Τι μουσική ακούτε;

ΤΙ ΜΟΥΣΙΚΗ ΑΚΟΥΤΕ;

  • ROCK

    Votes: 14 29,8%
  • HARD ROCK/ HEAVY METAL

    Votes: 13 27,7%
  • POP/ELECTROPOP

    Votes: 4 8,5%
  • TRANCE/HOUSE

    Votes: 6 12,8%
  • ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΛΑΪΚΑ

    Votes: 5 10,6%
  • ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΕΝΤΕΧΝΑ

    Votes: 3 6,4%
  • ΚΛΑΣΣΙΚΗ

    Votes: 1 2,1%
  • NEW AGE/ELECTRONICA

    Votes: 1 2,1%

  • Total voters
    47
For Those About To Rock
WE SALUTE YOU!
 
Τι έλεγε η συναυλία ρε παίδες; Γέμισε το ΟΑΚΑ; Γράψτε τις εντυπώσεις σας!
 
Αλλο να τους βλεπεις το 2009 και αλλο το 2000....

Και τους Judas Priest για παραδειγμα, για μενα το απολυτο NWOBHM συγκροτημα δεν θα γουσταρα να τους δω σημερα γιατι ξερω οτι δεν θα ειναι οπως το 1991 στο Painkiller Tour... Γιατι απλα ΓΕΡΑΣΑΝΕ! Ολοι μας γερναμε..


Ας κρατησουμε οι μεγαλυτεροι αυτη τη γλυκια αναμνηση της νιοτης μας....
 
Είναι φυσικό να έχουν γεράσει.... δεν περιμένω να πηγαίνουν πάνω κάτω στη σκηνή με την κιθάρα για 2 ώρες. Αλλά θα πήγαινα ευχάριστα να τους δω, να πάρω ένα άρωμα από το γλυκό κάψιμο της νιότης.... - αν και στη δική μου νιότη ήμουν πολύ πιο καμένος (venom, slayer, SOD, κλπ). Ας όψεται η Ρόδος που με στείλανε στο κάτεργο να φυλάω Θερμοπύλες, αλλοιώς θα ήμουνα απίκο :wall:
 
Εγώ τελικά μανατζάρισα τα επαγγελματικά μου και έκλεισα ένα από τα τελευταία εισιτήρια για Amsterdam Arena στις 23/06 :D
Δεν μπορώ να το πιστέψω πως θα τους δω live!!!!
Τόσους μήνες προσπαθούσα να βολέψω τις επαγγελματικές υποχρεώσεις για να δω AC/DC live!!!!
Αλλά..... Ο Επιμένων Νικά :great:
Ελπίζω να αξίζει και να... :wall: :wall: ;)



Υ.Γ vassdel, A/N στη Ρόδο; Καλό κουράγιο και.... αχρείαστοι να 'στε!
 
δυστηχως δε μπορω να πω αν ηταν καλυτεροι/χειροτεροι απο το 2000, αλλα και προχθες ηταν μαγικη συναυλια.
2 ωρες τρεχαν πανω κατω, τρελες στην σκηνη (ολοκληρη ατμομηχανη βάλαν στην σκηνή, μια τεραστια Καμπανα, και στο φινάλε 6 μεγαλα κανονια (δε λέω τι τραγούδια ήταν σε κάθε πραγμα, γτ είναι αυτονοήτα :p )

φωτογραφιες εχω ανεβασει στο
facebook
και τώρα ανεβάζω βιντέακια στο γιουτουμπι
 
Απόλυτη!!!

Ενημερώνω τα μέλη τούτου του φόρουμ ότι:
η Απόλυτη(;) Ελληνίδα Σταρ(;) βρέθηκε χτες 17.06.2009 στο Θέατρο Βράχων και παρακολούθησε τη συναυλία της (ανερχόμενης, αλλά εμένα δε μου άρεσε) Μόνικας.
Ήταν απλή και αέρινη όπως πάντα. :D

Δυστυχώς ή ευτυχώς δε μας έδωσε τη χαρά(;) να πει κανά δυο τραγουδάκια από σκηνής.
Μάλλον θα πρέπει να πάω στο Βόλο να την δω σε δική της συναυλία... :wall:
 
χαχαχα ρε παιδια, βλεπω μεγαλη αγαπη στην Απολυτη

καλα για την Μονικα ουδεν σχολιο, απλα θεα για μενα
 
Ρε παιδιά, αυτό με την "απόλυτη" τί κόλλημα είναι? Μια απλή τραγουδίστρια είναι (που προσωπικά θεωρώ κακή ποιοτικώς σε όλα της τα τραγούδια, ασχέτως αν και κάποια σουξεδάκια μπορεί να τα σιγοτραγουδήσεις (τρένο, δώδεκα, κλπ)) και της έχουμε δώσει υπερβολική αξία. Ακόμη και η ειρωνεία προς το πρόσωπό της, θεωρώ πως της δίνει αξία που δεν αξίζει. Εντάξει, ένα παιδί από την Κύπρο (που μπορεί να είναι και ανηψιός, γιος ή ακόμη και εγγονός της) έχει κόλλημα μαζί της. Αφήστε το το παιδί, μην το σκάτε :twisted:
 
Αύριο έχει τους Saxon k Slipknot στο rockwave.Γνωρίζει κανείς τις ώρες που φεύγουν τα πούλμαν της Sunways για τον τόπο του φεστιβάλ?(παίρνω τηλ και δεν απαντάει κανείς).Υπάρχει κανείς απο δω μέσα που θα πάει? (να κανονίσουμε για crowd surfing,όχι τίποτα άλλο :p )
 
Top