Turkish Airlines

  • Thread starter Akis
  • Ημερομηνία δημιουργίας
Aν και μιλάει για βάθος 10ετιας και οι στόλοι των 500 και 600 αερσοκαφών δεν θα πρέπει να μας εκπλήσουν (μέχρι το 2050 θα έχουμε άλλα 2-3 δις ανθρώπων στον πλανήτη μας και πολύ περισσότερους σε πόλεις απ΄οτι τώρα), αναρωτιέμαι αν αυτό είναι πολιτικό πυροτέχνημα. Μεθαύριο έχουν εκλογές στην γείτονα και έχουν ακουστεί ήδη πολλά.

Παραγγελίες των 50 και 100δις είναι μεγάλες και η τουρκική λίρα δεν περνάει ακόμα στο Σιάτλ :ρ Από την άλλη η Βoeing ειδικά, μάλλον δουλεύει λίγο πάνω από το κόστος για να κερδίσει χρόνο. Είχαμε τον Ο΄λιγδι με 300 κομμάτια προχτές.
 
Καλά, ο Πρόεδρος τα λέει αυτά. Δεν επιβεβαιώνεται από πουθενά αλλού. Τυχαίο ότι ανακοινώθηκε από τους γείτονες λίγες μέρες πριν τις εκλογές τους;;;:rolleyes:
 
Απλώς μου έκανε εντύπωση που συνεργάζεται και με την Sky Express. Θα υπέθετα ότι λόγω συμμαχίας θα είχε συνεργασία μόνο με την Aegean
IMG_20230813_213242.jpg
 
Γιατί να πάμε μέσω ΑΤΗ όταν η ΤΗΥ πετάει απευθείας SKG?
 
Γιατί το ταξίδι μετράει κ όχι ο προορισμός!
(Από ακριβά εισιτήρια, ως το μην υπάρχει διαθεσιμότητα)
 
Μόνο αν είν' απόλυτη αναγκη, αλλιώς αν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα θα προσαρμόσω το ταξίδι όταν υπάρχει..55' πτήση δεν θα την κάνω 3ωρες
 
Να επανέλθουμε τώρα στο θέμα μου, ότι μου έκανε εντύπωση που συνεργάζεται και με την Sky Express. Θα υπέθετα ότι λόγω συμμαχίας θα είχε συνεργασία μόνο με την Aegean
 
Η ΤΚ γενικά ψιλο σνομπαρει την συμμαχία και κανει συνεργασίες με όποιες εταιρείες αυτή γουστάρει.
π.χ στο Μόναχο όλες οι εταιρείες της συμμαχίας είναι στο Τ2 ενώ η ΤΚ είναι στο Τ1. Γιατί μπορεί.
Γιατί να πάμε μέσω ΑΤΗ όταν η ΤΗΥ πετάει απευθείας SKG?
Για οποιοδήποτε λόγο, τιμή, involuntary rerouting απο την ΤΚ και πολλους άλλους λόγους.
 
Θυμαται κανεις ποιες πτησεις (ωρες) κραταει το χειμωνα η ΤΚ θελω να κανω κρατηση και θελω να δω αν με παιρνει η ανταποκριση… γιατι ακομα εχει το καλοκαιρινο προγραμμα και το χειμωνα …
 
Σε άλλα νέα σήμερα, μάλλον τους χάκαραν το πληροφοριακό σύστημα.IMG_20231101_201718.jpg
 
Top