Προσφορά εργασίας-προσλήψεις Χειριστών Α/ΦΩΝ

H aegean φιλε μου το καλοκαιρι παει σαντορινη με 321...οσο για τις διαφορες του dash 8 με το 737 η 320 πιστεψε με τις ξερω καλυτερα απο σενα...ολο αυτο το ξεκινησες εσυ με τη θεωρια σου για τα βυσματα κτλπ...Να σου πω κατι στην ελλαδα και οπουδηποτε στον κοσμο παντα υπαρχουν και τα βυσματα σε διαβεβαιω πλεον ομως οτι το συντριπτικο ποσοστο των χειριστων σε ελληνικες αεροπορικες δεν ειναι βυσματα...Πρεπει να δεχτεις οτι παντα υπαρχουν και καποιοι που ειναι καλυτεροι απο σενα απο μενα κτλπ..Δεν μπορουμε καθε αποτυχια δικια μας να την ριχνουμε στα βυσματα..επειδη ετσι μας βολευει..Οι εποχες της παλιας Οα εχουν περασει και μερικοι δεν το εχετε καταλαβει
 
Άσε με να γνωρίζω το εύρος των γνώσεών μου καλύτερα απο εσένα. Δεν ξεκίνησα καμμία θεωρία για βύσματα, πήγα στην αξιολόγηση ο ίδιος και είδα με τα μάτια μου τι συνέβη, τα οποία περιέγραψα και στα προηγούμενα σχόλιά μου. Δεν γνωρίζω αν προσωπικά έχεις περάσει απο την αξιολόγηση, πότε πέρασες, αν πέρασες και αν είχες βύσμα ή όχι, εγω περιέγραψα τη δική μου προσωπική εμπειρία. Παραδέχομαι οτι αν μη τι άλλο υπάρχουν καλύτεροι, αλλά ίσως εσύ ο ίδιος να μην εχεις καταλάβει γιατι γκρινιάζω στα μέχρι τώρα σχόλιά μου. Το γεγονός οτι δεν έγινε πρόσληψή μου στην ΟΑ, δεν σημαίνει και οτι απέτυχα στο assessment καθώς feedback δεν δώθηκε καθώς δεν είχαν! εξάλλου το assessment της flybe που πέρασα μία βδομάδα αργότερα δεν είχε καμμία σχέση με το κατ' ευθείαν απο bristol paper της ΟΑ! Θα επαναλάβω οτι το πρόβλημα μου είναι με τα βύσματα που ήταν εριστικά, τη συμπεριφορά του HoT και το γεγονός οτι κάλεσαν τόσο κόσμο για 8 θέσεις οι οποίες ήταν όσες και τα βύσματα.
Φαίνεται να υπερασπίζεσαι με νύχια και με δόντια το μαγαζάκι τους, μήπως ήσουν μέσα στους χαϊδεμένους τους και προσβλήθηκες;
 
Φιλαρακο πεταω πολλα περισσοτερα χρονια απο οτι νομιζεις σε airline..πολυ πριν καν υπαρξει η olympic air.Δεν τους υπερασπιζομαι λοιπον οπως λες δεν εχω καμια σχεση μαζι τους..εχω πολλους γνωστους βεβαια που δουλευουν στην olympic air..Παντως οτι μετα απο την αποτυχια σου εκει να λες την Οα μαγαζακι κτλπ αυτο με πειραξε..Δεν εχεις ιδεα καν ακομη τι παει να πει αεροπορικη εταιρεια...δεν μπορει ενας abinitio cadet με λιγες ωριτσες να κρινει οπως εσυ...μηπως ειδαν αυτο πανω σου και δεν σε ενημερωσαν ουτε καν;;;
 
Κατ' αρχάς φιλαράκος σου δεν είμαι και κατ' εμέ δεν παίζει κανένα ρόλο πόσες ώρες έχεις και σε τι αεροσκάφος για να κρίνεις κατα πόσο μια εταιρία είναι αξιοκρατική και επαγγελματίες, αυτά τα σχόλια ακούγονται πολύ μικρά στα αυτιά μου. Και εγώ έχω φίλους/γνωστούς ΟΑ κ Αιγαίου αλλά θα επαναλάβω τα λεγόμενά μου για πολλοστή φορά γιατί δεν φαίνεται γίνομαι κατανοητός :with: : Αυτή είναι η προσωπική μου εμπειρία και άποψη, απο την άλλη αυτοί που εργάζονται για την εν λόγω εταιρία καλά κάνουν και μιλάνε με τα καλύτερα λόγια - εξάλλου αν δεν υποστηρίξεις το σπίτι σου θα πέσει να σε πλακώσει.. Και παρεπιπτόντως για να σου φύγει η περιέργεια, με ενημέρωσαν τηλεφωνικώς πρόσφατα απο ΟΑ, (ενώ κοντεύω να τελειώσω το line check με flybe!) για να μου πούν οτι οι θέσεις καλύφθηκαν, όχι οτι απέτυχα παντογνώστη και έμπειρε πιλοταρά faapilot! Κοίτα τα χαϊδεμένα τους πως έκαναν fail στο αστείο sim check της ΟΑ και ασε με εμένα εδώ στην άλλη άκρη της Ευρώπης να μη γνωρίζω καν τι σημαίνει airline. Θα έρθω ελλάδα κάποια στιγμή να μου μάθουν.. :rolleyes: καληνύχτα :deadthread:
 
Moderators! Παρακαλώ ελέγξτε λίγο την κατάσταση διότι ως γνήσιους Έλληνες μετετράπη η συζήτηση σε καυγά για να αναδείξουμε τον μεγαλύτερο μάγκα.
 
Τέλος η άνευ ουσίας συνομιλία μεταξύ των δύο. Αν θέλετε να παραβγείτε, μπορείτε και μέσω προσωπικών μηνυμάτων.
 
κλείνω εδω. Να μην παρεξηγηθώ οτι έχω κάτι προσωπικό με ΟΑ και Αιγαίου - εξάλλου δεν θα έκανα και αίτηση για εργασία αν είχα! Αντιθέτως όλοι γνωρίζουμε τις εξαιρετικές υπηρεσίες που προσφέρουν αλλά και την αξιοπιστία τους. Με το ανεξέλεγκτο κράτος εν κράτει τα έχω βάλει! Με συγχωρείτε για την καυστικότητα των σχολίων μου
 
γνωριζει κανεις ποτε αρχιζουν εκπ. σειρες για τον A320 τυπο στην Aegean για φέτος?
 
Η aegean !! :twisted:
Πέρα από την πλάκα τις ανακοινώσεις τις βγάζει Μάιο να υπολογίζεις περίπου. :mrgreen:
 
:| :?: Ανακοινώνει Μαϊο για μετά το καλοκαίρι όπως και το '15 και συνήθως βάζει 3 σειρές, σωστά; σ' ευχαριστώ πολύ! :)
 
Top