TUS Airways

Θεσσαλονίκη - Λάρνακα από τέλη Μαρτίου με την TUS Airways

Το νέο δρομολόγιο θα ξεκινήσει στο τέλος Μαρτίου, με τέσσερις πτήσεις την εβδομάδα, κάθε Δευτέρα, Τετάρτη, Παρασκευή και Σάββατο.

Τη Δευτέρα η προγραμματισμένη πτήση θα αναχωρεί από τη Θεσσαλονίκη στις 10:50, την Τετάρτη στις 20:00, την Παρασκευή στις 21:50 και τέλος, το Σάββατο θα αναχωρεί στις 13:30 το μεσημέρι.

https://www.metaforespress.gr/aeroporik ... θα-συνδέε/
 
Επόμενος προορισμός......η Πρέβεζα.

Η Πρέβεζα θα αποτελέσει τον επόμενο προορισμό για την Tus Airways. Οι πτήσεις θα ξεκινήσουν στις 3 Ιουλίου και θα ολοκληρωθούν ενάμιση μήνα περίπου μετά στις 28 Αυγούστου και θα πραγματοποιούνται δύο φορές την εβδομάδα κάθε Τρίτη και Σάββατο.
Καθαρά για παραθεριστικους λόγους οι πτήσεις λογικά.

U8182: LCA - PVK: 07:45 - 10:00/ 2
U8183: PVK - LCA: 10:45 - 12:45/ 2

U8182: LCA - PVK: 11:30 - 13:45/6
U8183: PVK - LCA: 14:30 - 16:30/6


Με εκτίμηση.
 
Αλλαγές στο πρόγραμμα της εταιρίας :

Λάρνακα - Αλεξανδρούπολη κάθε Τρίτη,Κυριακή
Λάρνακα - Πρέβεζα κάθε Τρίτη Σάββατο
Λάρνακα - Θεσσαλονίκη κάθε Δευτέρα, Τετάρτη,Παρασκευή,Σάββατο
Λάρνακα - Πάτρα ακυρώνεται
Λάρνακα - Αθήνα από 4 αυξάνεται σε 9 την εβδομάδα

Όπως αναφέρει το routesonline
 
Το Routes Online δεν έχω καταλάβει γιατί αποκρύπτει προορισμούς. Τις αλλαγές της TUS και τους νέους προορισμούς τους δημοσίευσε όπως επίσης και το ακυρωμενο δρομολόγιο της Πάτρας, αλλά το νέο δρομολόγιο για τα Ιωάννινα που έχει ξεκινήσει από το Φεβρουάριο δεν το έχει αναφέρει πουθενά στο Site τους.
 
To αναφερει κ λεει οτι θα συνεχισει 2 την βδομαδα..βασικα ειδα ολες σχεδον οι πτησεις στην Ελλαδα με F70...δυσκολα να ανταγωνιστει τις αλλες με τετοια α/φη κ τιμες..

https://www.routesonline.com/news/38/ai ... f-11mar18/
 
Δεν ξέρω αν είμαι στο κατάλληλο θέμα για να το αναφέρω το παρακάτω, αν είναι ας μεταφερθεί στο κατάλληλο θέμα.

Το δρομολόγιο της Αλεξανδρούπολης δεν βλέπω να ξεκίνησε καλά, καθώς πτήσεις θα πραγματοποιηθούν μέχρι της 17 Απριλίου και από εκεί και μετά κόβονται και ξανά αρχίζουν στις 3 Ιουνίου, τουλάχιστον με όσα είναι γνωστά από την ιστοσελίδα κρατήσεων της εταιρείας και τις μέρες που πετάει σε κάθε προορισμό. Τέλος εντύπωση μου έκανε που δεν ανέβασαν στην σελίδα τους στο Fb, Instagram, φωτογραφίες και σχετικά άρθρα με το ξεκίνημα των πτήσεων στην Αλεξανδρούπολη, όπως έκαναν με άλλους προορισμούς (Ρώμη, Αθήνα, Ιωάννινα) που κυκλοφόρησαν πολλές φωτογραφίες και άρθρα ειδικά στον τελευταίο προορισμό και δεν τα λέω εγώ για να ευλογώ τον τόπο μου, οποίος θέλει μπαίνει και βλέπει και αξιολογεί αυτά που βλέπει.
Όπως και να έχει,ελπίζω το δρομολόγιο αυτό ελπίζω να μην πάει χαμένο γιατί δεν θα είναι και ότι καλύτερο για την εξωστρέφεια του αεροδρομίου της Αλεξανδρούπολης.

Με εκτίμηση.
 
Fokker 70 cn 11583 5B-DDI Tus Airways air-test at WOE 05jun18 , PH-reg prior delivery ex PH-KZH
 
Καραμήτρος Air":2ocf4ib1 said:
Θα πετάξουν τελικά προς Πάτρα/Άραξο το βαθύ καλοκαίρι 06/07/2018 έως τις 24/08/2018.

http://www.airnews.gr/2018/04/16/tus-ai ... %BA%CE%B1/

Είναι η πρώτη φορά που συνδέεται η Λάρνακα με την Πάτρα (στο παρελθόν η Ryanair πετούσε Πάφο - Πάτρα για 3 καλοκαίρια αλλά το διέκοψε).
Και επί του προσωπικού, είναι τα δύο πλησιέστερα πολιτικά αεροδρόμια στις γεννέτειρες των γονέων μου (Καρπασία Κύπρου και Ηλεία αντίστοιχα)...!
 
Τερματίζει τις πτήσεις της Θεσσαλονίκης, Αθηνας και Ρώμης στις 3 Σεπτεμβρίου και 5 αντίστοιχα.
 
Top