Travelair club - πρόγραμμα μιλίων από την OA

η δερμάτινη καρτοθήκη είναι victorinox με ένα μικρό σταυρό μπροστά και χρυσο OLYMPIC πίσω. Αν εξαιρέσει κανείς το λουράκι που δένεις τη δευτερη καρτούλα στην αποσκευή, όλα τα άλλα (ακόμα και το κουτί) είναι πολύ προσεγμένα και χρυσαφίζουν . για την ασημένια κάρτα τώρα είναι τα ίδια εκτό από ότι ασημίζουν και δεν υπάρχει η δερμάτινη θηκούλα. η θέση της μέσα στο κουτί δεν είναι κενή, απλά δεν υπάρχει.
 
παρέλαβα και εγω την ασημένια καρτούλα

αλλα βλέπω μόνο 2000 μίλια από αναβάθμιση κάρτας στο account. πρέπει να κάνω κάποια κίνηση για τα υπόλοιπα bonus της καρτούλας?
 
redhell":lysljlnh said:
( - 24ωρο δωρεάν πάρκινγκ στο ΕΛΒΕΛ (όλα τα λεφτά) :) )

Ερωτήσεις για gold status:

1. Ποια είναι η χρονική διάρκεια του gold status; 1 χρόνος; 2 χρόνια; Δυσκολεύομαι να καταλάβω και δεν εχω παραλάβει ακόμα τα credentials μου...

2. Το δικαίωμα του παρκινγκ είναι ΠΑΝΤΑ σε συνδυασμό με ΟΑ boarding pass, ή με οποιοδήποτε άλλο BP (η ακόμα καλύτερα, χωρίς ΒΡ);

3. Lounge access, με την επίδειξη κάρτας επιβίβασης της OA και της ίδιας μέρας, με ΒΡ άλλης εταιρείας, ή χωρίς, κατ' ανάγκη, κάρτα επιβίβασης;

4. Προσπαθώντας να τυπώσω την κάρτα μου ("εκτύπωση κάρτας μέλους"), μού βγάζει την blue αντί για τη χρυσή, ενώ στην "Κατηγορία" δείχνει gold. Κανένας άλλος με το ίδιο "πρόβλημα";

Ευχαριστώ!

ΥΓ: Παντως, η Α3 στην *Alliance, σημαίνει ότι η ΟΑ πρέπει αναγκαστικά να στραφεί αλλού. Μού προκαλεί θλίψη ότι φαινεται να στρεφεται προς τη Skyteam και όχι προς τη ΟW...
 
Γιατί όχι Skyteam??

Sorry για το off :great:
 
andre1970":3aqmr9v6 said:
Ερωτήσεις για gold status:

1. Ποια είναι η χρονική διάρκεια του gold status; 1 χρόνος; 2 χρόνια; Δυσκολεύομαι να καταλάβω και δεν εχω παραλάβει ακόμα τα credentials μου…

Μου κάνει εντύπωση που δεν έχεις ακόμα λάβει το πακέτο από την ΟΑ. Εμένα μου έφτασε με courier στην Κρήτη την Παρασκευή.
Όσον αφορά τη διάρκεια του προγράμματος, θεωρώ ότι ισχύει επ' αόριστον, με την προϋπόθεση να ταξιδεύεις με ΟΑ και να εγγράφεις τα σχετικά μίλια τουλάχιστον μία φορά ανά τρία χρόνια.

andre1970":3aqmr9v6 said:
2. Το δικαίωμα του παρκινγκ είναι ΠΑΝΤΑ σε συνδυασμό με ΟΑ boarding pass, ή με οποιοδήποτε άλλο BP (η ακόμα καλύτερα, χωρίς ΒΡ);

Καλή ερώτηση—θα ήθελα κι εγώ να μάθω την απάντηση.

andre1970":3aqmr9v6 said:
3. Lounge access, με την επίδειξη κάρτας επιβίβασης της OA και της ίδιας μέρας, με ΒΡ άλλης εταιρείας, ή χωρίς, κατ' ανάγκη, κάρτα επιβίβασης;

Επίσης καλή ερώτηση. Θυμάμαι αμυδρά να έχω διαβάσει στο internet ότι χρειάζεται ΒΡ της ΟΑ, αλλά πιθανώς κάνω λάθος.

andre1970":3aqmr9v6 said:
4. Προσπαθώντας να τυπώσω την κάρτα μου ("εκτύπωση κάρτας μέλους"), μού βγάζει την blue αντί για τη χρυσή, ενώ στην "Κατηγορία" δείχνει gold. Κανένας άλλος με το ίδιο "πρόβλημα";

Πρέπει να παραλάβεις την χρυσή κάρτα με courier. Αν αυτό δεν έχει συμβεί ακόμα—ή μάλλον μέχρι το κλείσιμο της ημέρας σήμερα Δευτέρα—θα πρότεινα να τηλεφωνήσεις στην Ολυμπιακή.

andre1970":3aqmr9v6 said:
ΥΓ: Παντως, η Α3 στην *Alliance, σημαίνει ότι η ΟΑ πρέπει αναγκαστικά να στραφεί αλλού. Μού προκαλεί θλίψη ότι φαινεται να στρεφεται προς τη Skyteam και όχι προς τη ΟW...

Πού τα μάθατε αυτά τα νέα; Πολύ ενδιαφέρον. Πράγματι, η Star Alliance θα ήταν εξαιρετική αλλά θεωρούσα δεδομένο ότι θα την "έκλεινε" η Aegean λόγω μακροχρόνιας συνεργασίας της με τη Lufthansa. Δεν ξέρω αν πρέπει να χαίρομαι ή όχι, πάντως, για την επιλογή της ΟΑ, δεδομένου ότι αγαπημένη μου εταιρία είναι η Air France στην οποία έχω και κάποια μίλια.
 
macula":4pyqam0k said:
Πρέπει να παραλάβεις την χρυσή κάρτα με courier. Αν αυτό δεν έχει συμβεί ακόμα—ή μάλλον μέχρι το κλείσιμο της ημέρας σήμερα Δευτέρα—θα πρότεινα να τηλεφωνήσεις στην Ολυμπιακή.
Σ'ευχαριστώ macula!

Κάποιο τηλέφωνο, εκτός από αυτό των contractors που ανέλαβαν το icarus και δεν εχουν ιδέα για τιποτα άλλο, έχεις;
 
Από το site της ΟΑ:

…801 801 01 01 από σταθερό ή 210 35 50 500 από κινητό…

Δεν έχω άλλο νούμερο αλλά σίγουρα θα βγάλεις άκρη με αυτά.
 
macula":1z7611zi said:
Πρέπει να παραλάβεις την χρυσή κάρτα με courier.
Λοιπόν, εχω νέα, τους πήρα τηλέφωνο αλλά δεν μού είπαν τίποτα για courrier, μάλιστα μού είπαν ρητά ότι θα έρθει με απλό ταχυδρομείο. Εχει βγεί πάντως η κάρταεδώ και κάποιες μέρες.

FWIW, δεν ήμουν από αυτούς που κέρδισαν στο διαγωνισμό, ή εκ μεταφοράς από το Ικαρους. Μπορεί σε αυτούς να έρχεταιμε courrier.
 
και πώς πήρες τη χρυσή; αφού ούτε κέρδισες ούτε ίσουνα στο ICARUS :?: πρόλαβες να κάνεις 20000 μίλια ;
 
Top