου, αλλά το πρόβλημα είναι pως μέχρι χτες είχα Pentium 3 με 64Mb Video Card,
και στο τέλος είχε γίνει ανυπόφορο!!
Γι' αυτό προτίμησα να σκάσω λίγα λεφτά και να πάρω κάτι καλύτερο..
Τώρα έχω: Intel Core 2 Duo στα 2,4Ghz, 2048DDR, 320GB δίσκο και nVIDIA GeForce 7600GS στα 256Mb...
Μέχρι στιγμής είμαι ενθουσιασμένος απ' το γεγονός οτι έτρεξε το FSX...
 
Θα διαφωνήσω καθετα με την τάση που έχει ο πολύς κόσμος να βάζει κάθε καινούργιο πράγμα που βγαίνει πχ τι είναι αυτό που δεν μπορείς να κάνεις με τα XP και δεν μπορείς και αναμένεις τα Vista; Ναι δεν λεω το FSX είναι κάτι άλλο αλλά πολές φορές πέφτουμε στην λούμπα για συνεχείς αναβαθμίσεις. Υπάρχουν βέβαια οι εξαιρέσεις όπως επαγγελματίες της πληροφορικής που θα πρέπει να έχουν δοκιμάσει κάποια πράγματα πρώτοι άλλά πλην αυτόν των εξαιρέσεων πιστέυω ότι κάπου υπερβάλουμε με της απαιτήσεις του υλικού ενος Η/Υ. Θα κάνω την απλή ερώτηση και όποιος θέλει απαντάει. Τι είναι αυτό που δεν μπορείται να κάνετε με το Office 97;
Βέβαια δεν λέω έχω Win XP και office 2003 έχω ήδη δοκιμάσει τα vista και το office 2007 αλλά εγώ είμαι άρρωστη περίπτωση.
 
Top