Υπάρχουν οι αεροσυνοδοί για την ασφάλειά μας;

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Νομίζω ότι το site δεν αφορά πλοία. Ούτε ποιος θα σώσει ποιον σε φανταστικά σενάρια διάσωσης κλπ.

Χαλαρώστε παιδιά.

Και μια επισήμανση προς το θαλασσόλυκο της παρέας μας και εκκινητή αυτής της ανούσιας συζήτησης: αν οι αεροσυνοδοί ήταν τόσο άχρηστοι / ηλίθιοι και απλοί σερβιτόροι, γιατί να τους έχουν άραγε οι αεροπορικές εταιρείες? Οι αεροσυνοδοί αποτελούν πολύ μεγάλο ποσοστό του προσωπικού, όλων των εταιρειών. Αν είχαν τη δική σου λογική θα τους πετούσαν όλους και θα έβαζαν βίντεο με τα σωστικά μέσα και self service για τα αναψυκτικά. Αυτό ωστόσο δεν έχει γίνει πουθενά στο κόσμο, και δεν διαφαίνεται στο κοντινό μέλλον, παρά τα τεράστια κέρδη που θα έφερνε στις εταιρείας. Άρα κάτι είναι λάθος στο συλλογισμό σου φίλε μου. (εκτός και αν τα επιχειρήματά σου είναι σωστά και απλά δεν το είχε σκεφθεί κανείς ως τώρα παγκοσμίως).
 
Οσο λαθος και ηλιθια μπορει να ειναι μια γνωμη παραμενει μια ΑΠΛΗ γνωμη και ΤΙΠΟΤΑ παραπανω!!!!Και δεν χαρακτηρισα ΠΟΤΕ τους αεροσυνοδους ηλιθιους,μ@λ@κες η' κατι τετοιο.Αν πανω στα νευρα μου χαρακτηρισα καποιον αεροσυνοδο μ@λ@κ@ ζητω συγνωμη αλλα απο οσο θυμαμαι δεν το εκανα ΠΟΤΕ!!!
 
Το thread ξεφεύγει εντελώς, και έχει ακουστεί τόσες φορές το "Σεμνά και ταπεινά" που αρχίζει να μου θυμίζει την πολιτικο-οικονομική κατάσταση της Ελλαδίτσας μας, λόγω ευρείας χρήσης της έκφρασης από συγκεκριμένο πολιτικό... Σας παρακαλώ βάλτε ένα όριο...
 
flying Doc":2gqprqzm said:
Επειδή όπου νά' ναι έρχεται ο κλειδαράς να μας παρακαλέσω όλους να σταματήσουμε....

Άραγε αργεί πολύ ακόμα αυτός ο κλειδαράς.....??? Συνεχίστε σε ένα post στα "πολλά & διάφορα" συνάδελφοι...!!
 
το θέμα έχει ξεφύγει τελείως μου φαίνεται!
μόνο για αεροσυνοδούς και ασφάλεια δεν λέμε πλέον!
κλειδαραααααααααααααααααα!
 
cadet deck officer":2ua4sc4o said:
Και δεν χαρακτηρισα ΠΟΤΕ τους αεροσυνοδους ηλιθιους,μ@λ@κες η' κατι τετοιο.
Λες ε; Δεν ξέρω αν τα πιστεύεις αυτά που γράφεις, αλλά τουλάχιστον εμένα δεν με πείθεις. Κι επειδή πρέπει να μάθεις ακόμη κάποια πράγματα για το φόρουμ αυτό θα σε διευκολύνω με τις ακόλουθες κινήσεις μου:

Α) Κλειδώνω αυτό το θέμα
Β) Κλειδώνω τον λογαριασμό σου για 30 ημέρας (μη ρωτήσεις γιατί ... αλλά και σε περίπτωση που δεν κατάλαβες το γιατί, τότε δες το Γ)
Γ) Διάβασε τους Κανόνες του φόρουμ

:deadthread:
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Top