Λάθος posts ...

Re: Olympic Air codeshare agreements

απο 1/10/09 codeshare oa/delta κάμια ανακοίνωση επίσημη;
στό site έγραφε γία codeshare με air-france/klm,αυτό δέν αναφέρεται,
γνωρίζει καποίος κάτι;
 
Re: Austrian Airlines Scheduled ???

Austrian Airlines: Κλείνει το γραφείο στην Ελλάδα
NAFTEMPORIKI.GR Πέμπτη, 1 Οκτωβρίου 2009 14:11


Διακόπτουν τη λειτουργία του γραφείου τους στην Ελλάδα οι Αυστριακές Αερογραμμές (Austrian Airlines), μετά την εξαγορά τους από τη Lufthansa σύμφωνα με σχετική ανακοίνωση.

Η εταιρεία διευκρινίζει ότι όλες οι πτήσεις θα συνεχίσουν να πραγματοποιούνται σύμφωνα με το υπάρχον πρόγραμμα, ενώ οι πωλήσεις και δράσεις Marketing θα ανατεθούν σε εξωτερικό συνεργάτη.

Τα μέλη του προσωπικού της Austrian Airlines θα αποζημιωθούν, σύμφωνα με την ίδια ανακοίνωση
 
Re: Olympic Air Dash8 100

Βέβαια, δεν πέταξες με Dash 8-100 κατά πάσα πιθανότητα, οπότε το ποστ θα ταίριαζε καλύτερα σε κάποιο άλλο θέμα.

Στο θέμα μας τώρα, κατάφεραν να τα πετάξουν τα DH8; Αύριο θα τα κάνουν τα δρομολόγιά τους; PAS και SKU για παράδειγμα, δεν φαίνονται ακυρωμένα. Βέβαια, στο τηλεφωνικό κέντρο της νΟΑ ακόμα δεν ξέρουν τι θα γίνει με αυτές τις πτήσεις... Σχεδόν 12 ώρες πριν και υπάρχουν μόνο λίστες αναμονής...
 
Re: Olympic Air Dash8 100

'Εχεις δίκιο φίλε μου.Πέταξα με Dehavilland Dash 8-400.Μπέρδεψα τα αεροσκάφη.Πάντως ήταν καταπληκτικά.
 
Re: Olympic Air website

Προσωπικά, διακόπτω την παρακολούθηση ΚΑΙ αυτού του θέματος, εκτός κι αν έχει κάποιος να προσθέσει κάτι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΥΣΙΩΔΕΣ.
:deadthread:
 
Re: Olympic Air website

Αν πάψεις να το παρακολουθείς πώς θα ξέρεις αν προστέθηκε κάτι ουσιώδες; :mrgreen:
 
Re: Olympic Air website

aas59":5ui1b0n9 said:
satcorfu":5ui1b0n9 said:
Εγω ξέρω οτι αν περέμενε ακόμα κρατική η ΟΑ και δεν δούλευε σωστά το online booking της, τα καντήλια που θα έπεφταν στους "κακούς, δημοσίουπαλληλικής νοοτροπίας και υψηλά αμοιβόμενους υπαλλήλους που έχουν μπεί με μέσον", δεν θα τελείωναν !!! Ετσι για να μη ξεχνιόμαστε και προσωπικά θα είμαι εδώ να το υπενθυμίζω σε παρόμοια θέματα !! Γιατί πλέον τελείωσε το γνωστόν " εγώ σε πληρώνω ρε!!!"
Πολύ σωστά θα επέκρινε κάποιος την ΟΑ αν ήταν ακόμα ΚΡΑΤΙΚΗ .
Σήμερα δεν βλέπω τον λόγω να το κάνει σε μία ΙΔΙΩΤΙΚΗ εταιρεία.
Αν δεν δουλεύει το boking στο web site τους αυτοί χάνουν λεφτά και όχι ο Έλληνας φορολογούμενος.
Ο μόνος που δικαιούται να "γκρινιάζει" που δέν δουλεύει καλά το site της , είναι ο Βγενόπουλος και πρέπει να φωνάζει " εγώ σε πληρώνω ρε!!!"

Αν ταλαιπωρείται ο ενδιαφερόμενος επιβάτης δεν έχει σημασία για εσένα;Όταν ήταν κρατική απαιτούσες την τέλεια εξυπηρέτηση ενώ τώρα που δεν είναι κρατική δε σε πειράζει και η πλημμελής...Μήπως το πρόβλημα δεν ήταν η κακές υπηρεσίες που προσέφερε η Ο.Α (όπου προσέφερε) αλλά ότι δεν ήσουν εσύ μέσα στο εργατικό δυναμικό που τις προσέφερε;Όπως όταν πάνε κάποιοι στην εφορία και έχει κόσμο φωνάζουν "Βάλτε ένα ταμείο" αλλά όταν τα ακουμπάνε στην τράπεζα του ιδιώτη περιμένουν "ευχάριστα" στην ουρά...Το πρόβλημα δεν είναι στην κακή υπηρεσία αλλά αλλού...
 
Re: Olympic Air website

jerry":2exger2k said:
Στο site έχουν ενεργοποιηθεί τα πεδία :

Flight Status
Real-time Info
Mobile Info

Το real-time info είναι στην ουσία κόπια αυτού που υπάρχει στο olympicairlines.com (όχι δεν υπάρχουν νηολόγια :evil: ). Φυσικά δεν πιστεύω να περιμένατε να λειτουργεί άψογα ακόμα... Νομίζω πως (τουλάχιστον ως τώρα) αν επιλέξεις αφίξεις βλέπεις τις αναχωρήσεις και το ανάποδο :p

Το flight status νομίζω πως δε λειτουργέι ακόμα.
Το mobile information, φαίνεται ενδιαφέρον. Εφόσον λειτουργήσει σωστά :p

p.s. Θερμή παράκληση να μη συνεχίσει αυτή η σπάταλη παράθεση απόψεων για το τι λείπει από το site, γιατί λείπει, ποιος φταίει, ποιος πληρώνει κ.ο.κ. Ας μείνει και κανένα topic για ενημέρωση και όχι για σαβούρα. :deadthread:

Δεύτερη θερμή παράκληση,συμφωνώ.
 
Re: Εurocypria

kleopatra":ib0hhc2y said:
Δεν ξέρω αν κλείσει τελείως,αλλά τη βάση του Ηρακλείου δεν θα την ανοίξουν το επόμενο καλοκαίρι.

ayto den isxyei kai kalo einai na min metaferete lathos plirofories
 
Top