Υπόστεγο Aegean Airlines

Πέρασα σήμερα και είδα οτι ήδη έχει στηθεί ο μισός μεταλλικός σκελετός του υποστέγου. Βρήκα αυτή την σελίδα που έχει και μηχανολογικά σχέδια του πως θα είναι: http://www.hellinikimeletitiki.gr/proje ... angar.html
 
MerNion":1rn2dsst said:
Πέρασα σήμερα και είδα οτι ήδη έχει στηθεί ο μισός μεταλλικός σκελετός του υποστέγου. Βρήκα αυτή την σελίδα που έχει και μηχανολογικά σχέδια του πως θα είναι: http://www.hellinikimeletitiki.gr/proje ... angar.html

Καλημερα εδω εχουμε μια φωτογραφια με την αρχη του υποστεγου
[album]14862[/album]

:D :D :D
 
Μια ερώτηση από την άσχετη της παρέας: Δηλαδή τώρα που θα έχει υπόστεγο θα έχει δική της τεχνική βάση?
 
Tεχνική βάση ναι, με την έννοια της παροχής βασικής συντήρησης και ελέγχου των δικών της αεροσκαφών. Όχι παροχή προς τρίτους.
 
MerNion":1nzo0m85 said:
Πέρασα σήμερα και είδα οτι ήδη έχει στηθεί ο μισός μεταλλικός σκελετός του υποστέγου. Βρήκα αυτή την σελίδα που έχει και μηχανολογικά σχέδια του πως θα είναι: http://www.hellinikimeletitiki.gr/proje ... angar.html

Μία μικρή διόρθωση μικρής σημασίας .... :D : Η Ελληνική Μελετητική έχει ετοιμάσει την Στατική Μελέτη, η C&M έχει τα Μηχανολογικά....
 
seven4seven":2l05a7l4 said:
Εχεις δικιο σε αυτο, δεν το ειχα σκεφτει ετσι. Ξερουμε πως γινεται η αδρανοποιηση/απομακρυνση αυτων στο μεγαλο υποστεγο των ΟΑ? Αν υπαρχει συγκεκριμενος και οργανωμενος τροπος, πηγαινω πασο. Αν ομως τα παντα πετιουνται στους LOBBE TZILALIS καδους, τοτε να παω κ εγω να φτιαξω ενα υποστεγο. ;)

Η αδρανοποίηση/απομάκρυνση των διαφόρων waste products του Hangar της OA γινεται στο Industrial Waste Treatment Plant το οποίο είναι δίπλα ακριβώς στο hangar της OA. Μέχρι πριν απο λίγο καιρό όταν δεν είχε ολοκληρωθεί η κατασκευή του συσκεκριμένου plant, η ΟΑ αποθήκευε προσωρινά τα λύματα σε κάποια δεξαμενή και στην συνέχεια με βυτία φεύγαν για επεξεργασία κ.λ.π.Το hangar της Aegean ακολουθεί την ίδια λογική συλλογής λυμάτων σε δεξαμενή με ειδικά διαμορφωμένο σύστημα συλλογής. Τα προϊόντα αυτά φεύγουν απο τον χώρο προς επεξεργασία με ειδικά βυτία.... Στους κάδους της LOBBE δεν γίνεται απόθεση τέτοιων προιόντων ούτε απο ΟΑ ούτε και στο μέλλον απο Aegean...

;)
 
Από δημοσίευμα σε blog...

"Ερχομενος μεσα στο καλοκαιρι στην Αθηνα αργα το βραδυ απο το εξωτερικο με μεγαλη μου εκπληξη ειδα τεχνικους της AEGEAN να αλλαζουν κινητηρα αεροπλανου στην πιστα του Ελ.Βενιζελος!!! Σοκαριστηκα μεχρι εκει που δεν παιρνει,ετσι φροντιζουν για την ασφαλεια μας οι κυριοι της AEGEAN;;; Επειδη εχω πεταξει καποιες φορες μ αυτη την εταιρεια και μαλιστα ειχα και καποιο συμβαν για τεχνικους λογους μετα απ αυτο που ειδα ουτε να το ξανασκεφτομαι δεν θελω... Τι ειναι συνεργειο αυτοκινητων;;; Ολυμπιακη και παλι Ολυμπιακη μπορει να χω καποιες τυχον καθυστερησεις αλλα εχω το κεφαλι μου ησυχο οτι θα φτασω εκει που θελω.Οι ανθρωποι εχουν τεραστιους χωρους συντηρησης πολυ εμπειρους μηχανικους και αν δεν την διελυαν οι εκαστοτε κυβερνησεις αυτη την ωρα η ΟΑ θα ηταν στην κορυφη των αεροπορικων εταιρειων.Τουλαχιστον στην ασφαλεια των πτησεων εξακολουθει να βρισκεται στην κορυφη και μπραβο σ αυτους τους ανθρωπους!!! Ακου συντηρηση στην πιστα!!!!!"

Πηγή:
http://troktiko.blogspot.com/2008/08/bl ... _1651.html
 
Ε, ας του πει καποιος οτι απο τα τελη του ετους θα μπορει να ξαναπεταει αφοβα με Α3 μιας και οι αλλαγες κινητηρων θα γινονται στο υποστεγο της, αφου τον πειραζει τοσο πολυ.
Αν ξαναεπιμενει, ΟΚ, δικαιωμα του, ας παει με το EC-KHI, το JTV, το BKU, και τα αλλα μαργαριταρια, να αισθανεται ασφαλης. ;)
 
Ξέρεις νομίζω πως οι περισσότεροι θα προτιμούσαν να πετάνε με μία εταιρεία που αλλάζει κινητήρες σε τεχνικό υπόστεγο και όχι στην ύπαιθρο..
 
Μη διαβάζετε troktiko, το γραφουν κάτι κατακάθια της δημοσιογραφίας. Συνεχώς γράφουν ψέμματα και υπερβολές (σκοπίμως συνήθως) και πάντα ανώνυμα για να μην έχουν το βάρος της απόδειξης. Στη συνέχεια, οι ίδιοι ή οι φίλοι τους αναδημοσιεύουν τις ίδιες μπούρδες στις εφημερίδες τους ή στις εκπομπές τους επικαλούμενοι "πηγές" ή το ίδιο το μπλογκ κάνοντάς του έτσι τζάμπα διαφήμιση και λέγοντας "δεν το λέω εγώ αυτό, απλώς αναδημοσιεύω τις πληροφορίες του μπλογκ". :thx:

Παρόμοια ισχύουν και για το press-gr του ανεκδιήγητου τρελού που έβγαινε και ούρλιαζε στα παράθυρα.

Δεν ξέρω αν ισχύει ή όχι αυτό με τον κινητήρα. Αυτό που ξέρω και είμαι βέβαιος σε σχέση με το "δημοσίευμα" είναι ότι ο τύπος ήθελε απλώς να κάνει εξυπηρέτηση στην ΟΑ και κάποιους "φίλους" του εκεί μέσα. Εργαζόμενο, συνδικαλιστή, δεν ξέρω. Αλλά το ποστ αυτό "βρωμάει" ότι είναι τέτοιο. Και δεν είναι αναγνώστη.

Υ.Γ.
Μην διαβάζετε (και περισσότερο) μην αναδημοσιεύετε τέτοιου είδους ανώνυμες "πληροφορίες". Τη δουλειά των τρωκτικών κάνετε.
 
Top